دانشجویان، اساتید و کارکنان سرآمد فرهنگی دانشگاه تهران معرفی می‌شوند

هیأت رئیسه دانشگاه تهران مصوب کرد که جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران هر ساله همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شود که در این جشنواره دانشجویان، اساتید و کارکنان سرآمد فرهنگی دانشگاه تهران معرفی می‌شوند.

دانشجویان، اساتید و کارکنان سرآمد فرهنگی دانشگاه تهران معرفی می‌شوند

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه ژورنالیست به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، مهدی شهبازی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران هر ساله با مشارکت اعضای هیأت علمی و کارکنان و دانشجویان جشنواره‌هایی در حوزه‌های مأموریتی دانشگاه برگزار می‌کند که از جمله شناخته‌شده‌ترین آنها جشنواره پژوهش همزمان با هفته پژوهش و فناوری، جشنواره آموزش و همچنین جشنواره بین‌الملل در همکاری مشترک دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران است. مشاور رئیس دانشگاه و عضو هیأت رئیسه دانشگاه تهران از مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه به منظور طراحی و برگزاری جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد و افزود: در جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران، برگزیدگان و سرآمدان از هر سه گروه دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه انتخاب و معرفی می‌شوند. وی درباره معیارهای شناسایی سرآمدان، برگزیدگان و چهره‌های شاخص دانشگاه تهران در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشت: آئین‌نامه سرآمدی فرهنگی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران به تصویب هیأت امنای دانشگاه رسیده است. در این آئین‌نامه، شاخص‌های متنوعی در زمینه انتخاب اساتید سرآمد فرهنگی دیده شده است که همین شاخص‌ها مبنای انتخاب برگزیدگان جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران قرار می‌گیرد. به گفته شهبازی، تدوین کتاب، مقاله و تولید اثر بدیع و ارزنده هنری با رویکرد اسلامی در حوزه‌های فرهنگی، تربیتی و اجتماعی؛ مسئولیت‌پذیری در اصلاح و هدایت نگرش‌های مطلوب فرهنگی؛ کسب جوایز و فرهنگی؛ طراحی و مشارکت فعالانه در برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، نقد و نظریه‌پردازی با تأیید مرجع ذی‌صلاح؛ برگزاری نمایشگاه آثار و کارگاه هنری با رویکرد فرهنگی- اسلامی- ایرانی و شرکت در کارگاه‌های دانش‌افزایی و توانمندسازی اعضای هیأت علمی در زمینه‌های فرهنگی، تربیتی و اجتماعی برخی معیارهای مهم در این آئین‌نامه است. مشاور رئیس دانشگاه و عضو هیأت رئیسه دانشگاه تهران افزود: همزمان با رویداد ۹۰ سالگی دانشگاه تهران مقرر شده است که دانشجوی سرآمد دانشگاه تهران در سطح گروه‌های آموزشی، دانشکده‌ها، دانشکدگان‌ها و در نهایت در سطح دانشگاه انتخاب شود. به عبارتی یک برنامه فرهنگی با مشارکت فراگیر دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی و حضور همه سطوح مدیریتی دانشگاه از مدیریت گروه‌های آموزشی تا هیأت رئیسه دانشگاه تهران اتفاق می‌افتد. وی ادامه داد: آئین‌نامه انتخاب دانشجوی سرآمد در رویداد ۹۰ سالگی دانشگاه تهران توسط ستاد بزرگداشت ۹۰ سالگی دانشگاه با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی در دست تهیه است که شاخص‌های موجود در این آئین‌نامه پس از اجرا در رویداد ۹۰ سالگی، به عنوان معیار انتخاب برگزیدگان و سرآمدان بخش دانشجویی جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران در سال‌های آتی نیز در نظر گرفته می‌شود. شهبازی درباره شاخص‌های انتخاب کارمند سرآمد فرهنگی نیز اظهار داشت: آئین‌نامه این بخش از جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران به زودی در همکاری مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه تدوین می‌شود. پایان پیام/

Related Posts

۷ بهمن آخرین مهلت ثبت‌نام خوابگاه دانشجویی

صندوق رفاه دانشجویان در اطلاعیه‌ای شرایط ثبت درخواست خوابگاه نیمسال دوم ( ۱۴۰۳-۱۴۰۲) در سامانه صندوق رفاه دانشجویان را اعلام کرد.

میزدانشجو| مراحل تصویری دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات دانشگاه جامع علمی‌کاربردی

دریافت کارت ورود به جلسه برای دانشجویان ترم اول و برخی از دانشجویان به عنوان یکی از پروسه‌های آغاز امتحانات محسوب می‌شود، میز دانشجو در این قسمت…

جزئیات حذف ترم دانشجویان کارشناسی ارشد شهید بهشتی اعلام شد

معاونت آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در اطلاعیه‌ای شرایط و نحوه حذف ترم ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی 1400 را اعلام کرد.

آمادگی دانشگاه علم و صنعت برای همکاری در برنامه‌های نخبگانی

رئیس دانشگاه علم و صنعت از اعلام آمادگی این دانشگاه برای همکاری و اجرای برنامه‌های مشترک با بنیاد ملی نخبگان خبر داد.

ابلاغ مصوبه وزارت علوم برای جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های غیرانتفاعی

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم از ابلاغ مصوبه‌ای برای مرتفع شدن روند جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌های غیرانتفاعی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید