تهیه کننده متهم به تجاوز تبرئه شد

دادگاه تجدیدنظر نیویوک، محکومیت «هاروی واینستین» تهیه‌کننده سابق هالیوود به اتهام تجاوز جنسی را لغو کرد و دستور محاکمه جدید در این پرونده صادر کرد.

تهیه کننده متهم به تجاوز تبرئه شد

به گزارش باشگاه ژورنالیست، دادگاه تجدیدنظر نیویورک حکم محکومیت «هاروی واینستین» تهیه‌کننده بزرگ سینمای هالیوود، که در سال ۲۰۲۰ به جرم تجاوز جنسی محکوم و زندانی شده بود را لغو کرد و دستور به تشکیل مجدد دادگاه داد.

قضات دادگاه تجدیدنظر معتقدند فرآیند دادگاه بدوی واینستین به شکلی بوده که او از محاکمه عادلانه محروم مانده است و به همین علت دادگاه باید مجددا تشکیل شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، اتهام‌های متعدد تجاوز و سوءاستفاده جنسی علیه «هاروی واینستین» که از سوی برخی از شناخته شده‌ترین زنان سینمای هالیوود طرح شده بود، جرقه جنبش (MeToo#) را زد که علاوه بر آمریکا به سایر نقاط جهان هم گسترش یافت.

اکنون دادگاه تجدیدنظر می‌گوید در دادگاه بدوی دادستان‌ها شاهدانی را به دادگاه احضار کرده‌اند که اتهام‌های آنها در شکواییه اصلی علیه «هاروی واینستین» نبوده و به این دلیل فرصت دادرسی منصفانه به متهم داده نشده است.

با این حال، تا زمان برگزاری دادگاه جدید، این تهیه کننده سابق هالیوود در زندان باقی خواهد ماند چرا که او اکنون به علت محکومیت به جرم تجاوز در یک دادگاه دیگر در لس‌آنجلس در زندان است.

اتهام‌های گسترده تجاوزجنسی علیه «هاروی واینستین» از سال ۲۰۱۷ علنی شد و تا زمان محکومیت او در سال ۲۰۲۰ حدود ۸۰ زن این غول تهیه‌کنندگی در صنعت سینما را به سوء رفتار جنسی طی چند دهه متهم کردند از جمله ک «اوما ترومن» و «سلما هیاک» دو هنرپیشه معروف هالیوود.

هاروی واینستین یکی از بزرگترین تهیه‌کنندگان سینمای آمریکاست که موفقیت‌های فراوانی به دست آورده است.

فیلم‌های او از جمله «سخنرانی پادشاه» و «شکسپیر عاشق» برنده چندین جایزه اسکار شده‌اند.

۲۴۵۲۴۵

Related Posts

چرا ساخت سریال اسپین‌آف مرد عنکبوتی توسط آماون متوقف شد؟

یک سریال اسپین‌اف از مرد عنکبوتی برای آمازون در دست ساخت قرار داشت که اکنون گزارشات از کنسل شدن پروژه Silk: Spider Society خبر می‌دهند.

میراثی که شاه شهید برایم بر جای گذاشت

جدِ خوب کسی است که ارث و میراث خوب و هنگفتی برای فرزندان و نوادگان خود بر جای بگذارد؛ بله شاه شهید جد فرهنگی این حقیر، ثروت…

تکرار تجربه موفق  "سیف الله داد" در جشنواره فیلم فجر

با معرفی دبیر چهل و سومین  جشنواره فیلم فجر،این رویداد مهم هنری رسما کلید خورد.

نقدهای تند و تیز به پارسا پیروزفر و شهاب حسینی/ مست عشق را ببینیم؟

حکایت شمس و مولانا بی شک یکی از اسرار آمیز ترین، جذاب ترین و در عین حال پیچیده ترین حکایت هایی است که تاریخ این سرزمین با…

بازدید رئیس جمهور از سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

رئیس‌جمهور صبح امروز (۲۲ اردیبهشت) برای بازدیدی ۲ ساعته از غرفه‌های مختلف نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی(ره) حضور یافت.

مراسم رونمایی از کتاب «کارگزار صدیق» در حسینیه جماران/ خاطرات مرحوم محمدنبی حبیبی

کتاب خاطرات مرحوم محمدنبی حبیبی؛ با نام «کارگزار صدیق» در حسینیه جماران رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید