احزاب لبنانی: آنچه در الغجر رخ می‌دهد، تحولی خطرناک است

تشکل موسوم به «المؤتمر العام للأحزاب العربیة» در لبنان در بیانیه‌ای تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه جنوب این کشور به ویژه در روستای الغجر را محکوم کرد.

احزاب لبنانی: آنچه در الغجر رخ می‌دهد، تحولی خطرناک است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، دبیرخانه تشکل موسوم به «المؤتمر العام للأحزاب العربیة» در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه جنوب لبنان به ویژه کفرشوبا و اشغال بخش جدیدی از روستای الغجر، آن را تحولی خطرناک توصیف کرد.

رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات علیه لبنان، در مرز روستای الغجر واقع در جنوب این کشور، سیم خاردار کار گذاشته و بخش شمالی روستا را به طور کامل تحت اشغال خود درآورد و به این ترتیب بخش شمالی این رسوتا به طور کامل از حاکمیت لبنان خارج شد.

«قاسم صالح» دبیر کل تشکل مذکور گفت: «آنچه در الغجر رخ می‌دهد، تجاوزی جدید علیه حاکمیت لبنان و تحولی خطرناک است؛ حال آنکه روستای الغجر بخش جدایی‌ناپذیر لبنان است».

بنابر گزارش شبکه المنار، صالح تصریح کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی اعم از ایجاد سیم خاردار و احداث دیوار بتنی در اطراف روستای الغجر به معنای اشغال مجدد این روستا و جداسازی آن از محیط طبیعی و تاریخی  آن در داخل لبنان است و این رژیم به دنبال سلطه کامل بر این روستا و باز کردن آن به روی گردشگران صهیونیست است.

وی تأکید کرد: «تشکل ما جامعه جهانی، سازمان ملل، یونیفل و رژیم صهیونیستی را مسئول این اقدام خطرناک می‌داند».

صالح همچنین بر حمایت از تصمیمات مناسب دولت، ارتش و ملت لبنان و نیز تمامی تلاش‌های مقاومت و حق آن برای آزادسازی اراضی اشغالی این کشور و حفاظت از حاکمیت ملی آن تأکید کرد.

پایان پیام/م

Related Posts

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

ترامپ: دولت بایدن، اقتصاد آمریکا را وابسته کرده است

ترامپ: دولت بایدن، اقتصاد آمریکا را وابسته کرده است

لاپید: ماجرای لیبی، رسوایی ملی برای اسرائیل است

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق و رهبر کنونی اپوزیسیون رژیم صهیونیستی ضمن محکوم کردن درز خبر دیدار وزیر خارجه این رژیم با همتای لیبیایی، این اقدام را رسوایی…

مسئولان امنیتی صهیونیست: حماس بازدارندگی اسرائیل را از بین برده است

مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی گفتند که تلاش علنی حماس در عملیاتهای کرانه باختری، نشانگر آسیب زیادی است که به بازندارندگی این رژیم وارد کرده است.

نیجر سفیر آمریکا را هم اخراج کرد

نیجر بعد از ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته به سفیر فرانسه برای ترک این کشور سفیر آمریکا را هم اخراج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید