دیدار وزیر خارجه سعودی با فرستاده سازمان ملل در یمن

وزیر خارجه عربستان سعودی با فرستاده سازمان ملل متحد در یمن دیدار و درباره تحولات این کشور گفت‌وگو کرد.

دیدار وزیر خارجه سعودی با فرستاده سازمان ملل در یمن

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، وزارت خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه این کشور در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی اقتصاد ۲۰۲۳ در شهر داووس سوئیس با «هانس گراندبرگ» فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف به بررسی تحولات یمن و آنچه «تلاش‌های عربستان و سازمان ملل برای برقراری امنیت و ثبات یمن» خوانده شد، پرداختند.

بنابر گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، دو طرف همچنین تلاش‌های مشترک برای حمایت از شورای ریاستی یمن و دستیابی به راه‌حل سیاسی فراگیر در این کشور را بررسی کردند.

دیدار بن فرحان و فرستاده سازمان ملل در حالی است که روز سه‌شنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس از آغاز مجدد مذاکرات بین عربستان سعودی و صنعا برای پایان دادن به جنگ در یمن تحت نظارت عمان خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، ریاض یک نقشه راه مرحله‌ای برای حل و فصل بحران یمن تهیه کرده که آمریکا و سازمان ملل نیز آن را تأیید کره‌اند و از جمله طرح‌های آن بازگشایی فرودگاه صنعا و کاهش محاصره تحمیلی بر شهر الحدیده است.

اوایل اکتبر ۲۰۲۲ آتش‌بس در یمن تحت نظارت سازمان ملل پس از شش ماه به پایان رسید.

 

پایان پیام/  

Related Posts

کاخ سفید: انتظار پیشرفت در مذاکرات برجام در آینده نزدیک را نداریم

کاخ سفید: انتظار پیشرفت در مذاکرات برجام در آینده نزدیک را نداریم

امارات عملیات شهادت‌طلبانه قدس را محکوم کرد

امارات عملیات شهادت‌طلبانه قدس را محکوم کرد

حماس: در مقیاس جنایت صهیونیست‌ها، پاسخ می‌دهیم

جنش حماس فلسطین با تأکید بر پاسخ حتمی به جنایت صهیونیستها در اردوگاه جنین، تأکید کرد که تل‌آویو با چنین جنایاتی به سمت شکست حرکت می‌کند.

مخالفت اربیل با حکم دادگاه فدرال درباره عدم تخصیص بودجه

ساعاتی پس از حکم دادگاه فدرال عراق درباره لغو تصمیم دولت پیشین این کشور در خصوص تخصیص مبلغی از بودجه به دولت منطقه کردستان عراق، اربیل در…

۵ کشته و زخمی در حمله فردی با شمشیر در اسپانیا

پلیس اسپانیا با اعلام خبر کشته و زخمی شدن ۵ نفر در حمله فردی مسلح به شمشیر به سه کلیسا، گفت که تحقیقات درباره تروریستی بودن این…

وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی سفر می‌کند

وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی سفر می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید