ایتالیا سامانه پدافندی به اوکراین می‌دهد

ایتالیا قصد دارد تا سامانه پدافندی میان برد به اوکراین ارسال کند این در حالی است که ایتالیا خود تنها دارای 5 سامانه پدافندی میان برد است.

ایتالیا سامانه پدافندی به اوکراین می‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست،‌ نشریه نظامی RID‌در گزارشی با اشاره به منابعی خبر داد که ایتالیا تصمیم گرفته است تا سامانه‌ پدافندی میان برد SAMP/T‌ را به اوکراین ارسال کند. این اقدام ایتالیا در حالی صورت خواهد گرفت که این کشور اروپایی تنها 5 سامانه از این پدافند در اختیار دارد. از سوی دیگر، «آندری یرماک» رئیس دفتر «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین گفت که اوکراین پیشتر نیز دریافت تسلیحات سنگین از غرب را آغاز کرده است. بر اساس گفته یرماک، اوکراین نیازمند تسلیحات سنگین و تانک برای جنگ با روسیه است. از سوی دیگر یک روزنامه آمریکایی روز سه شنبه خبر داد که پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در حال برنامه ریزی برای آموزش نیروهای اوکراینی در خاک  ایالات متحده جهت نحوه استفاده از سامانه دفاع موشکی «پاتریوت» است. به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» این مقام آمریکایی که مایل به افشای هوییت خود نبود، گفت: این آموزش در پایگاه نظامی “فورت سیل” در جنوب غربی “اوکلاهاما” انجام می‌شود و ممکن است در همین ماه آغاز شود. بر اساس این گزارش، این پایگاه محل آموزش دفاع موشکی پاتریوت و آموزش توپخانه میدانی برای نظامیان آمریکایی است. این اقدام در پی تصمیم ماه گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تایید ارسال سامانه دفاع موشکی پاتریوت به اوکراین برای تقویت دفاعی  این کشور  برابر حملات موشکی روسیه صورت گرفت. آلمان نیز در روزهای گذشته اعلام کرد که یک آتشبار پاتریوت را به اوکراین خواهد فرستاد. پایان پیام/.

Related Posts

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و در مرگ میلیون‌ها نفر…

ششمین پیشنهاد صلح ارمنستان به جمهوری آذربایجان

رسانه‌های ارمنستانی سه شنبه شب از ارائه پیشنهاد جدید صلح این کشور به جمهوری آذربایجان خبر دادند.

اسرائیل در ازای آزادی هر ۱۰ اسیر یک روز آتش‌بس را تمدید می‌کند

خبرنگار یک پایگاه نزدیک به منابع رژیم صهیونیستی جزئیات تازه‌ای از توافق احتمالی آتش‌بس میان این رژیم و حماس ارائه کرده است.

قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در سفری به قطر با نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و…

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

شهادت ۲ فلسطینی در الخلیل

نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت علیه فلسطینیان کرانه باختری، دو فلسطینی را به بهانه تلاش آن‌ها برای اجرای عملیات ضد صهیونیستی، به شهادت رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید