فرستاده سازمان ملل: فرصت زیادی برای پایان جنگ یمن وجود دارد

فرستاده سازمان ملل در یمن تأکید کرد که فرصت‌ زیادی برای پایان دادن به درگیری در این کشور که از هشت سال پیش آغاز شده، وجود دارد.

فرستاده سازمان ملل: فرصت زیادی برای پایان جنگ یمن وجود دارد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «هانس گراندبرگ» فرستاده سازمان ملل در یمن با ارائه گزارشی در نشست شورای امنیت درباره تحولات یمن، در خصوص پایان جنگ در یمن ابراز خوش‌بینی کرد.

وی گفت: «دلایلی برای خوش‌بینی وجود دارد و به عقیده من از هشت سال پیش تاکنون شاهد چنین فرصت جدی برای پایان دادن به درگیری نبودیم اما با این حال چنانچه طرف‌های یمنی گام‌های جسورانه‌تری برای دستیابی به صلح برندارند، این روند ممکن است تغییر کند».

به نوشته وبگاه «الخلیج اونلاین»، گراندبرگ گفت که با طرف‌های یمنی برای تعیین گام‌های بعدی برای دستیابی به آتش‌بس دائمی و فعال‌سازی روند سیاسی تحت نظارت سازمان ملل در تماس بوده است.

وی تأکید کرد: «هر گونه توافق جدید در یمن بایستی گام روشنی به سمت روند سیاسی به رهبری یمن باشد و پایبندی قوی طرف‌ها برای دیدار و مذاکره با حسن نیت را تضمین کند».

فرستاده سازمان ملل در یمن همچنین گفت که عملیات آزادسازی نزدیک به ۹۰۰ اسیر یمنی، امید و آرزوی یمنی‌ها برای آزادی خویشاوندانشان در آینده را زنده کرد.

پایان پیام/

Related Posts

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

سفیر عربستان در فلسطین، بازدید از مسجدالاقصی را لغو کرد

سفیر غیر مقیم عربستان سعودی در فلسطین که در رام‌الله به سر می‌برد، امروز اعلام کرد که بازدیدش از مسجدالاقصی را لغو کرده است. هاآرتص دلیل آن…

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

رژیم صهیونیستی، کرانه باختری و نوار غزه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به بهانه یکی از اعیاد یهودی، کرانه باختری را به طور کامل محاصره و منطقه بسته نظامی اعلام می‌‌کند و گذرگاه‌های…

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

دیدگاهتان را بنویسید