عاملان مسمومیت دانش‌آموزان مفسدین فی‌الارض‌ هستند

حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به مسمومیت دانش آموزان در مدارس گفت: : در تمامی منابع و مکاتب حقوقیداخلی و بین المللی جرم انگاری و مجازات سنگین و اشد برای آن در نظر گرفته شده است.

عاملان مسمومیت دانش‌آموزان مفسدین فی‌الارض‌ هستند

رسول کوهپایهزاده، وکیل پایه یک دادگستری در گفت‌وگو با خبرنگار قضائی باشگاه ژورنالیست در رابطه با مسمویت دانش آموزان در برخی از مدارس کشور اظهار کرد: در خصوص علل این رخ داد علل مختلفی متصور است. بهتر است فعلا از گمانه زنی و دامن زدن به مسائلی که شاید بهره چندانی از واقعیت ندارد، بازداری شود.  وی با اشاره به مواد 687،688 و 689 قانون مجازات اسلامی ادامه داد: در ماده 687 این قانون آمده است که مرتکب تخریب یا ایجاد حریق یا از کار انداختن یا هر نوع خرابکاری دیگر‌شود بدون آنکه منظور او اخلال در نظم و امنیت عمومی‌باشد به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهد شد. همچنین در تبصره آن عنوان شده است: «در صوتی که اعمال مذکور به منظور اخلال در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حکومت اسلامی‌باشد مجازات محارب را خواهد داشت.» این حقوقدان با اشاره به ماده 688 قانون مجازات اسلامی بیان کرد: در این ماده هر گونه اقدام علیه بهداشت عمومی را جرم انگاری کرده و در ماده بعدی آن عنوان کرده که این اعمال چنانچه منجر به قتل یا اراد ضرب و جرح شود، مشمول، دیه، قصاص و جبران خسارت خواهد بود.   

Related Posts

چمران: طرح ترافیک جدید به امسال نمی‌رسد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه جزئیات طرح ترافیک جدید هنوز به شورا اعلام نشده است، گفت: بعید به نظر می‌رسد تا پایان امسال طرح…

افتتاح بزرگترین مدرسه امسال با نام سردار قاسم سلیمانی

بزرگترین مدرسه کشور امسال با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان افتتاح شد.

آیا افزایش جریمه شکار، باعث بازدارندگی می‌شود؟

جریمه شکار بین ۵۰ هزار تا ۲۰۰ میلیون تومان است، این درحالی است که شکارچیان بابت برخی گونه‌ها تا چند صدمیلیون تومان به جیب می‌زنند.

ترافیک سنگین در پایتخت

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور پایتخت امروز سه‌شنبه از ترافیک سنگین در معابر بزرگراهی در پی بارندگی و لغزندگی معابر خبر داد.

انهدام باند پولشویی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از انهدام باند پولشویی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال خبرداد.

تفاهم ساخت ۱۰۰۰ اتوبوس تولید داخل برای شهر تهران

شهردار تهران از خط تولید یک کارخانه اتوبوس‌سازی ایرانی بازدید کرد. این کارخانه بناست تا تابستان آینده ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای شهرداری تهران تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید