تردید آلمان برای ارسال موشک کروز «تاروس» به اوکراین

سخنگوی دولت آلمان گفت تعهد دانمارک و هلند به تحویل جنگنده‌های «اف-16» به اوکراین، فشاری بر برلین برای ارسال موشک‌ «تاروس» به «کی‌یف» وارد نمی‌کند.

تردید آلمان برای ارسال موشک کروز «تاروس» به اوکراین

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، دولت آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که تعهد دانمارک و هلند به تحویل جنگنده‌های «اف-۱۶» به اوکراین، فشاری بر این کشور در ارسال موشک‌های کروز «تاروس» به «کی‌یف» وارد نمی‌کند.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «العربیه»، «اشتفان هبستریت»، سخنگوی دولت آلمان در نشست خبری گفت: «چنین فشاری احساس نمی‌شود.»

وی با  با تاکید بر اینکه آلمان قوی‌ترین حامی نظامی اوکراین پس از آمریکاست، گفت:«اینکه اوکراین به بهترین شکل ممکن مورد حمایت قرار گیرد نیز مهم است.»

هلند و دانمارک روز یکشنبه متعهد شدند در جریان سفر «ولودیمیر زلنسکی،»رئیس‌جمهور اوکراین، ۶۱ فروند اف-۱۶ به اوکراین بفرستند.

اوکراین بارها از آلمان خواسته تا موشک‌های کروز تاروس را در اختیار این کشور قرار دهد به طوریکه «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین از برلین خواسته که این موشک‌ها را در اسرع وقت به این کشور ارسال کند.

چندی قبل، وبگاه شبکه خبری «دویچه وله»  نوشت، آلمان می‌تواند ب موشک‌های کروز تارو» را به اوکراین عرضه کند. دولت  زلنسکی، آلمان را برای ارسال موشک‌های تاروس تحت فشار قرار داده ، اما آلمان در بحبوحه نگرانی‌ها مبنی بر استفاده از این سلاح در اهدافی در خاک روسیه، تمایلی از خود نشان نداده است.

 پیشتر «یئهور چرنیف» قانونگذار اوکراینی گفت که آلمان پس از توافق پارلمانی، موشک‌های دوربرد تاروس  را ارسال خواهد کرد. وی گفت: «دوستان من در پارلمان آلمان به من اطلاع دادند که فراکسیون‌های کلیدی پارلمان درباره انتقال موشک های دوربرد تاروس به اوکراین به توافق رسیده‌اند.»

کی‌یف از زمان دریافت تعداد نامشخصی موشک‌های «سایه طوفان» از انگلیس، به طور مداوم از این موشک‌ها برای هدف قرار دادن تاسیسات غیرنظامی روسیه استفاده کرده است.

پیشتر، یک نماینده پارلمان اوکراین اظهار داشته بود که پارلمان آلمان با ارسال موشک‌های دوربرد به کی‌یف برای نبرد با روسیه موافقت کرده است.

پایان پیام/

Related Posts

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

سفیر عربستان در فلسطین، بازدید از مسجدالاقصی را لغو کرد

سفیر غیر مقیم عربستان سعودی در فلسطین که در رام‌الله به سر می‌برد، امروز اعلام کرد که بازدیدش از مسجدالاقصی را لغو کرده است. هاآرتص دلیل آن…

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

رژیم صهیونیستی، کرانه باختری و نوار غزه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به بهانه یکی از اعیاد یهودی، کرانه باختری را به طور کامل محاصره و منطقه بسته نظامی اعلام می‌‌کند و گذرگاه‌های…

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

دیدگاهتان را بنویسید