روزانه 10 حلقه چاه غیرمجاز در فارس مسلوب المنفعه می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با هدف ممانعت از برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی، روزانه ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان فارس پر می‌شود.

روزانه 10 حلقه چاه غیرمجاز در فارس مسلوب المنفعه می‌شود

به گزارش باشگاه ژورنالیست از شیراز، خلیل عبداللهی امروز با اعلام این خبر بیان کرد: در بعضی از نقاط این استان، حفر چاه‌های غیرمجاز و استفاده بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی باعث بروز و تشدید پدیده فرونشست شده است.

عبداللهی افزود: با هدف ممانعت از ادامه برداشت بی‌رویه از منابع زیرزمینی آب و تشدید پدیده فرونشست و تبعات منفی آن، روزانه ۱۰ چاه غیرمجاز در نقاط مختلف این استان پر و مسلوب المنفعه می‌شود.

وی با اشاره به استفاده از نظرات اساتید دانشگاه برای بررسی این چالش و راهکارهای حل آن، گفت: فعالیت شرکت آب منطقه‌ای فارس و فرمانداران شهرستان‌های استان برای پُر کردن چاه‌های غیرمجاز و جلوگیری از حفر چاه‌های جدید افزایش چند برابری داشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، تمام مجموعه‌ها و دستگاه‌های مرتبط در زمینه مدیریت مصرف آب و مقابله با استفاده غیرمجاز و بی رویه از منابع آبی فعال هستند.

عبداللهی ادامه داد: مطالعاتی در خصوص آن دسته از مناطقی که بیشتر در معرض خطر فرونشست زمین قرار دارند توسط یک پژوهشکده در ستاد مدیریت بحران کشور در حال انجام است.

این مسئول با اشاره به حادثه فرونشست بخشی از خیابان لطفعلی خان زند شیراز در سال گذشته و رانش بخشی از دامنه کوه در بلوار جمهوری اسلامی این شهر در سال ۹۷، افزود: بر همین اساس به شهرداری‌های استان موضوع ممنوعیت ساخت و ساز در مناطقی که احتمال فرونشست یا رانش زمین وجود دارد، ابلاغ شده است.

پایان پیام/ س

Related Posts

برای موفقیت در لیگ برتر، نیازمند نگاه بلند مدت و حمایت مردم و مسوولان هستیم

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین گفت: باید به تیم «شمس آذر» نگاه بلند مدت داشته باشیم و برنامه ریزی های مناسبی صورت بگیرد. اگر اینگونه نباشد…

ارائه خدمات رایگان به دامداران ایلامی در قالب اردوهای جهادی

مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: از جمله مهم‌ترین برنامه های هفته دامپزشکی می‌توان به ارائه خدمات رایگان به دامداران در قالب اردوهای جهادی اشاره کرد.

رشد ۳۰۰ درصدی پیش ثبت نام انتخابات مجلس در ایلام

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: میزان ثبت نامی های های انتخابات مجلس نسبت به گذشته به میزان ۳ برابر و معادل ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

کونگ‌فوکار خراسان‌شمالی مدال برنز مسابقات قهرمانی کشور را کسب کرد

رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی خراسان‌شمالی گفت: مهدی گل‌محمدی کونگ‌فو کار شیروانی موفق شد در وزن ۷۸ کیلوگرم رده سنی جوانان مدال برنز مسابقات قهرمانی کونگ‌فو…

واگذار شدن 380 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی در خراسان‌جنوبی

آیین واگذاری زمین به 380 متقاضی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خراسان‌جنوبی برگزار شد.

نماینده مجلس: بانک‌ها در طرح نهضت ملی مسکن همراهی لازم را ندارند

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دستگاه‌ها باید برای حل مشکلات طرح نهضت ملی مسکن و سرعت بخشیدن به این پروژه همکاری لازم را داشته…

دیدگاهتان را بنویسید