دوازدهمین همایش یاوران کوچک امام حسین(ع) در نطنز

دوازدهمین همایش یاوران کوچک امام حسین(ع) با حضور پرشور کودکان و نوجوانان به مدت یک هفته در نطنز برگزار شد.

دوازدهمین همایش یاوران کوچک امام حسین(ع) در نطنز

 علی ترابیان رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان نطنز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نطنز ضمن اعلام خبر برگزاری دوازدهمین همایش یاوران کوچک امام حسین(ع) در نطنز، اظهار کرد: این همایش ویژه کودکان و نوجوانان کمتر از ۱۵ سال به مدت هفت روز از ساعت ۱۷ تا اذان مغرب برگزار می‌شود که از اقدامات قابل‌توجه در برگزاری همایش تشکیل یک گروه منتخب از کودکان و نوجوانان برای برنامه‌ریزی و انجام تمام امور همایش است.

  وی افزود: آموزش نماز، احکام، مشخصات چهارده معصوم، عزاداری، سخنرانی، مسابقات فرهنگی و مذهبی، تئاتر، ایستگاه‌های نقاشی، شعر، مداحی ازجمله برنامه‌های همایش بود که تمام آنها توسط کودکان و نوجوانان اداره و انجام شد.

  ترابیان تصریح کرد: این برنامه باهدف نهادینه کردن فرهنگ صحیح عزاداری و آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با مفاهیم بزرگ فرهنگی و مذهبی، توسط عده‌ای از جوانان انجمن هرساله برپا می‌شود.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی نطنز بیان کرد: هرروز از برنامه به نام و یاد یکی از کودکان کربلا نام‌گذاری و داستان و مدیحه‌سرایی می‌شود «روز اول افتتاحیه، روز دوم طفلان مسلم ع، روز سوم طفلان حضرت زینب س، روز چهارم عبدالله بن حسن ع، روز پنجم قاسم بن حسن ع، روز ششم حضرت علی‌اصغر ع، روز هفتم حضرت رقیه س».

  وی اضافه کرد: در این روزها نمازهای یومیه، احکام نماز، امام شناسی و قرآن به کودکان در قالب فعالیت‌ها و بازی‌های فرهنگی و هنری آموزش داده می‌شود و برای همه عزیزان شال عزا و سربند تهیه‌شده است.

  ترابیان بابیان اینکه از روز اول به‌واسطه فعالیت‌ها، به این عزیزان کارت «لبیک یا حسین ع» داده می‌شود. و هرکسی در روز آخر بیشتر فعالیت و کارت بیشتری کسب کرده، به ده نفر اول جوایز نفیسی اهدا خواهد شد، گفت: بانک اطلاعاتی جامع و کامل از ۲۰۰ کودک و نوجوان مشتاق فراگیری مفاهیم دینی و مذهبی و فرهنگی تهیه و آماده‌شده است.

  پایان پیام/۶۳۰۲۵

Related Posts

رئیس جمهور وارد بهارستان شد

رئیس جمهور لحظاتی قبل وارد شهرستان بهارستان شد.

آغاز سفرهای بدون ویزا میان ایران و روسیه

رئیس نمایندگی بازرگانی سفارت روسیه در ایران از آغاز سفرهای بدون ویزای اولین گروه های گردشگری ایران به روسیه و بالعکس خبر داد.

قاتل لیدر نفت مسجدسلیمان دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان از دستگیری قاتل فراری در عملیات ضربتی پلیس آگاهی این شهرستان خبر داد.

راه اندازی بیمارستان زاوه معطل تکمیل کادر درمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با اشاره به تکمیل ساختمان وتجهیزات بیمارستان راشد زاوه گفت: راه اندازی این بیمارستان مستلزم تکمیل کادر درمان از سوی وزارتخانه وسازمان…

گذر زمان تقابل جبهه حق با باطل را به خوبی نمایان می‌کند

استاندار مرکزی گفت: گذر زمان تقابل جبهه حق با باطل را به خوبی نمایان می‌کند و همانطور که دیدیم در اتفاقات سال گذشته این تقابل به خوبی…

هدفم قضاوت در فینال هندبال بازی های آسیایی هانگژو است

داور قزوینی هندبال بانوان گفت: امیدوارم بتوانم امتیاز قضاوت در فینال هندبال بانوان مسابقات آسیایی را به دست بیاورم.

دیدگاهتان را بنویسید