فرستاده سازمان ملل: فرصت زیادی برای پایان جنگ یمن وجود دارد

فرستاده سازمان ملل در یمن تأکید کرد که فرصت‌ زیادی برای پایان دادن به درگیری در این کشور که از هشت سال پیش آغاز شده، وجود دارد.

فرستاده سازمان ملل: فرصت زیادی برای پایان جنگ یمن وجود دارد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «هانس گراندبرگ» فرستاده سازمان ملل در یمن با ارائه گزارشی در نشست شورای امنیت درباره تحولات یمن، در خصوص پایان جنگ در یمن ابراز خوش‌بینی کرد.

وی گفت: «دلایلی برای خوش‌بینی وجود دارد و به عقیده من از هشت سال پیش تاکنون شاهد چنین فرصت جدی برای پایان دادن به درگیری نبودیم اما با این حال چنانچه طرف‌های یمنی گام‌های جسورانه‌تری برای دستیابی به صلح برندارند، این روند ممکن است تغییر کند».

به نوشته وبگاه «الخلیج اونلاین»، گراندبرگ گفت که با طرف‌های یمنی برای تعیین گام‌های بعدی برای دستیابی به آتش‌بس دائمی و فعال‌سازی روند سیاسی تحت نظارت سازمان ملل در تماس بوده است.

وی تأکید کرد: «هر گونه توافق جدید در یمن بایستی گام روشنی به سمت روند سیاسی به رهبری یمن باشد و پایبندی قوی طرف‌ها برای دیدار و مذاکره با حسن نیت را تضمین کند».

فرستاده سازمان ملل در یمن همچنین گفت که عملیات آزادسازی نزدیک به ۹۰۰ اسیر یمنی، امید و آرزوی یمنی‌ها برای آزادی خویشاوندانشان در آینده را زنده کرد.

پایان پیام/

Related Posts

آمریکا: اوکراین در ضدحمله خود از آبرامز و اف-16 استفاده نمی‌کند

آمریکا اعلام کرد، اوکراین در ضد حمله قریب‌الوقوعش علیه ارتش روسیه از تسلیحات سنگینی همچون تانک‌های آبرامز و جنگنده‌های اف-16 استفاده نخواهد کرد.

انگلیس برای اعتصابهای تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

منابع صهیونیست: مجارستان سفارت خود را به قدس اشغالی منتقل می‌کند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از توافق اولیه این رژیم و مجارستان برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی خبر دادند.

انگلیس برای اعتصاب‌های تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

انهدام سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین توسط روسیه

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، قوای ارتش این کشور در دور جدید حملات علیه نیروهای اوکراینی، سامانه‌های دفاع هوایی محافظت کننده از زیرساخت‌های نظامی «مهم» در اوکراین…

زلنسکی تضمین امنیتی از ناتو درخواست کرد

رئیس‌جمهور اوکراین بار دیگر خواستار پیوستن این کشور به ناتو شده و از این ائتلاف نظامی درخواست کرد که در صورت عدم امکان عضویت در شرایط فعلی،…

دیدگاهتان را بنویسید