ایتالیا سامانه پدافندی به اوکراین می‌دهد

ایتالیا قصد دارد تا سامانه پدافندی میان برد به اوکراین ارسال کند این در حالی است که ایتالیا خود تنها دارای 5 سامانه پدافندی میان برد است.

ایتالیا سامانه پدافندی به اوکراین می‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست،‌ نشریه نظامی RID‌در گزارشی با اشاره به منابعی خبر داد که ایتالیا تصمیم گرفته است تا سامانه‌ پدافندی میان برد SAMP/T‌ را به اوکراین ارسال کند. این اقدام ایتالیا در حالی صورت خواهد گرفت که این کشور اروپایی تنها 5 سامانه از این پدافند در اختیار دارد. از سوی دیگر، «آندری یرماک» رئیس دفتر «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین گفت که اوکراین پیشتر نیز دریافت تسلیحات سنگین از غرب را آغاز کرده است. بر اساس گفته یرماک، اوکراین نیازمند تسلیحات سنگین و تانک برای جنگ با روسیه است. از سوی دیگر یک روزنامه آمریکایی روز سه شنبه خبر داد که پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در حال برنامه ریزی برای آموزش نیروهای اوکراینی در خاک  ایالات متحده جهت نحوه استفاده از سامانه دفاع موشکی «پاتریوت» است. به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» این مقام آمریکایی که مایل به افشای هوییت خود نبود، گفت: این آموزش در پایگاه نظامی “فورت سیل” در جنوب غربی “اوکلاهاما” انجام می‌شود و ممکن است در همین ماه آغاز شود. بر اساس این گزارش، این پایگاه محل آموزش دفاع موشکی پاتریوت و آموزش توپخانه میدانی برای نظامیان آمریکایی است. این اقدام در پی تصمیم ماه گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تایید ارسال سامانه دفاع موشکی پاتریوت به اوکراین برای تقویت دفاعی  این کشور  برابر حملات موشکی روسیه صورت گرفت. آلمان نیز در روزهای گذشته اعلام کرد که یک آتشبار پاتریوت را به اوکراین خواهد فرستاد. پایان پیام/.

Related Posts

کاخ سفید: انتظار پیشرفت در مذاکرات برجام در آینده نزدیک را نداریم

کاخ سفید: انتظار پیشرفت در مذاکرات برجام در آینده نزدیک را نداریم

امارات عملیات شهادت‌طلبانه قدس را محکوم کرد

امارات عملیات شهادت‌طلبانه قدس را محکوم کرد

حماس: در مقیاس جنایت صهیونیست‌ها، پاسخ می‌دهیم

جنش حماس فلسطین با تأکید بر پاسخ حتمی به جنایت صهیونیستها در اردوگاه جنین، تأکید کرد که تل‌آویو با چنین جنایاتی به سمت شکست حرکت می‌کند.

مخالفت اربیل با حکم دادگاه فدرال درباره عدم تخصیص بودجه

ساعاتی پس از حکم دادگاه فدرال عراق درباره لغو تصمیم دولت پیشین این کشور در خصوص تخصیص مبلغی از بودجه به دولت منطقه کردستان عراق، اربیل در…

۵ کشته و زخمی در حمله فردی با شمشیر در اسپانیا

پلیس اسپانیا با اعلام خبر کشته و زخمی شدن ۵ نفر در حمله فردی مسلح به شمشیر به سه کلیسا، گفت که تحقیقات درباره تروریستی بودن این…

وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی سفر می‌کند

وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی سفر می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید