تولید نان کامل از امروز به صورت یارانه ای در شیراز/ ۱۷ نانوایی شیراز برای اولین بار‌ نان کامل عرضه می‌کنند

مدیر غذای دانشگاه شیراز گفت:نان کامل به صورت یارانه ای از امروز ۱۶ بهمن در ۱۷ نانوایی شیراز از ساعت ۹ تا ۱۰.۳۰ صبح تولید و عرضه می‌شود.

تولید نان کامل از امروز به صورت یارانه ای در شیراز/ ۱۷ نانوایی شیراز برای اولین بار‌ نان کامل عرضه می‌کنند

مظلومی در گفتگو با خبرنگار فارس از شیراز، با اشاره به کیفیت پایین نان بیان کرد: نان تولیدی در کشور به خصوص استان فارس کیفیت مطلوبی ندارد، علاوه بر آن از نظر تغذیه ای خواص کافی و کامل را ندارد. 

او ادامه داد: لذا تصمیم گرفته شد طی طرحی با همکاری سازمان غله، حمایت استاندار،فرماندار و سازمان های دیگر بتوانیم برای اولین بار در شهر شیراز تولید نان کامل را داشته باشیم .

وی به بی نظیر بودن طرح تولید نان کامل اشاره کرد و گفت: این طرح در نوع خود بی‌نظیر و فاقد سابقه قبلی است، طی این طرح تصمیم گرفته شده نان کامل به صورت یارانه ای از امروز ۱۶ بهمن در ۱۷ نانوایی شیراز از ساعت ۹ تا ۱۰.۳۰ صبح تولید و عرضه بشود.

او افزود: نانوایی ها شیفت های معمول خود را دارند و تولید نان کامل در یک شیفت اضافه انجام می‌شود.

مظلومی با اشاره به یارانه ای بودن نان کامل خاطر نشان کرد: نان کامل یارانه ای شده است اما به دلیل اینکه یک نان جدید است و زمان پخت بیشتر و فرایند پیچیده تری نسبت به سایر نان ها دارد، قیمت آن ۵۰ درصد بیشتر از سایر نان ها است. 

او از لحاظ خواص سلامتی بخش به نان کامل پرداخت و گفت: نان کامل نانی است داری تمام اجزای گندم، سبوس و جوانه که تمام این موارد شامل املاح، فیبر و ویتامین هالی لازم است،از نکات حائز اهمیت آن میزان قند کل کمتر این نان است که میزان ۶۹ ، ۷۰ درصد است، همچنین در پیشگیری از چاقی، دیابت نوع ۲، سرطان، در افزایش استقامت فیزیکی، در پیشگیری از مرگ های ناگهانی و بیماری های قلبی و عروقی تاثیرگذار و ثابت شده است. 

مدیر غذای دانشگاه شیراز در آخر از نظر علم تغذیه به این موضوع پرداخت و عنوان کرد: بر اساس دستور العمل های ۲۰۱۵ به بعد تاکیید شده است که ۵۰ درصد غلات روزانه مصرفی ما باید کامل باشد در حالی که در ایران از این موضوع به طور کامل غافل شدیم و لازم است در دستور کار قرار بگیرد.

پایان پیام/

Related Posts

تردد بیش از ۵ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی البرز/ افزایش ۶.۹ درصدی ترددها

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: همزمان با آغاز سفرهای نوروزی و در بازه زمانی ۲۴ اسفند سال ۱۴۰۱ تا پایان چهارم فروردین امسال…

هنجارشکنی فرهنگی و اجتماعی در خرم‌آباد در سایه کم توجهی دستگاه‌های متولی

طی روزهای اخیر شاهد برخی هنجارشکنی‌های در اماکن گردشگری و غرفه‌های نوروزی در سطح خرم‌آباد بودیم. موضوعی که با واکنش نماینده ولی در لرستان نیز همراه شد.

معاون دادستان: وضعیت تامین اقلام ضروری در قشم مطلوب است

معاون صیانت از حقوق عامه دادستانی هرمزگان گفت: آرامش حاکم بر بازار تامین اقلام اساسی در قشم با وجود حجم بالای گردشگران ثمره برنامه ریزی و اقدام…

شهیدعلی‌مراد سلگی: علیه کفر جهانی به پا خیزید

شهیدعلی‌مراد سلگی در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است “اسلام، انقلابی‌ترین مکتب جهان است، انقلابی باشید و علیه کفر جهانی به پا خیزید”.

موزه‌های بوشهرشناسی میزبان مسافران نوروزی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر گفت: ا توجه به حجم و جذابیت موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس و علاقه مردم به دلوار و شهید رئیسعلی دلواری، این…

پایان نظرسنجی فارس| فرزانه فصیحی بالاتر از سایر رقبا بهترین ورزشکار اصفهان شد

با اتمام نظرسنجی فارس، فرزانه فصیحی به عنوان برترین ورزشکار اصفهان در سال ۱۴۰۱ انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید