بی بی سی دوباره رسوا شد/ خبر 14 ماه پیش قرمز پوشان سوژه جدید بنگاه خبرپراکنی بریاتینا+فیلم

دی ماه سال گذشته بود که آتش نشانان تهرانی در خصوص مشکلات خود در زمینه حقوق، مزایا و مسکن مقابل ساختمان شورا جمع شدند. شهرداری هم قول داد مشکل را برطرف کند و البته اقداماتی هم صورت گرفت. تازه بی بی سی آمده فیلم رامنتشر و خبر از اعتراض آتش نشانان داده است!

بی بی سی دوباره رسوا شد/ خبر 14 ماه پیش قرمز پوشان سوژه جدید  بنگاه خبرپراکنی بریاتینا+فیلم

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،  اوایل دهه نود بود که قانون سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانان در مجلس شورای اسلامی شهر تهران تصویب شد اما این قانون تنها به کام آتش نشانان زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی شیرین شد و اغلب آتش نشانان تهرانی که زیر پوشش صندوق  شهرداری تهران هستند از این قانون بی بهره مانندند. بررسی بیمه سخت و زیان آور بودن آتش نشانان تهرانی در نوبت بررسی در مجلس/ آتش‌نشانان به دلیل ویژگی‌های شغل خود همواره در معرض آسیب‌های جسمی و حتی روحی قرار دارند هر چند شهرداری تهران این موضوع را به جد پیگیری کرد و در نهایت شورای عالی استان ها مصوبه ای در این زمینه به مجلس برد تا مشکل برطرف شود اما همچنان این لایحه در نوبت بررسی است.

هر حرفه‌ای سختی‌ها و شیرینی‌های خاص خودش را دارد. اماسختی و دردسر بعضی شغل‌ها نسبت به بقیه بیشتر است، آتش‌نشانی یکی از این شغل‌هاست. در واقع آتش‌نشانان به دلیل ویژگی‌های شغل خود همواره در معرض آسیب‌های جسمی و حتی روحی قرار دارند. این مشاغل چون اغلب با مرگ و زندگی افراد سر و کار دارند مسلماً افراد فعال در آن استرس زیادی را متحمل می‌شوند. آتش نشانان در هر مأموریت به طور معمول در معرض چندین عوارض از جمله عوارض ناشی از استرس ترافیک، عوارض ناشی از اثرات دود و گازهای سمی در محل های عملیات، عوارض ناشی از صدای آژیر، بلندگو و نور چراغ گردان، عوارض ناشی از ترشح هورمون های دفاعی و آمادگی بدن در برابر حوادث، اثرات ناشی ازحرارت در محل حریق، عوارض ناشی از تماس یا جذب مواد شیمیایی از طریق پوست، عوارض ناشی از صدمات فیزیکی در حین انجام وظیفه، عوارض ناشی از دریافت پرتوهای یون ساز وتشعشعات رادیواکتیویته قرار می‌گیرند. مدیران قبلی وعده رفع مشکلات را دادند اما اتفاقی نیفتاد/سال گذشته آتش نشانان تجمعی مقابل شورای اسلامی شهر تهران در خیابان بهشت داشتند آتش نشانان تهرانی سال هاست که با این معضل دست و پنجه نرم می کردند و در دوره قبل مدیریت شهری وعده رفع مشکلات را دادند اما اتفاقی رخ نداد. سال گذشته آتش نشانان تجمعی مقابل شورای اسلامی شهر تهران در خیابان بهشت داشتند تا بلکه بهشت نشینان این مشکل را برطرف کنند.

مشکلات آتش نشانان را در شورا بررسی می کنیم/جدیت شهردار در رفع مشکل آتش نشانان تهرانی علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران  در این باره همان سال گذشته گفت: آتش‌نشانان معتقد بودند که هر از چند گاهی مسئولان به جمع آنها می‌آیند و مشکلات را می شنوند؛ بعد می‌روند و اتفاقی هم نمی افتد.بنده در شورای شهر تهران در خصوص وضعیت آتش‌نشانان چندی پیش تذکری دادم البته برخی از همکاران هم تذکراتی داده بودند. ما احساس می‌کردیم اتفاقاتی در حال رخ دادن است و مسئولین در حال رفع مشکلات هستند.  آتش‌نشانان تجمع کرده و خواستار رفع مشکلاتشان شدند. بنده به جمع آتش‌نشانان رفته و با آنها صحبت کردم و مهم‌ترین مشکل آنها بحث مسکن بود.

وی ادامه داد: که شهردار تهران قول داده مشکل را برطرف کند. مشکل حقوق مزایا برطرف شد/ساخت مسکن برای آتش نشانان بعد از بررسی و پیگیری های لازم حقوق و مزایا آتش نشانان رشد چشمگیری پیدا کرد و رضایت در بین این جان بر کفان افزایش یافت.قدرت الله محمدی رئیس سازمان آتش نشانی در گفت و گو با فارس  اعلام کرد که مشکل حقوق مزایا و مسکن آتش نشانان را برطرف کرده و پیگیر موضوع بیمه هم هستند. بعد از 14 ماه از اعتراض آتش نشانان(که مشکل آنها هم در این مدت حل شده) تازه بی بی سی یادش افتاده در این باره مانور خبری دهد و فیلمی را در خصوص اعتراض آتش نشانان تهرانی منتشر  کند و بگوید تازه آتش نشانان اعتراض کرده اند.  

Related Posts

چمران: طرح ترافیک جدید به امسال نمی‌رسد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه جزئیات طرح ترافیک جدید هنوز به شورا اعلام نشده است، گفت: بعید به نظر می‌رسد تا پایان امسال طرح…

افتتاح بزرگترین مدرسه امسال با نام سردار قاسم سلیمانی

بزرگترین مدرسه کشور امسال با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان افتتاح شد.

آیا افزایش جریمه شکار، باعث بازدارندگی می‌شود؟

جریمه شکار بین ۵۰ هزار تا ۲۰۰ میلیون تومان است، این درحالی است که شکارچیان بابت برخی گونه‌ها تا چند صدمیلیون تومان به جیب می‌زنند.

ترافیک سنگین در پایتخت

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور پایتخت امروز سه‌شنبه از ترافیک سنگین در معابر بزرگراهی در پی بارندگی و لغزندگی معابر خبر داد.

انهدام باند پولشویی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از انهدام باند پولشویی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال خبرداد.

تفاهم ساخت ۱۰۰۰ اتوبوس تولید داخل برای شهر تهران

شهردار تهران از خط تولید یک کارخانه اتوبوس‌سازی ایرانی بازدید کرد. این کارخانه بناست تا تابستان آینده ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای شهرداری تهران تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید