حدود ۲ هزار فقره تسهیلات به واحد‌های تولیدی ارائه شد

سرپرست اداره صنعت، معدن و نجارت استان البرز گفت: بانک‌های عامل استان البرز از ابتدای سال تاکنون مجموعا ۱۷۱۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۱۹۳۵۵ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی اعم از صنفی و صنعتی پرداخت نموده است.

حدود ۲ هزار فقره تسهیلات به واحد‌های تولیدی ارائه شد

محمد انصاری، سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: نظامندی تسهیلات اعطایی به واحدهای صنعتی از مجرای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز مورد تاکید قرار دارد.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به ضرورت ساماندهی آمار واقعی تسهیلات پرداختی به واحد های صنعتی استان، گفت: برای نظام‌مند نمودن روند پرداخت تسهیلات بانکی به بنگاه‌های اقتصادی استان، باید همه موارد اعطایی از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و یک مجرای قابل رصد انجام شود.

 انصاری ادامه داد: بانک‌های عامل استان البرز از ابتدای سال تاکنون مجموعا ۱۷۱۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۱۹۳۵۵ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی اعم از صنفی و صنعتی پرداخت نموده است که از این تعدا صرفا ۲۹ فقره به مبلغ ۳۸۷۳ میلیارد ریال از مسیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بوده است. 

وی افزود: فاصله معنادار در میزان پرداخت تسهیلات مستقیم بانک ها به واحدهای صنعتی با میزان تسهیلات رونق تولید که دارای مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هستند، اهمیت این اقدام در روند ساماندهی پرداختی‌ها را بیش از پیش نشان می‌دهد.

انصاری گفت: درخواست تأمین نقدینگی و تسهیلات بانکی مهمترین سرفصل مسائل طرح شده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز است و این در حالی است که بانک‌های استان همواره بر همکاری همه جانبه خود در این موضوع تاکید دارند و مدعی پرداخت رقم قابل اعتنایی از محل پرداخت‌های مستقیم به واحدهای صنعتی هستند.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصریح کرد: ما ضمن استقبال از این موضوع و در راستای ساماندهی آمار پرداختی ها، درخواست داریم کارگروه تسهیل مجرای تعریف شده این تسهیلات از مرحله تصویب تا مرحله پرداخت باشد تا عملکرد استان در این حوزه نمود بیشتری پیدا کند.

پایان پیام/

Related Posts

برای موفقیت در لیگ برتر، نیازمند نگاه بلند مدت و حمایت مردم و مسوولان هستیم

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین گفت: باید به تیم «شمس آذر» نگاه بلند مدت داشته باشیم و برنامه ریزی های مناسبی صورت بگیرد. اگر اینگونه نباشد…

ارائه خدمات رایگان به دامداران ایلامی در قالب اردوهای جهادی

مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: از جمله مهم‌ترین برنامه های هفته دامپزشکی می‌توان به ارائه خدمات رایگان به دامداران در قالب اردوهای جهادی اشاره کرد.

رشد ۳۰۰ درصدی پیش ثبت نام انتخابات مجلس در ایلام

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: میزان ثبت نامی های های انتخابات مجلس نسبت به گذشته به میزان ۳ برابر و معادل ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

کونگ‌فوکار خراسان‌شمالی مدال برنز مسابقات قهرمانی کشور را کسب کرد

رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی خراسان‌شمالی گفت: مهدی گل‌محمدی کونگ‌فو کار شیروانی موفق شد در وزن ۷۸ کیلوگرم رده سنی جوانان مدال برنز مسابقات قهرمانی کونگ‌فو…

واگذار شدن 380 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی در خراسان‌جنوبی

آیین واگذاری زمین به 380 متقاضی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خراسان‌جنوبی برگزار شد.

نماینده مجلس: بانک‌ها در طرح نهضت ملی مسکن همراهی لازم را ندارند

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دستگاه‌ها باید برای حل مشکلات طرح نهضت ملی مسکن و سرعت بخشیدن به این پروژه همکاری لازم را داشته…

دیدگاهتان را بنویسید