آخرین خبرها از سودان؛ درگیری‌های شدید در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری

به رغم اعلام آتش بس اعلام شده به مناسبت عید فطر، درگیری‌های شدید در سودان همچنان ادامه دارد و کشورها به سرعت در حال خارج کردن اتباع خود هستند.

آخرین خبرها از سودان؛ درگیری‌های شدید در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، درگیری‌های شدید در سودان میان نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان «نیروهای پشتیبانی سریع»  وارد هفتمین روز خود شده است و زد و خوردها علی‌رغم آتش‌بس اعلام شده در عید فطر همچنین ادامه دارد. به گفته منابع محلی تمامی ساعات نیمه شب تا صبح امروز صدای انفجار و تیراندازی‌ها شهر خارطوم پایتخت سودان را در بر گرفته بود. به نوشته الجزیره، صدای ضد هوایی مدام در خارطوم شنیده می‌شود و درگیری‌های شدیدی در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری سودان در منطقه «حله حمد» و مرکز فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور در گرفته است. همچنین سقوط چند خمپاره در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری سودان موجب آتش‌سوزی شده و دود بلندی از این نقطه مشاهده می‌شود. همزمان در منطقه «خوجلی» در شمال کاخ ریاست‌جمهوری نیز صدای چندی انفجار مهیب به گوش رسیده است.

دود غلیظ در خارطوم. امروز (۲۲ آوریل)   به گفته منابع سودانی عمده درگیری‌ها امروز در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری، و شهر «ام درمان» و «خارطوم بحری» در اطراف پایتخت جریان دارد و همزمان جنگنده‌های ارتش نیز مدام در آسمان این مناطق در حال پرواز هستند. در شهر «ام درمان» بر اثر سقوط یک خمپاره شش غیر نظامی جان خود را از دست داده‌اند.  

Related Posts

آمریکا: اوکراین در ضدحمله خود از آبرامز و اف-16 استفاده نمی‌کند

آمریکا اعلام کرد، اوکراین در ضد حمله قریب‌الوقوعش علیه ارتش روسیه از تسلیحات سنگینی همچون تانک‌های آبرامز و جنگنده‌های اف-16 استفاده نخواهد کرد.

انگلیس برای اعتصابهای تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

منابع صهیونیست: مجارستان سفارت خود را به قدس اشغالی منتقل می‌کند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از توافق اولیه این رژیم و مجارستان برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی خبر دادند.

انگلیس برای اعتصاب‌های تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

انهدام سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین توسط روسیه

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، قوای ارتش این کشور در دور جدید حملات علیه نیروهای اوکراینی، سامانه‌های دفاع هوایی محافظت کننده از زیرساخت‌های نظامی «مهم» در اوکراین…

زلنسکی تضمین امنیتی از ناتو درخواست کرد

رئیس‌جمهور اوکراین بار دیگر خواستار پیوستن این کشور به ناتو شده و از این ائتلاف نظامی درخواست کرد که در صورت عدم امکان عضویت در شرایط فعلی،…

دیدگاهتان را بنویسید