آماده‌سازی چادرهای عرفات و منا برای زائران حج 1402+فیلم

چادرهای عرفات و منا برای زائران حج تمتع 1402 در حال آماده سازی است و با توجه به گرمای هوا در ایام حج تمتع امسال، تعداد وسایل سرمایشی در چادرها افزایش می‌یابد.

آماده‌سازی چادرهای عرفات و منا برای زائران حج 1402+فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیارت باشگاه ژورنالیست، در حالی که کم‌تر از ۴۰ روز تا آغاز مناسک حج تمتع ۱۴۴۴ قمری (۱۴۰۲ شمسی) باقی مانده، عربستان فضای اختصاص یافته به کشورهای مختلف برای بیتوته و اسکان زائران را در اختیار آنها قرار داده است.

عربستان فضای اختصاص یافته برای راه‌اندازی چادرهای منا و عرفات را تعیین می‌کند و زائران پس از مُحرم شدن از ظهر نهم ذی الحجه در عرفات حضور دارند و روز دهم ذی الحجه تا طلوع آفتاب نیز در مشعرالحرام بیتوته کرده و پس از آن با حرکت به منا و انجام رمی جمرات، اعمال حج تمتع را ادامه می‌دهند.

امسال با توجه به گرمای هوا در عربستان هم‌زمان با ایام حج تمتع، سعودی‌ها توصیه کرده‌اند که تعداد کولرها و وسایل سرمایشی در چادرها را افزایش دهند تا زائران دچار گرمازدگی نشوند. در حج تمتع سال جاری، بیش از ۲ میلیون زائر از کشورهای مختلف عازم سرزمین وحی می‌شوند که در این بین ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر را زائران ایرانی تشکیل می‌دهند. از روزهای گذشته روند تجیهز چادرهای محل استقرار زائران حج تمتع آغاز شده است که در ادامه فیلمی آماده‌سازی وسایل سرمایشی مورد نیاز چادرهای زائران حج تمتع سال جاری را مشاهده می‌کنید:

Related Posts

سروده محسن کاویانی؛ گویند علی می‌زده صد وصله به کفشش، ای کاش دل خسته من کفش علی بود

تمحسن کاویانی از شاعران کشورمان همزمان با سالروز میلاد امام علی (ع) شعری سرود.

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس: حماس معادلات صهیونیست‌ها را بهم زد

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: قبل از حمله ۷ اکتبر رژیم صهیونیستی ۲۰۰ نفر از جبهه مقاومت را دستگیر کرده و طرحی داشت که…

اولویت‌های جدید عمره بزودی اعلام می‌شود

پس از تأخیر در اعزام زائران عمره به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌ها، امکان‌ثبت‌نام برای اولویت‌های جدید فراهم می‌شود.

حجت‌الاسلام پناهیان در جمکران سخنرانی می‌کند

مراسم هفتگی قرائت دعاهای توسل، کمیل و ندبه در مسجد مقدس جمکران در روزهای سه‌شنبه، پنجشنبه و جمعه این هفته همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) برگزار…

پزشکی که مداوای مجروجان جبهه او را به کمال رساند

پزشک متخصصی که روزهای اول اعزامش به جبهه دوست داشت همه بدانند که او دکتر است، می‌گوید: «وقت برگشت از جبهه به جایی رسیدم که دیگر دلم…

تجمع هیأت سرود تهران به یاد کودکان شهید غزه برگزار می‌شود

تجمع گروه‌های سرود استان تهران در قالب هیأت سرود برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و کودکان غزه در بهشت زهرای تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید