احزاب لبنانی: آنچه در الغجر رخ می‌دهد، تحولی خطرناک است

تشکل موسوم به «المؤتمر العام للأحزاب العربیة» در لبنان در بیانیه‌ای تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه جنوب این کشور به ویژه در روستای الغجر را محکوم کرد.

احزاب لبنانی: آنچه در الغجر رخ می‌دهد، تحولی خطرناک است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، دبیرخانه تشکل موسوم به «المؤتمر العام للأحزاب العربیة» در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه جنوب لبنان به ویژه کفرشوبا و اشغال بخش جدیدی از روستای الغجر، آن را تحولی خطرناک توصیف کرد.

رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات علیه لبنان، در مرز روستای الغجر واقع در جنوب این کشور، سیم خاردار کار گذاشته و بخش شمالی روستا را به طور کامل تحت اشغال خود درآورد و به این ترتیب بخش شمالی این رسوتا به طور کامل از حاکمیت لبنان خارج شد.

«قاسم صالح» دبیر کل تشکل مذکور گفت: «آنچه در الغجر رخ می‌دهد، تجاوزی جدید علیه حاکمیت لبنان و تحولی خطرناک است؛ حال آنکه روستای الغجر بخش جدایی‌ناپذیر لبنان است».

بنابر گزارش شبکه المنار، صالح تصریح کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی اعم از ایجاد سیم خاردار و احداث دیوار بتنی در اطراف روستای الغجر به معنای اشغال مجدد این روستا و جداسازی آن از محیط طبیعی و تاریخی  آن در داخل لبنان است و این رژیم به دنبال سلطه کامل بر این روستا و باز کردن آن به روی گردشگران صهیونیست است.

وی تأکید کرد: «تشکل ما جامعه جهانی، سازمان ملل، یونیفل و رژیم صهیونیستی را مسئول این اقدام خطرناک می‌داند».

صالح همچنین بر حمایت از تصمیمات مناسب دولت، ارتش و ملت لبنان و نیز تمامی تلاش‌های مقاومت و حق آن برای آزادسازی اراضی اشغالی این کشور و حفاظت از حاکمیت ملی آن تأکید کرد.

پایان پیام/م

Related Posts

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت…

ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ به‌رغم مواجه بودن با اتهامات جنایی، در اولین رقابت انتخاباتی جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا توانست به پیروزی قاطعی دست یابد.

یونان: نیروهای مسلح ما برای دوره بی ثباتی پس از اردوغان آماده می‌شوند

وزیر دفاع یونان روز دوشنبه گفت، ارتش یونان باید برای هرگونه احتمالی پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری «اردوغان» در ترکیه آماده باشد.

زاخارووا: صلح اوکراین در گروی توقف تسلیح این کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت غرب در صورتی که مایل به کمک به مذاکرات صلح برای اوکراین است باید جریان تسلیح این کشور را متوقف کند.

بایدن: سفر بلینکن به خاورمیانه برای رایزنی درباره آزادی سایر گروگان‌ها بود

رئیس جمهور آمریکا میگوید که سفر هفته گذشته وزیر خارجه این کشور به غرب آسیا به منظور رایزنی برای پیدا کردن راهی برای آزادی سایر اسرا در…

دیدگاهتان را بنویسید