آماده‌سازی چادرهای عرفات و منا برای زائران حج 1402+فیلم

چادرهای عرفات و منا برای زائران حج تمتع 1402 در حال آماده سازی است و با توجه به گرمای هوا در ایام حج تمتع امسال، تعداد وسایل سرمایشی در چادرها افزایش می‌یابد.

آماده‌سازی چادرهای عرفات و منا برای زائران حج 1402+فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیارت باشگاه ژورنالیست، در حالی که کم‌تر از ۴۰ روز تا آغاز مناسک حج تمتع ۱۴۴۴ قمری (۱۴۰۲ شمسی) باقی مانده، عربستان فضای اختصاص یافته به کشورهای مختلف برای بیتوته و اسکان زائران را در اختیار آنها قرار داده است.

عربستان فضای اختصاص یافته برای راه‌اندازی چادرهای منا و عرفات را تعیین می‌کند و زائران پس از مُحرم شدن از ظهر نهم ذی الحجه در عرفات حضور دارند و روز دهم ذی الحجه تا طلوع آفتاب نیز در مشعرالحرام بیتوته کرده و پس از آن با حرکت به منا و انجام رمی جمرات، اعمال حج تمتع را ادامه می‌دهند.

امسال با توجه به گرمای هوا در عربستان هم‌زمان با ایام حج تمتع، سعودی‌ها توصیه کرده‌اند که تعداد کولرها و وسایل سرمایشی در چادرها را افزایش دهند تا زائران دچار گرمازدگی نشوند. در حج تمتع سال جاری، بیش از ۲ میلیون زائر از کشورهای مختلف عازم سرزمین وحی می‌شوند که در این بین ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر را زائران ایرانی تشکیل می‌دهند. از روزهای گذشته روند تجیهز چادرهای محل استقرار زائران حج تمتع آغاز شده است که در ادامه فیلمی آماده‌سازی وسایل سرمایشی مورد نیاز چادرهای زائران حج تمتع سال جاری را مشاهده می‌کنید:

Related Posts

حضور زائران حج تمتع کشورهای مختلف در مسجدالنبی(ص)+ فیلم

تاکنون برخی از زائران حج تمتع کشورهای ایران، اندونزی، پاکستان، هند و مالزی وارد مدینه منوره شده‌اند و در مسجدالنبی (ص) به زیارت می‌پردازند.

زائران حج، مراقب استفاده از اینترنت عربستان سعودی باشند

با توجه به اهمیت برقراری ارتباط زائران حج تمتع در عربستان با خانواده‌هایشان در ایران، زائران باید مراقب باشند که از اینترنت و خدمات ارتباطی کشور میزبان…

کدام کشورها در حج 1402 بیش‌ترین حاجی را دارند؟+جدول

حج تمتع امسال بدون محدودیت کرونایی با حضور بیش از 2 میلیون زائر از کشورهای مختلف برگزار می‌شود و ایران با 87 هزار و 550 زائر، در…

فروش 1000 نسخه از «محمد، مسیح کردستان» طی 3 روز در نمایشگاه کتاب

هزار نسخه از کتاب «محمد، مسیح کردستان» در مدت 3 روز برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در بخش فروش حضوری و مجازی کتاب فروخته شد….

جوانان هیأتی در زنجان با فرآوری زیتون 200 نفر را شاغل کردند+عکس و فیلم

بستر مجالس و محافل عزاداری حسینی و هیأت، زمینه دوستی و رفاقت 2 جوان را فراهم کرد که در پی آن، کارخانه‌ای برای فرآوری زیتون راه‌اندازی شد…

تلاش بنیاد شهید برای اجرا شدن قانون تبدیل وضعیت استخدامی در سال آینده

معاون اشتغال بنیاد شهید با توجه به توقف قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران و نگرانی از بلاتکلیفی مشمولان این قانون گفت: بنیاد شهید این موضوع را از…

دیدگاهتان را بنویسید