امارات: از هر طرح سیاسی برای توقف درگیری در سودان حمایت می‌کنیم

معاون نخست وزیر امارات با رئیس شورای حاکمیتی سودان تلفنی گفت‌وگو و اوضاع این کشور را بررسی کرد.

امارات: از هر طرح سیاسی برای توقف درگیری در سودان حمایت می‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «منصور بن زاید» معاون نخست وزیر امارات با «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان تلفنی گفت‌وگو کرد.

بن زاید در این تماس تلفنی بر حمایت امارات از تمامی طرح‌های سیاسی مسالمت‌آمیز برای توقف درگیری‌ها و پایان دادن به بحران در سودان تأکید کرد.

خبرگزاری امارات (وام) گزارش داد که بن زاید همچنین بر ضرورت تعامل خردمندانه، گفت‌وگوی مسالمت‌أمیز و اهتمام به منافع عالی سودان و حفظ امنیت و ثبات آن تأکید کرد.

درگیری بین ارتش سودان به فرماندهی البرهان و نیروهای پشتیبانی سریع تحت فرماندهی ژنرال «محمد دقلو» معروف به (حمیدتی) وارد سومین هفته متوالی شده و با وجود اعلام آتش‌بس در این کشور اما درگیری‌ها به صورت پراکنده ادامه دارد.

اتحادیه پزشکان سودان نیز  اعلام کرد که شمار قربانیان غیرنظامی درگیری‌های سودان به ۴۲۵ کشته و ۲۰۹۱ زخمی رسیده است.

ارتش سودان، روز شنبه با متهم کردن نیروهای پشتیبانی سریع به نقض آتش‌بس اعلام کرد که «اقدام شورشیان برای به دست گرفتن قدرت را» خنثی کرده است.

از سوی دیگر، سازمان ملل نیز درباره سناریوی آغاز جنگی فراگیر در سودان هشدار می‌دهد.

پایان پیام/م

Related Posts

آمریکا: اوکراین در ضدحمله خود از آبرامز و اف-16 استفاده نمی‌کند

آمریکا اعلام کرد، اوکراین در ضد حمله قریب‌الوقوعش علیه ارتش روسیه از تسلیحات سنگینی همچون تانک‌های آبرامز و جنگنده‌های اف-16 استفاده نخواهد کرد.

انگلیس برای اعتصابهای تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

منابع صهیونیست: مجارستان سفارت خود را به قدس اشغالی منتقل می‌کند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از توافق اولیه این رژیم و مجارستان برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی خبر دادند.

انگلیس برای اعتصاب‌های تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

انهدام سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین توسط روسیه

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، قوای ارتش این کشور در دور جدید حملات علیه نیروهای اوکراینی، سامانه‌های دفاع هوایی محافظت کننده از زیرساخت‌های نظامی «مهم» در اوکراین…

زلنسکی تضمین امنیتی از ناتو درخواست کرد

رئیس‌جمهور اوکراین بار دیگر خواستار پیوستن این کشور به ناتو شده و از این ائتلاف نظامی درخواست کرد که در صورت عدم امکان عضویت در شرایط فعلی،…

دیدگاهتان را بنویسید