تولید نان کامل از امروز به صورت یارانه ای در شیراز/ ۱۷ نانوایی شیراز برای اولین بار‌ نان کامل عرضه می‌کنند

مدیر غذای دانشگاه شیراز گفت:نان کامل به صورت یارانه ای از امروز ۱۶ بهمن در ۱۷ نانوایی شیراز از ساعت ۹ تا ۱۰.۳۰ صبح تولید و عرضه می‌شود.

تولید نان کامل از امروز به صورت یارانه ای در شیراز/ ۱۷ نانوایی شیراز برای اولین بار‌ نان کامل عرضه می‌کنند

مظلومی در گفتگو با خبرنگار فارس از شیراز، با اشاره به کیفیت پایین نان بیان کرد: نان تولیدی در کشور به خصوص استان فارس کیفیت مطلوبی ندارد، علاوه بر آن از نظر تغذیه ای خواص کافی و کامل را ندارد. 

او ادامه داد: لذا تصمیم گرفته شد طی طرحی با همکاری سازمان غله، حمایت استاندار،فرماندار و سازمان های دیگر بتوانیم برای اولین بار در شهر شیراز تولید نان کامل را داشته باشیم .

وی به بی نظیر بودن طرح تولید نان کامل اشاره کرد و گفت: این طرح در نوع خود بی‌نظیر و فاقد سابقه قبلی است، طی این طرح تصمیم گرفته شده نان کامل به صورت یارانه ای از امروز ۱۶ بهمن در ۱۷ نانوایی شیراز از ساعت ۹ تا ۱۰.۳۰ صبح تولید و عرضه بشود.

او افزود: نانوایی ها شیفت های معمول خود را دارند و تولید نان کامل در یک شیفت اضافه انجام می‌شود.

مظلومی با اشاره به یارانه ای بودن نان کامل خاطر نشان کرد: نان کامل یارانه ای شده است اما به دلیل اینکه یک نان جدید است و زمان پخت بیشتر و فرایند پیچیده تری نسبت به سایر نان ها دارد، قیمت آن ۵۰ درصد بیشتر از سایر نان ها است. 

او از لحاظ خواص سلامتی بخش به نان کامل پرداخت و گفت: نان کامل نانی است داری تمام اجزای گندم، سبوس و جوانه که تمام این موارد شامل املاح، فیبر و ویتامین هالی لازم است،از نکات حائز اهمیت آن میزان قند کل کمتر این نان است که میزان ۶۹ ، ۷۰ درصد است، همچنین در پیشگیری از چاقی، دیابت نوع ۲، سرطان، در افزایش استقامت فیزیکی، در پیشگیری از مرگ های ناگهانی و بیماری های قلبی و عروقی تاثیرگذار و ثابت شده است. 

مدیر غذای دانشگاه شیراز در آخر از نظر علم تغذیه به این موضوع پرداخت و عنوان کرد: بر اساس دستور العمل های ۲۰۱۵ به بعد تاکیید شده است که ۵۰ درصد غلات روزانه مصرفی ما باید کامل باشد در حالی که در ایران از این موضوع به طور کامل غافل شدیم و لازم است در دستور کار قرار بگیرد.

پایان پیام/

Related Posts

ضرورت اعتباربخشی به پروانه کسب و شناسنامه کشاورزی

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به سیاست‌های کلان دولت در خصوص واگذاری امور تصدی‌گری و اجرایی به بخش خصوصی، اعتباربخشی به پروانه…

انعقاد تفاهم نامه احداث ۱۱۰ کیلومتر جاده برون شهری در قشم

با امضاء و مبادله تفاهم نامه همکاری بین عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری و حمل…

توزیع 28 تن گوشت تنظیم بازاری در چهارمحال و بختیاری

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: از روز گذشته به منظور کاهش التهاب بازار، توزیع ۲۸ تن گوشت قرمز گوساله منجمد در استان…

وجود 10 هزار شغل مستقیم صنعت کفش در قم

رییس انجمن صنفی کفش ماشینی قم گفت: حدود ۳۰۰ واحد تولیدی در صنعت کفش قم فعال است، همچنین این صنعت در استان حدود ۱۰ هزار شغل مستقیم…

یادواره شهیدان جهادگر ، جهادکشاورزی گچساران و باشت برگزارشد+فیلم و تصاویر

یادواره ۱۴ شهید جهادگر ، جهادکشاورزی گچساران و باشت در سالن اجتماعات نفت گچساران با حضور مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

مجلس در تراز انقلاب اسلامی درگرو مشارکت حداکثری است

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه امنیت درون‌زا نیازمند مشارکت مردمی است، گفت: در این مشارکت باید بهترین‌ها و اصلح را انتخاب کرد، چرا که…

دیدگاهتان را بنویسید