روسیه برای معاهده تسیلحات اتمی آمریکا شرط گذاشت

دیپلمات ارشد روسیه ازعدم بازنگری در معاهده تسلیحات اتمی با آمریکا تا زمان تغییر سیاست ایالات متحده در قبال اوکراین خبر داد.

روسیه برای معاهده تسیلحات اتمی آمریکا شرط گذاشت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، معاون وزارت خارجه روسیه تاکید کرد تا زمانیکه آمریکا سیاست خود را در قبال اوکراین تغییر ندهد، این کشور  نیز معاهده تسلیحات اتمی با آمریکا را بازبینی نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه گفت که این روسیه تعلیق معاهده تسلیحات اتمی «نیواستارت» با آمریکا را تا زمان تغییر سیاست این کشور در قبال اوکراین بازبینی نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به تازگی اعلام کرد که روسیه مشارکت خود در این توافق را تعلیق می‌کند. پوتین روز سه شنبه این تعلیق را امضا کرد و به قانون تبدیل شد.

ریابکوف گفت که دو کشور به گفت‌وگو درباره موضوعات مرتبط با این معاهده از طریق مسیرهای ارتباطی دیگرادامه خواهند داد.

این پیمان در آوریل ۲۰۱۰ در شهر «پراگ»، پایتخت جمهوری چک میان دو طرف امضا شد و از پنجم  فوریه ۲۰۱۱ به اجرا درآمد. این توافق در سال ۲۰۲۱ تمدید شد و قرار است تا پنجم فوریه ۲۰۲۶ ادامه داشته باشد. طبق این معاهده تعداد کلاهک‌های اتمی راهبردی دو طرف نبایستی از ۱۵۵۰ تجاوز کند. روسیه ۱۷ مردادماه اعلام کرد بازرسی‌هایی که تحت این پیمان با ایالات متحده آمریکا از اماکنی در روسیه انجام می‌شده‌اند را به حالت تعلیق درآورده است.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه  قانونی را امضا کرد که به معاهدات بین‌المللی شورای اروپا در رابطه با روسیه پایان می‌دهد. در  این متن نوشته شده است: «در رابطه با پایان عضویت  روسیه در شورای اروپا، از ۱۶ مارس ۲۰۲۲، معاهدات بین‌المللی که در ادامه ذکر می‌شوند در رابطه با فدراسیون روسیه، پایان یافته در نظر گرفته می‌شوند.»

ولادیمیر پوتین همچنین از  روز ۹ اسفند قانون تعلیق مشارکت روسیه در معاهده کنترل تسلیحات اتمی «استارت جدید» را امضا کرد (جزئیات بیشتر).

آمریکا ۱۳۵۰ کلاهک اتمی در اختیار دارد و تنها کشور در جهان است که از بمب اتمی علیه بشریت استفاده کرد.

پایان پیام/خ

Related Posts

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

ترامپ: دولت بایدن، اقتصاد آمریکا را وابسته کرده است

ترامپ: دولت بایدن، اقتصاد آمریکا را وابسته کرده است

لاپید: ماجرای لیبی، رسوایی ملی برای اسرائیل است

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق و رهبر کنونی اپوزیسیون رژیم صهیونیستی ضمن محکوم کردن درز خبر دیدار وزیر خارجه این رژیم با همتای لیبیایی، این اقدام را رسوایی…

مسئولان امنیتی صهیونیست: حماس بازدارندگی اسرائیل را از بین برده است

مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی گفتند که تلاش علنی حماس در عملیاتهای کرانه باختری، نشانگر آسیب زیادی است که به بازندارندگی این رژیم وارد کرده است.

نیجر سفیر آمریکا را هم اخراج کرد

نیجر بعد از ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته به سفیر فرانسه برای ترک این کشور سفیر آمریکا را هم اخراج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید