سند ملی کنترل کاهش طلاق برای البرز بومی سازی شود

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز با بیان اینکه سند ملی کنترل کاهش طلاق برای استان البرز باید بومی سازی شود، گفت: استان البرز استانی مهاجرپذیر است بطوریکه سالانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر به جمعیت استان اضافه می شود. بنابراین باید این سند بر اساس شاخص‌های مختلف استان بومی سازی شود.

سند ملی کنترل کاهش طلاق برای البرز بومی سازی شود

به گزارش باشگاه ژورنالیست از کرج، محمد جواد کاظمینی، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز، در نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای کاربردی و قابل اجرا جهت کنترل و کاهش آمار طلاق در استان البرز، گفت: علی رغم روند افزایشی آمار طلاق در سنوات اخیر، در سال گذشته روند آمار طلاق در استان البرز روند کاهشی بوده است.

وی با اشاره به اینکه می‌توان با اقدامات موثر و ارائه راهکارهای عملیاتی گام‌های موثری در این زمینه برداشت، اظهار کرد: توجه به مقوله‌های مهم؛ آموزش و مشاوره در مراحل مختلف زندگی از جمله سنین نوجوانی و جوانی می‌تواند به برقراری ارتباط موثر و شناخت کافی منجر شود که باید بیش از پیش مورد توجه کانون‌های فکری و اندیشه ای قرار گیرد.

کاظمینی افزود: این هیأت اندیشه ورز از سال گذشته فعالیت خود را در سطح استان البرز آغاز کرده است. در این راستا ضروری است علاوه بر دستگاه‌های مسؤول در این امر از جمله؛ بهزیستی، دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی و ورزش و جوانان که طبق سند نقش مهم و محوری دارند، با حضور اندیشمندان حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نسبت به ارائه راهکارهای عملیاتی در حوزه کاهش آمار طلاق اقدام کرد. در این راستا از علاقه مندان حوزه‌های علمی و پژوهشی دعوت بعمل می‌آید ضمن برقراری و ارتباط تنگاتنگ با این هیأت، به رسالت اجتماعی خود در راستای بهبود زندگی و تغییر نگرش به سبک زندگی جامه عمل بپوشانند.

مقدمه ازدواج پایدار، آموزش مهارت‌های ارتباطی است 

وی افزود: ماحصل مباحث مطرح شده در این جلسات در کنار بررسی راهکارهای علمی، حاکی از تجربیات زیسته است که بیانگر اهمیت توجه به مقوله ازدواج پایدار است که باید از طریق مهارت‌های ارتباطی به نسل جوان و نوجوان منتقل شود.

به گفته وی تجربیات زیسته هر یک از ما مؤید این مطلب است که اگر نتوانیم نسل نوجوان و جوان را پیش از امر ازدواج به آموزش مهارت‌های ارتباطی و زندگی پیوند دهیم، نتوانسته ایم گامی مهم در راستای تحکیم بنیان خانواده که به کاهش آمار طلاق بینجامد، برداریم.

وی‌ تاکید کرد: توجه کانون‌های مهم محلات همچون مساجد نقش محوری در این حوزه دارند که با هدف گذاری مناسب می توانند یاریگر مسؤولان در امر کاهش آمار طلاق در استان باشند.

پایان پیام/

Related Posts

برای موفقیت در لیگ برتر، نیازمند نگاه بلند مدت و حمایت مردم و مسوولان هستیم

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین گفت: باید به تیم «شمس آذر» نگاه بلند مدت داشته باشیم و برنامه ریزی های مناسبی صورت بگیرد. اگر اینگونه نباشد…

ارائه خدمات رایگان به دامداران ایلامی در قالب اردوهای جهادی

مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: از جمله مهم‌ترین برنامه های هفته دامپزشکی می‌توان به ارائه خدمات رایگان به دامداران در قالب اردوهای جهادی اشاره کرد.

رشد ۳۰۰ درصدی پیش ثبت نام انتخابات مجلس در ایلام

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: میزان ثبت نامی های های انتخابات مجلس نسبت به گذشته به میزان ۳ برابر و معادل ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

کونگ‌فوکار خراسان‌شمالی مدال برنز مسابقات قهرمانی کشور را کسب کرد

رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی خراسان‌شمالی گفت: مهدی گل‌محمدی کونگ‌فو کار شیروانی موفق شد در وزن ۷۸ کیلوگرم رده سنی جوانان مدال برنز مسابقات قهرمانی کونگ‌فو…

واگذار شدن 380 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی در خراسان‌جنوبی

آیین واگذاری زمین به 380 متقاضی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خراسان‌جنوبی برگزار شد.

نماینده مجلس: بانک‌ها در طرح نهضت ملی مسکن همراهی لازم را ندارند

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دستگاه‌ها باید برای حل مشکلات طرح نهضت ملی مسکن و سرعت بخشیدن به این پروژه همکاری لازم را داشته…

دیدگاهتان را بنویسید