تأکید الجزائر بر حمایت کامل از ملت فلسطین

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با رئیس جمهور الجزائر تلفنی گفت‌وگو و تحولات فلسطین را بررسی کرد.

تأکید الجزائر بر حمایت کامل از ملت فلسطین

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزائر تلفنی گفت‌وگو کرد. 

ریاست جمهوری الجزائر در بیانیه‌ای اعلام کرد که تبون امروز دوشنبه با محمود عباس تلفنی گفت‌وگو کرد و عباس وی را در جریان تجاوزات اخیر نظامیان صهیونیست علیه ملت فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری قرار داد. 

رئیس جمهور الجزائر در این تماس تلفنی بر حمایت کامل این کشور از ملت فلسطین تأکید کرد و گفت که صلح عادلانه و فراگیر به عنوان گزینه راهبردی هرگز جز با تشکیل کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطین به پایتختی قدس شریف، محقق نخواهد شد. 

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، عباس نیز از مواضع ثابت الجزائر در حمایت از مسئله فلسطین قدردانی کرد. 

روز شنبه نیز وزارت خارجه الجزائر در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، تأکید کرد که اشغالگری رژیم صهیونیستی علت اصلی درگیری بین اعراب و این رژیم است. 

وزارت خارجه الجزائر افزود که این کشور سیاست و تجاوزات رژیم صهیونیستی که نقض ابتدایی‌ترین اصول انسانی و مرجعیت بین‌المللی است، محکوم می‌کند. 

الجزائر همچنین خواستار مداخله فوری جامعه بین‌الملل از طریق نهادهای مربوطه برای حمایت از ملت فلسطین در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی، شد. پایان پیام/

Related Posts

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و در مرگ میلیون‌ها نفر…

ششمین پیشنهاد صلح ارمنستان به جمهوری آذربایجان

رسانه‌های ارمنستانی سه شنبه شب از ارائه پیشنهاد جدید صلح این کشور به جمهوری آذربایجان خبر دادند.

اسرائیل در ازای آزادی هر ۱۰ اسیر یک روز آتش‌بس را تمدید می‌کند

خبرنگار یک پایگاه نزدیک به منابع رژیم صهیونیستی جزئیات تازه‌ای از توافق احتمالی آتش‌بس میان این رژیم و حماس ارائه کرده است.

قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در سفری به قطر با نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و…

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

شهادت ۲ فلسطینی در الخلیل

نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت علیه فلسطینیان کرانه باختری، دو فلسطینی را به بهانه تلاش آن‌ها برای اجرای عملیات ضد صهیونیستی، به شهادت رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید