تأکید الجزائر بر حمایت کامل از ملت فلسطین

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با رئیس جمهور الجزائر تلفنی گفت‌وگو و تحولات فلسطین را بررسی کرد.

تأکید الجزائر بر حمایت کامل از ملت فلسطین

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزائر تلفنی گفت‌وگو کرد. 

ریاست جمهوری الجزائر در بیانیه‌ای اعلام کرد که تبون امروز دوشنبه با محمود عباس تلفنی گفت‌وگو کرد و عباس وی را در جریان تجاوزات اخیر نظامیان صهیونیست علیه ملت فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری قرار داد. 

رئیس جمهور الجزائر در این تماس تلفنی بر حمایت کامل این کشور از ملت فلسطین تأکید کرد و گفت که صلح عادلانه و فراگیر به عنوان گزینه راهبردی هرگز جز با تشکیل کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطین به پایتختی قدس شریف، محقق نخواهد شد. 

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، عباس نیز از مواضع ثابت الجزائر در حمایت از مسئله فلسطین قدردانی کرد. 

روز شنبه نیز وزارت خارجه الجزائر در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، تأکید کرد که اشغالگری رژیم صهیونیستی علت اصلی درگیری بین اعراب و این رژیم است. 

وزارت خارجه الجزائر افزود که این کشور سیاست و تجاوزات رژیم صهیونیستی که نقض ابتدایی‌ترین اصول انسانی و مرجعیت بین‌المللی است، محکوم می‌کند. 

الجزائر همچنین خواستار مداخله فوری جامعه بین‌الملل از طریق نهادهای مربوطه برای حمایت از ملت فلسطین در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی، شد. پایان پیام/

Related Posts

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت…

ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ به‌رغم مواجه بودن با اتهامات جنایی، در اولین رقابت انتخاباتی جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا توانست به پیروزی قاطعی دست یابد.

یونان: نیروهای مسلح ما برای دوره بی ثباتی پس از اردوغان آماده می‌شوند

وزیر دفاع یونان روز دوشنبه گفت، ارتش یونان باید برای هرگونه احتمالی پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری «اردوغان» در ترکیه آماده باشد.

زاخارووا: صلح اوکراین در گروی توقف تسلیح این کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت غرب در صورتی که مایل به کمک به مذاکرات صلح برای اوکراین است باید جریان تسلیح این کشور را متوقف کند.

بایدن: سفر بلینکن به خاورمیانه برای رایزنی درباره آزادی سایر گروگان‌ها بود

رئیس جمهور آمریکا میگوید که سفر هفته گذشته وزیر خارجه این کشور به غرب آسیا به منظور رایزنی برای پیدا کردن راهی برای آزادی سایر اسرا در…

دیدگاهتان را بنویسید