رویترز: موشک‌های ضدکشتی حزب‌الله، تهدیدی برای نیروی دریایی آمریکا هستند

رویترز: موشک‌های ضدکشتی حزب‌الله، تهدیدی برای نیروی دریایی آمریکا هستند

رویترز: موشک‌های ضدکشتی حزب‌الله، تهدیدی برای نیروی دریایی آمریکا هستند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، منابع مطلع از قدرت موشکی حزب‌الله به خبرگزاری «رویترز» گفتند که موشک‌های ضدکشتی در زرادخانه حزب‌الله، تهدید این گروه برای نیروی دریایی آمریکا را مضاعف می‌کند. این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، می‌گویند حزب‌الله به توانایی ساخت موشک روسی «یاخونت» با بُرد ۳۰۰ کیلومتر دست یافته و همین باعث تقویت توانمندی ضدکشتی این جنبش شده است. به نوشته رویترز، یکی از منابع گفت که قابلیت‌های ضدکشتی حزب‌الله از سال ۲۰۰۶ بسیار توسعه یافته و استفاده احتمالی از این نوع موشک توسط حزب‌الله علیه کشتی‌های جنگی متخاصم نشان خواهد داد که درگیری به یک جنگ بزرگ منطقه‌ای تبدیل شده است. رویترز به نقل از سه مقام فعلی و یک مقام سابق دولت آمریکا نیز نوشت: «حزب‌الله مجموعه‌ای چشمگیر از تسلیحات از جمله موشک‌های ضدکشتی تولید کرده است». یکی از این مقامات بدون اظهار نظر مستقیم در مورد اینکه حزب‌الله موشک یاخونت را در اختیار دارد یا خیر، گفت: «بدیهی است که ما توجه زیادی به این مسئله داریم و توانایی‌های آنها را جدی می‌گیریم». جنبش مقاومت اسلامی لبنان تاکنون داشتن این نوع موشک را تایید نکرده و هنوز به این گزارش رویترز واکنش نشان نداده است.  

  در حال تکمیل…

Related Posts

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت…

ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ به‌رغم مواجه بودن با اتهامات جنایی، در اولین رقابت انتخاباتی جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا توانست به پیروزی قاطعی دست یابد.

یونان: نیروهای مسلح ما برای دوره بی ثباتی پس از اردوغان آماده می‌شوند

وزیر دفاع یونان روز دوشنبه گفت، ارتش یونان باید برای هرگونه احتمالی پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری «اردوغان» در ترکیه آماده باشد.

زاخارووا: صلح اوکراین در گروی توقف تسلیح این کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت غرب در صورتی که مایل به کمک به مذاکرات صلح برای اوکراین است باید جریان تسلیح این کشور را متوقف کند.

بایدن: سفر بلینکن به خاورمیانه برای رایزنی درباره آزادی سایر گروگان‌ها بود

رئیس جمهور آمریکا میگوید که سفر هفته گذشته وزیر خارجه این کشور به غرب آسیا به منظور رایزنی برای پیدا کردن راهی برای آزادی سایر اسرا در…

دیدگاهتان را بنویسید