بیانیه وزارت خارجه کویت درباره سفر الصباح به بغداد

وزارت خارجه کویت در بیانیه‌ای از بررسی پرونده تکمیل مرزبندی دریایی با عراق خبر داد.

بیانیه وزارت خارجه کویت درباره سفر الصباح به بغداد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، وزارت خارجه کویت اعلام کرد که «سالم عبدالله الجابر الصباح» وزیر خارجه کویت در سفری به عراق با مقامات این کشور دیدار و درباره موضوعات و پرونده‌های مهم از جمله تکمیل ترسیم مرزهای دریایی کویت و عراق بعد از علامت مرزی ۱۶۲، گفت‌وگو کرده است.

الصباح روز یکشنبه (دیروز) در سفری به بغداد با «عبداللطیف رشید» رئیس جمهور عراق، «محمد السودانی» نخست وزیر، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان و «فؤاد حسین» وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

وزارت خارجه کویت در بیانیه خود آورده است که الصباح در دیدار با طرف عراقی بر پایان دادن به پرونده‌های حل نشده و رفع موانع بر سر راه روابط دو کشور و دو ملت تأکید کرد.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، در این بیانیه آمده است که دو طرف توافق کردند که راه را برای هر گونه اقدام یا صدایی که هدفش لطمه به روابط دو کشور است، سد کنند.

دو طرف همچنین درباره تقویت همکاری مشترک برای مقابله با تغییرات ژئوپلیتیک و پیآمدهای آن بر امنیت و ثبات منطقه گفت‌وگو کردند.

پایان پیام/م

Related Posts

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

سفیر عربستان در فلسطین، بازدید از مسجدالاقصی را لغو کرد

سفیر غیر مقیم عربستان سعودی در فلسطین که در رام‌الله به سر می‌برد، امروز اعلام کرد که بازدیدش از مسجدالاقصی را لغو کرده است. هاآرتص دلیل آن…

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

رژیم صهیونیستی، کرانه باختری و نوار غزه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به بهانه یکی از اعیاد یهودی، کرانه باختری را به طور کامل محاصره و منطقه بسته نظامی اعلام می‌‌کند و گذرگاه‌های…

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

دیدگاهتان را بنویسید