تلاش ارتش اوکراین برای بازیابی و ضد حمله علیه روسیه

منابع خبری از جذب هزاران نیروی تازه نفس توسط ارتش اوکراین برای انجام ضد حمله علیه روسیه خبر دادند.

تلاش ارتش اوکراین برای بازیابی و ضد حمله علیه روسیه

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، منابع خبری روز چهارشنبه از تلاش ارتش اوکراین برای بازیابی قوای خود و انجام ضد حمله علیه روسیه خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، یکی از جدیدترین یگان‌های نظامی اوکراین با ۴۰۰۰۰ نظامی قصد دارد در هفته‌ها یا ماه‌های آینده علیه نیروهای روس ضد حمله کند.

این یگان‌ها نیروهای خود را با فراخوان‌ها در رسانه‌های اجتماعی و تابلوهای تبلیغاتی با هدف جذب داوطلبان با انگیزه بالا گرفته‌اند. جذب نیرو در حالی صورت می‌گیرد که کی‌یف با چالش‌های فزاینده‌ای برای جذب نیروهای جدید مواجه است.این یگانهای جدید  در کنار واحدهای منظم ارتش که توسط تانک‌های جنگی جدید غربی و هزاران نیروی تازه آموزش دیده مبارزه خواهند کرد.

وزیر کشور اوکراین گفته است که نیروهای استخدام شده شامل زنان، افرادی بدون تجربه نظامی و افسران پلیس و سربازان سابق هستند. وزیر کشور اوکراین گفته که آموزش غیرنظامیان بدون تجربه تا چهار ماه طول می‌کشد. او در مورد زمان و مکان آغاز حمله متقابل اوکراین چیزی را فاش نکرد.

با گذشت بیش از یک سال از درگیری، نیروهای اوکراین ماه‌هاست که با یورش روسیه در شهرهایی مانند «باخموت» در شرق که در آن هزاران نفر کشته شده‌اند، مواجه‌اند. ارتش اوکراین بطور معمول تلفات نظامی خود را فاش نمی‌کند.

این گزارش حاکیست که در جریان ۹ ماه نبرد نظامیان اوکراینی با نظامیان روس در باخموت، تقریباً این شهر از بین رفته است و ۹۰ درصد از جمعیت این شهر یا همان حدود ۷۰ هزار نفر از این شهر فرار کرده اند و ارتش اوکراین روزانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نظامی را در نبرد با روسیه از دست می‌دهد.

اوکراین از ماه‌ها پیش برای مقاومت و عقب‌راندن نیروهای روسی خواستار دریافت تسلیحات سنگین، از جمله تانک‌های پیشرفته تهاجمی و هواپیماهای جنگنده شده است(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/

Related Posts

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و در مرگ میلیون‌ها نفر…

ششمین پیشنهاد صلح ارمنستان به جمهوری آذربایجان

رسانه‌های ارمنستانی سه شنبه شب از ارائه پیشنهاد جدید صلح این کشور به جمهوری آذربایجان خبر دادند.

اسرائیل در ازای آزادی هر ۱۰ اسیر یک روز آتش‌بس را تمدید می‌کند

خبرنگار یک پایگاه نزدیک به منابع رژیم صهیونیستی جزئیات تازه‌ای از توافق احتمالی آتش‌بس میان این رژیم و حماس ارائه کرده است.

قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در سفری به قطر با نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و…

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

شهادت ۲ فلسطینی در الخلیل

نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت علیه فلسطینیان کرانه باختری، دو فلسطینی را به بهانه تلاش آن‌ها برای اجرای عملیات ضد صهیونیستی، به شهادت رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید