آمریکا از اوکراین خواسته فورا حملاتش را تشدید کند

طبق گزارش یک نشریه آمریکایی، دولت جو بایدن در آستانه سفر او به لهستان، از اوکراین خواسته قبل از آنکه عرضه تسلیحات غربی‌ها به این کشور کاهش یابد حملاتش را علیه روسیه تشدید کند.

آمریکا از اوکراین خواسته فورا حملاتش را تشدید کند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، نشریه آمریکایی «پالتیکو» نوشت، کاخ سفید در آستانه سفر روز دوشنبه «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا به لهستان از روی این ارزیابی که اوکراین در مرحله حساسی از جنگ قرار گرفته، خواستار تشدید حملات نیروهای ارتش اوکراین به قوای روسیه شده است. پالتیکو نوشت: «جو بایدن رئیس جمهور آمریکا این هفته با هدف چالش طلبی عازم سفر به اروپا می‌شود. او قصد دارد در شروع دومین سال جنگ در اوکراین حمله ولادیمیر پوتین به اوکراین را محکوم کرده و علنا اعلام کند آمریکا تا آخرین لحظات جنگ از کی‌یف حمایت خواهد کرد. اما این سفر بایدن دارای یک پس زمینه پیچیده، خطرناک و نامطمئن است.» این نشریه آمریکایی در ادامه این مطلب می‌نویسد که تحلیلگران آمریکایی نگرانند ارتش روسیه، نیروهای اوکراینی را در مناطق جنوب و شرق این کشور شکست دهد و این شکست‌ها عرضه تسلیحات غربی به اوکراین را کند کنند. پالتیکو نوشت: «همچنان که شعله‌های جنگ شعله‌ور می‌شود، کشورهای غربی دو سوی اقیانوس اطلس نگرانند روسیه بتوانند جای پای خود را محکم کرده و احتمالا اوکراین در بخش هایی از شرق و جنوب این کشور مغلوب شده و به این ترتیب جریان انتقال تسلیحات غربی به اوکراین کند شود. بایدن قرار است روز دوشنبه برای دیدار با آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان و دیگر رهبران ارشد ناتو عازم لهستان شود. مقام‌های آمریکایی معتقدند ارتش اوکراین قرار است به دنبال اجرای حمله ای بسیار مورد انتظار از سوی روسیه به یک مرحله حساس برسد. دولت بایدن با فوریت دولت ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین را تحت فشار گذاشته تا فتوحاتش را تقویت کرده و حتی دست به یک ضدحمله بزند.» به نوشته پالتیکو، طبق گفته چند مقام، کاخ سفید به تیم دولت زلنسکی گفته، همچنان که جریان آزاد تسلیحات و کمک‌ها از جانب واشنگتن و اروپا برقرار است و از روی نگرانی درباره محدود شدن حمایت‌های همسایگان اروپایی به اوکراین، همین الان خودش را برای یک حمله آماده کند. همچنین این نشریه آمریکایی تصریح کرد، هر چند حمایت از اوکراین از سوی هر دو حزب اصلی آمریکا برقرار است، برخی در دولت بایدن نگرانند تسلط جموریخواهان بر مجلس نمایندگان آمریکا باعث شود اعطای کمک‌های بیشتر آمریکا به کی‌یف به مانع بربخورد. در ماههای اخیر، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، درخواست‌های خود از متحدان غربی برای دریافت صدها تانک اصلی میدان نبرد و جنگنده برای نبرد با روسیه را تشدید بخشیده است و چندی قبل نیز در جریان سفر به لندن این درخواست‌ها را تکرار کرد. زلنسکی ماه گذشته میلادی از بایدن درخواست کرد جنگنده اف-16 در اختیار اوکراین قرار دهد و بایدن نیز به درخواست وی پاسخ منفی داد و پس از آن گفت که گفت‌وگو با کی‌یف درباره موضوع ارسال سلیحات در جریان است. از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه سال گذشته، کشورهای غربی با تشدید فشار تحریم‌ها علیه مسکو و عرضه انواع تسلیحات به اوکراین به آتش‌ ناآرامی‌ها در این کشور دامن زده‌اند. پایان پیام/م

Related Posts

پیشنهاد جهاد اسلامی برای مسلح کردن ساکنان کرانه باختری

جنبش جهاد اسلامی فلسطین برای مقابله با طرح وزیر امنیت رژیم صهیونیستی مبنی بر مسلح شدن شهرک‌نشینان، طرح مسلح کردن ساکنان کرانه باختری را مطرح کرد.

واشنگتن: انتظار نداریم جنگ داخلی در اسرائیل روی دهد

هماهنگ کننده روابط راهبردی در شورای امنیت کاخ سفید روز دوشنبه گفت که رئیس جمهور آمریکا نگران احتمال روی دادن جنگ داخلی در اسرائیل نبوده و انتظار…

توافق امیرعبداللهیان و وزیر خارجه سعودی برای دیدار در ماه رمضان

توافق امیرعبداللهیان و وزیر خارجه سعودی برای دیدار در ماه رمضان

پوتین: کی‌یف مهمات رادیواکتیو دریافت کند، روسیه نیز آنها را به‌کار می‌برد

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه غرب در حال افزایش تولید تسلیحات است، به آنها هشدار داد که باید هزینه‌های نظامی و جنگی خود را کاهش دهند.

باکو و ایروان یکدیگر را به گلوله‌باران مواضع مرزی متهم کردند

وزارت‌های دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان همدیگر را به گلوله باران مواضع هم در نقاط مرزی و قره باغ متهم کردند.

سفیر سعودی میهمان جشن نوروز سفارت ایران در تاجیکستان

سفیر عربستان سعودی در مراسم جشن نوروز ۱۴۰۲ در سفارت ایران در تاجیکستان به عنوان مهمان شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید