سازمان‌ملل: صدها هزار نفر در غزه مکان امنی برای پناه گرفتن ندارند

معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه گفت که صدها هزار نفر در غزه هیچ مکان امنی برای پناه گرفتن ندارند.

سازمان‌ملل: صدها هزار نفر در غزه مکان امنی برای پناه گرفتن ندارند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «مارتین گریفیتس» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه روز شنبه هشدار داد که اوضاع انسانی در نوار غزه وخیم بوده و نمی‌توان آن را توجیه کرد. وی در ادامه سخنانش گفت: «حدود 2000 نفر در غزه از جمله تعدادی از نیروهای امداد رسان کشته شده و تعداد زیادی نیز مجروح شده‌اند». معاون دبیر کل سازمان ملل افزود: «خانواده‌ها در غزه در حالی که به سوی جنوب در مسیرهای شلوغ و آسیب دیده در حرکت بودند در معرض بمباران قرار گرفتند». گریفیتس گفت: «صدها هزار نفر در غزه هیچ مکان امنی برای پناه گرفتن ندارند». وی در ادامه هشدار داد: «خطر گسترده شدن درگیری‌ها به لبنان، باعث نگرانی شدید است». معاون دبیر کل سازمان ملل گفت: «جنگ چارچوبی دارد و تمامی طرف‌ها باید به آن پایبند باشند».  جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین روز به روز در حال گسترش است و انتقام شکست خود در برابر نیروهای مقاومت را از غیر نظامیان می‌گیرد. خبرگزاری شمس نیوز به نقل از منابع بیمارستانی خبر داد که در جریان بمباران یک منزل مسکونی در غرب شهر غزه، ۲۷ غیر نظامی به شهادت رسیدند. بیشتر این افراد، زنان و کودکان بودند. افزون بر این جنایت، جنگنده‌های اسرائیلی یک منزل را در محله «الفاخوره» واقع در غرب اردوگاه «جبالیا» (شمال نوار غزه) بمباران کردند که در پی آن، ۲۰ فلسطینی شهید و بیش از ۸۰ نفر دیگر هم زخمی شدند. صهیونیستها در سومین کشتار خود، ۲۳ غیر نظامی فلسطینی را در مرکز نوار غزه به شهادت رساندند. این افراد در حملات جنگنده‌های اسرائیلی شهید شدند. وزارت بهداشت نوار غزه، ظهر امروز (شنبه)، در بیانیه‌ای خبر داد ۲۲۱۵ شهروند فلسطینی از جمله ۷۲۴ کودک در حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند و ۸۷۱۴ تن دیگر از آغاز تجاوزات به نوار غزه مجروح شده‌اند. پایان پیام/.

Related Posts

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و در مرگ میلیون‌ها نفر…

ششمین پیشنهاد صلح ارمنستان به جمهوری آذربایجان

رسانه‌های ارمنستانی سه شنبه شب از ارائه پیشنهاد جدید صلح این کشور به جمهوری آذربایجان خبر دادند.

اسرائیل در ازای آزادی هر ۱۰ اسیر یک روز آتش‌بس را تمدید می‌کند

خبرنگار یک پایگاه نزدیک به منابع رژیم صهیونیستی جزئیات تازه‌ای از توافق احتمالی آتش‌بس میان این رژیم و حماس ارائه کرده است.

قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در سفری به قطر با نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و…

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

شهادت ۲ فلسطینی در الخلیل

نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت علیه فلسطینیان کرانه باختری، دو فلسطینی را به بهانه تلاش آن‌ها برای اجرای عملیات ضد صهیونیستی، به شهادت رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید