بالگرد آمریکایی نیروی هوایی اردن سقوط کرد

یک فروند بالگرد نیروی هوایی اردن به دلایل نامشخص در شمال پایتخت این کشور سقوط کرد و یکی از خلبانان این بالگرد جان خود را از دست داد.

بالگرد آمریکایی نیروی هوایی اردن سقوط کرد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، یک فروند بالگرد نیروی هوایی اردن در یک ماموریت آموزشی در پایتخت این کشور سقوط کرد و خلبان آن جان خود را از دست داد.

به گزارش وبگاه «نیوعرب» ارتش اردن روز سه شنبه اعلام کرد که یک خلبان نیروی هوایی این کشور پس از سقوط بالگرد جان خود را از دست داد.

ارتش اردن اعلام کرد که سرگرد خلبان این پرواز روز دوشنبه پس از سقوط بالگرد نظامی «کبرا» در منطقه «البقاع» در شمال «امان» پایتخت این کشور و در جریان پرواز آموزشی جان خود را از دست داد. دیگر خلبان این پرواز در بیمارستان بستری است.

سرگرد خلبان این پرواز پس از سقوط ابتدا به بیمارستان انتقال یافت، اما به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد. ارتش اردن به جزئیات بیشتری از این سانحه اشاره‌ای نکرده است.

 

وبگاه معتبر «گلوبال پاور» در تازه ترین گزارش خود به ارتش اردن در بین ۱۴۵ ارتش جهان رتبه ۸۱ داده است.

در ژوئن گذشته نیز ۲ خلبان اردنی در سانحه یک هواپیمای آموزشی ارتش کشته شدند. در سال ۲۰۱۵ نیزیک مربی پرواز اردنی و خلبان تحت تعلیم بر اثر سقوط  جنگنده در شمال این کشور کشته شدند. نیروی هوایی اردن ۱۲ هزار نظامی دارد. غالب جنگنده‌های نیروی هوایی اردن را جت‌های «اف-۱۶» تشکیل می‌دهند. نیروی هوایی این کشور 44 فروند بالگرد رزمی کبرا دارد.

پایان پیام/

Related Posts

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

سفیر عربستان در فلسطین، بازدید از مسجدالاقصی را لغو کرد

سفیر غیر مقیم عربستان سعودی در فلسطین که در رام‌الله به سر می‌برد، امروز اعلام کرد که بازدیدش از مسجدالاقصی را لغو کرده است. هاآرتص دلیل آن…

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

رژیم صهیونیستی، کرانه باختری و نوار غزه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به بهانه یکی از اعیاد یهودی، کرانه باختری را به طور کامل محاصره و منطقه بسته نظامی اعلام می‌‌کند و گذرگاه‌های…

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

دیدگاهتان را بنویسید