اوکراین: روسیه در تلاش برای جمع آوری تسلیحات دوربرد است

مقام اطلاعاتی اوکراین گفت که روسیه تاکتیک حملات هوایی خود را تغییر داده و در تلاش است ذخایر بزرگی از تسلیحات دوربرد را برای حملات آتی به اوکراین جمع آوری کند.

اوکراین: روسیه در تلاش برای جمع آوری تسلیحات دوربرد است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، یک مقام اطلاعاتی اوکراین روز دوشنبه گفت که روسیه در تلاش است ذخایر بزرگی از تسلیحات دوربرد را جمع آوری کند ودر حملات موشکی به اوکراین از آن‌ها استفاده کند.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «العربیه»، «وادیم اسکیبیتسکی» مقام اطلاعاتی اوکراین گفت که روسیه در حال تغییر تاکتیک حملات هوایی خود است. وی گفت که تاکتیک‌های گلوله باران روسیه اخیرا تغییر کرده و آنها از انواع مختلفی سلاح در هنگام حملات هوایی استفاده می‌کنند.

این مقام اوکراینی افزود: «آنها به دنبال یافتن شکاف‌هایی هستند که سامانه‌های پدافند هوایی ما را دور بزنند.»

اسکیبیتسکی در پاسخ به سئوالی درباره افزایش تولید پهپادهای روسیه و احتمال هدف قرار دادن زیرساخت‌های انرژی اوکراین، گفت: «بله، تایید می‌کنم که در پاییز و زمستان، روسیه قصد دارد به زیرساخت‌های حیاتی ما به ویژه، بخشم انرژی حمله کند. برای این منظور روس‌ها در حال ذخیره سازی سلاح هستند. بنابراین، ما نیز باید حفاظت از شهرهای خود را آماده و تقویت کنیم.»

در همین رابطه، تولید یک نوع پهپاد کامیکازه در روسیه همزمان با ادامه نبرد این کشور با اوکراین آغاز شده است.

این پهپاد «گاستلو» نام دارد و با در نظر گرفتن خواسته‌های اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین که در منطقه عملیات ویژه نظامی در اوکراین کار می‌کنند، ساخته شده است.  

 

روسیه اعلام کرده که این پهپاد توانایی پرواز در شب و ساعات تاریک را دارد. روسیه قصد دارد پنج هزار پهپاد در ماه را تولید کند. پهپادهای جدید به میزان یک سوم از قطعات روسی تشکیل شده و در آینده نزدیک سهم آنها به ۹۵ درصد افزایش خواهد یافت.

جنگ پهپادی بین روسیه و اوکراین در هفته‌‌های اخیر شدت گرفته است و هر دو طرف با انوع پهپاد به مواضع هم حمله می‌کنند. پیشتر شرکت صنایع دفاعی «کرانشتاد» روسیه اعلام کرده بود که پهپادهای «سیریوس» و «اوریون» را به عنوان بخشی از سامانه‌های شناسایی و حمله که به طور مشترک با جنگنده‌ها کار می‌کنند، آزمایش کرده است.

پایان پیام/

Related Posts

رژیم صهیونیستی، کرانه باختری و نوار غزه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به بهانه یکی از اعیاد یهودی، کرانه باختری را به طور کامل محاصره و منطقه بسته نظامی اعلام می‌‌کند و گذرگاه‌های…

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

ترامپ: دولت بایدن، اقتصاد آمریکا را وابسته کرده است

ترامپ: دولت بایدن، اقتصاد آمریکا را وابسته کرده است

لاپید: ماجرای لیبی، رسوایی ملی برای اسرائیل است

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق و رهبر کنونی اپوزیسیون رژیم صهیونیستی ضمن محکوم کردن درز خبر دیدار وزیر خارجه این رژیم با همتای لیبیایی، این اقدام را رسوایی…

مسئولان امنیتی صهیونیست: حماس بازدارندگی اسرائیل را از بین برده است

مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی گفتند که تلاش علنی حماس در عملیاتهای کرانه باختری، نشانگر آسیب زیادی است که به بازندارندگی این رژیم وارد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید