زیارت حرم حضرت عباس (ع) در نمایشگاه قرآن+عکس

غرفه حرم حضرت عباس (ع) در نمایشگاه قرآن، با اجرای دکوری زیبا از حرم قمر منیر بنی هاشم (ع) حال و هوای خاصی به مصلای بزرگ امام خمینی (ره) داده و عاشقان اهل بیت (ع) از راه دور حرم آن حضرت را زیارت می‌کنند.

زیارت حرم حضرت عباس (ع) در نمایشگاه قرآن+عکس

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا غرفه حرم حضرت عباس (ع) در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم یکی از بخش‌های محبوب نمایشگاه امسال است که بازدیدکنندگان با حضور در این غرفه ضمن توسل به قمر منیر بنی هاشم با ماکت حرم نورانی آن حضرت عکس یادگاری می‌گیرند و از پرچم گنبد حرم مطهر آن حضرت تبرک می‌جویند.

احمد کعبی مسئول غرفه مجمع علمی قرآن کریم در آستان قدس عباسی (العتبة العباسیة المقدسه) نمایشگاه بین‌المللی قرآن، درباره فعالیت‌ها و انگیزه حضور در نمایشگاه گفت: شرکت در این نمایشگاه به منظور بیان نقش آستان قدس عباسی در فعال‌سازی فرهنگ قرآنی در سطوح مختلف تفسیر، تألیف، اجراء، خوشنویسی و چاپ از طریق تشکیلات مجمع علمی قرآن کریم است.

وی به چاپ تعدادی قرآن با خط خوشنویسان عراقی در چاپخانه‌های آستان قدس عباسی اشاره‌ کرد و افزود: یکی از قرآن‌ها به قلم هزار و ۷۵۰ نفر از زائرانی است که مسیر نجف تا کربلا را در اربعین طی کرده‌اند و اسامی آنان از سراسر جهان در قرآن کنار آیه‌ها، نوشته شده است.

مصحف نگارش شده در عتبه عباسی کعبی حضور در نمایشگاه را کسب دستاوردهای فکری و قرآنی عنوان کرد و گفت: امید داریم با طراحی زیبای دکور غرفه در نمایشگاه، که شبیه به گنبد و بارگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) است، تمایزی با دیگر غرفه‌ها داشته باشیم. وی در آخر از نصب پرچم گنبد حرم حضرت عباس (ع) در نمایشگاه خبر داد و افزود: امیدواریم که نتیجه‌ کار، شایسته نمایندگی از آستان قدس عباسی به ویژه جنبه‌‌های قرآنی آن باشد.

پرچم گنبد حرم حضرت عباس در نمایشگاه قرآن پایان پیام/

Related Posts

نوای نقاره‌های حرم امام رضا (ع) در کربلا پیچید+فیلم

گروهی از خادمان حرم امام رضا علیه‌السلام به مناسبت میلاد امام هشتم شیعیان، با حضور در کربلا برای نخستین‌بار به نقاره‌زنی پرداختند.

وقتی لیبرال‌ها و سکولارها امام خمینی(ره) را معرفی می‌کنند

گاهی افراد برای توجیه افکار و سیاست‌های خود و اصرار بر مقبولیت اندیشه‌هایشان دست به تحریف یا برداشت نابجا از عقاید شخصیت‌های بزرگی مانند امام خمینی (ره)…

امام رضا(ع) با آن همه محبوبیت در خراسان چرا قیام نکرد؟

یک پژوهشگر حوزه تاریخ اسلام گفت: در اندیشه امام خمینی و مقام معظم رهبری، ائمه اطهار به شکل استمراری پیگیر یک مبارزه جدی بین دو ساحت حق…

حضور زائران حج تمتع کشورهای مختلف در مسجدالنبی(ص)+ فیلم

تاکنون برخی از زائران حج تمتع کشورهای ایران، اندونزی، پاکستان، هند و مالزی وارد مدینه منوره شده‌اند و در مسجدالنبی (ص) به زیارت می‌پردازند.

زائران حج، مراقب استفاده از اینترنت عربستان سعودی باشند

با توجه به اهمیت برقراری ارتباط زائران حج تمتع در عربستان با خانواده‌هایشان در ایران، زائران باید مراقب باشند که از اینترنت و خدمات ارتباطی کشور میزبان…

آماده‌سازی چادرهای عرفات و منا برای زائران حج 1402+فیلم

چادرهای عرفات و منا برای زائران حج تمتع 1402 در حال آماده سازی است و با توجه به گرمای هوا در ایام حج تمتع امسال، تعداد وسایل…

دیدگاهتان را بنویسید