برخورد با ترک فعل‌های محیط زیستی ادامه می‌یابد

رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس با اشاره به صدور قرار جلب به دادرسی برای ۵مسئول در رابطه با اجرا نشدن قانون هوای پاک تاکید کرد: برخورد با ترک فعل‌های محیط‌‌زیستی ادامه می‌یابد.

برخورد با ترک فعل‌های محیط زیستی ادامه می‌یابد

به گزارش خبرنگار محیط‌زیست باشگاه ژورنالیست، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس با اشاره به موضوع آلودگی هوا در کشور گفت: آلودگی هوا سال‌هاست که به معضلی تبدیل شده ولی‌رغم وجود قوانین کافی در این حوزه شاهدیم که این مشکل برطرف نشده است. وی افزود: یکی از علل عدم حل این مشکل بی‌توجهی به قوانین وضع شده است به شکلی که بر اساس برآوردهای انجام شده در سال گذشته تقریبا تمامی ۲۳ دستگاه مسئول در این حوزه به وظایف خود به طور کامل عمل نکرده و در مواردی نیز ترک فعل داشتند. رییس فراکسیون محیط‌زیست مجلس گفت: در پی تذکرات متعدد به این دستگاه‌ها و عدم اجرای قانون، فراکسیون محیط‌زیست مجلس در راستای وظایف نظارتی خود، سال گذشته پرونده ترک فعل مدیران این دستگاه‌ها را تهیه و پس از طرح در صحن علنی مجلس با ۱۸۸ رای موافق به دستگاه قضایی برای پیگیری ارایه کرد. وی گفت: خوشبختانه با رایزنی صورت گرفته، قوه قضائیه به طور جدی پای کار آمد و پرونده سریعاً مورد رسیدگی قرار گرفت و دیروز هم حکم جلب ۵ نفر از مسئولان این دستگاه‌ها صادر شد. رییس فراکسیون محیط‌زیست مجلس با تأکید بر این که مجلس از حقوق عامه کوتاه نمی‌آید تصریح کرد: فراکسیون محیط‌زیست مجلس ضمن پیگیری و رصد اجرای قانون هوای پاک به صورت ماهانه و سالانه در صورت هرگونه قصور مجدد، پرونده ترک فعل جدیدی تهیه و به دستگاه قضایی ارسال می‌کند. وی در خصوص سایر قوانین محیط‌زیستی ضمن تقدیر از سرعت عمل دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان گفت: فراکسیون محیط‌زیست پایش و رصد سایر قوانین مرتبط در حوزه محیط‌زیست را با توجه به حساسیت این موضوعات و ارتباط مستقیم با سلامت شهروندان در دستور کار خود دارد و سایر متخلفان باید منتظر برخوردهای جدی باشند. رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس خاطرنشان کرد: مسئولان باید بدانند که تغییر دولت‌ها و تغییر پست‌های مدیریتی‌شان موجب نمی‌شود که از عدم اجرای قانون فرار کنند و قطعاً دستگاه‌های نظارتی به سراغ آنها خواهند آمد. پایان پیام/

Related Posts

چمران: طرح ترافیک جدید به امسال نمی‌رسد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه جزئیات طرح ترافیک جدید هنوز به شورا اعلام نشده است، گفت: بعید به نظر می‌رسد تا پایان امسال طرح…

افتتاح بزرگترین مدرسه امسال با نام سردار قاسم سلیمانی

بزرگترین مدرسه کشور امسال با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان افتتاح شد.

آیا افزایش جریمه شکار، باعث بازدارندگی می‌شود؟

جریمه شکار بین ۵۰ هزار تا ۲۰۰ میلیون تومان است، این درحالی است که شکارچیان بابت برخی گونه‌ها تا چند صدمیلیون تومان به جیب می‌زنند.

ترافیک سنگین در پایتخت

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور پایتخت امروز سه‌شنبه از ترافیک سنگین در معابر بزرگراهی در پی بارندگی و لغزندگی معابر خبر داد.

انهدام باند پولشویی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از انهدام باند پولشویی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال خبرداد.

تفاهم ساخت ۱۰۰۰ اتوبوس تولید داخل برای شهر تهران

شهردار تهران از خط تولید یک کارخانه اتوبوس‌سازی ایرانی بازدید کرد. این کارخانه بناست تا تابستان آینده ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای شهرداری تهران تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید