ایتالیا سامانه پدافندی به اوکراین می‌دهد

ایتالیا قصد دارد تا سامانه پدافندی میان برد به اوکراین ارسال کند این در حالی است که ایتالیا خود تنها دارای 5 سامانه پدافندی میان برد است.

ایتالیا سامانه پدافندی به اوکراین می‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست،‌ نشریه نظامی RID‌در گزارشی با اشاره به منابعی خبر داد که ایتالیا تصمیم گرفته است تا سامانه‌ پدافندی میان برد SAMP/T‌ را به اوکراین ارسال کند. این اقدام ایتالیا در حالی صورت خواهد گرفت که این کشور اروپایی تنها 5 سامانه از این پدافند در اختیار دارد. از سوی دیگر، «آندری یرماک» رئیس دفتر «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین گفت که اوکراین پیشتر نیز دریافت تسلیحات سنگین از غرب را آغاز کرده است. بر اساس گفته یرماک، اوکراین نیازمند تسلیحات سنگین و تانک برای جنگ با روسیه است. از سوی دیگر یک روزنامه آمریکایی روز سه شنبه خبر داد که پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در حال برنامه ریزی برای آموزش نیروهای اوکراینی در خاک  ایالات متحده جهت نحوه استفاده از سامانه دفاع موشکی «پاتریوت» است. به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» این مقام آمریکایی که مایل به افشای هوییت خود نبود، گفت: این آموزش در پایگاه نظامی “فورت سیل” در جنوب غربی “اوکلاهاما” انجام می‌شود و ممکن است در همین ماه آغاز شود. بر اساس این گزارش، این پایگاه محل آموزش دفاع موشکی پاتریوت و آموزش توپخانه میدانی برای نظامیان آمریکایی است. این اقدام در پی تصمیم ماه گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تایید ارسال سامانه دفاع موشکی پاتریوت به اوکراین برای تقویت دفاعی  این کشور  برابر حملات موشکی روسیه صورت گرفت. آلمان نیز در روزهای گذشته اعلام کرد که یک آتشبار پاتریوت را به اوکراین خواهد فرستاد. پایان پیام/.

Related Posts

آمریکا: اوکراین در ضدحمله خود از آبرامز و اف-16 استفاده نمی‌کند

آمریکا اعلام کرد، اوکراین در ضد حمله قریب‌الوقوعش علیه ارتش روسیه از تسلیحات سنگینی همچون تانک‌های آبرامز و جنگنده‌های اف-16 استفاده نخواهد کرد.

انگلیس برای اعتصابهای تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

منابع صهیونیست: مجارستان سفارت خود را به قدس اشغالی منتقل می‌کند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از توافق اولیه این رژیم و مجارستان برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی خبر دادند.

انگلیس برای اعتصاب‌های تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

انهدام سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین توسط روسیه

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، قوای ارتش این کشور در دور جدید حملات علیه نیروهای اوکراینی، سامانه‌های دفاع هوایی محافظت کننده از زیرساخت‌های نظامی «مهم» در اوکراین…

زلنسکی تضمین امنیتی از ناتو درخواست کرد

رئیس‌جمهور اوکراین بار دیگر خواستار پیوستن این کشور به ناتو شده و از این ائتلاف نظامی درخواست کرد که در صورت عدم امکان عضویت در شرایط فعلی،…

دیدگاهتان را بنویسید