باکو و ایروان یکدیگر را به گلوله‌باران مواضع مرزی متهم کردند

وزارت‌های دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان همدیگر را به گلوله باران مواضع هم در نقاط مرزی و قره باغ متهم کردند.

باکو و ایروان یکدیگر را به گلوله‌باران مواضع مرزی متهم کردند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، وزارت‌های دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان جمعه شب بار دیگر همدیگر را به گلوله باران مواضع هم متهم کردند.

به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز» وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که در شامگاه جمعه مارس، مواضع ارتش این کشور واقع در مرز با ارمنستان و در منطقه  «قره باغ»  توسط نیروهای ارمنستان چندین بار گلوله باران شد.

این وزارتخانه مدعی شده که یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان با سلاح‌های سبک به سمت مواضع این کشور شلیک کردند. علاوه بر این، مواضع ارتش جمهوری آذربایجان واقع در مسیر «خوجاوند» هدف حملات نیروهای ارمنستان قرار گرفتند. این وزارتخانه اعلام کرد که یگان‌های ارتش جمهوری آذربایجان  به این قدامات پاسخ دادند.

متعاقب این حادثه، وزارت دفاع ارمنستان ادعای باکو را رد کرد. به گزارش خبرگزاری «آرمن پرس» وزارت دفاع ارمنستان بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان را «دروغ» خواند.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که جمعه شب سه مورد نقض آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی ثبت شده است.

روسیه روز پنج‌شنبه نیز اعلام کرد که در حال بررسی گزارش‌ها مبنی بر این است که نظامیان این کشور هنگام جستجو برای یافتن یک نظامی ارمنستانی، زیر آتش نیروهای جمهوری آذربایجان قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، یک نظامی ارمنستانی روز سه‌شنبه در مرز ارمنستان با جمهوری آذربایجان ناپدید شد.وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که این نظامی حین حمل مواد غذایی برای همرزمانش در یک پاسگاه مرزی ارمنستان، به دلیل مه غلیظ به اشتباه وارد اراضی جمهوری آذربایجان  شد.

 در تحولی دیگر، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان روز پنجشنبه در نشست کابینه ابراز اطمینان کرد که معاهده صلح با جمهوری آذربایجان به دست خواهد آمد.

 نخست‌وزیر ارمنستان در این جلسه  گفت که دولت او به رغم ادامه محاصره جاده لاچین توسط باکو و لفاظی‌های جنگ ‌طلبانه «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان متعهد به امضای معاهده صلح با باکو است(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/

Related Posts

آمریکا: اوکراین در ضدحمله خود از آبرامز و اف-16 استفاده نمی‌کند

آمریکا اعلام کرد، اوکراین در ضد حمله قریب‌الوقوعش علیه ارتش روسیه از تسلیحات سنگینی همچون تانک‌های آبرامز و جنگنده‌های اف-16 استفاده نخواهد کرد.

انگلیس برای اعتصابهای تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

منابع صهیونیست: مجارستان سفارت خود را به قدس اشغالی منتقل می‌کند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از توافق اولیه این رژیم و مجارستان برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی خبر دادند.

انگلیس برای اعتصاب‌های تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

انهدام سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین توسط روسیه

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، قوای ارتش این کشور در دور جدید حملات علیه نیروهای اوکراینی، سامانه‌های دفاع هوایی محافظت کننده از زیرساخت‌های نظامی «مهم» در اوکراین…

زلنسکی تضمین امنیتی از ناتو درخواست کرد

رئیس‌جمهور اوکراین بار دیگر خواستار پیوستن این کشور به ناتو شده و از این ائتلاف نظامی درخواست کرد که در صورت عدم امکان عضویت در شرایط فعلی،…

دیدگاهتان را بنویسید