فعالیت ۲۳۷ بوستان و فضای سبز در کرمانشاه

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: ۲۳۷ بوستان و فضای سبز در سطح شهر کرمانشاه وجود دارد.

فعالیت ۲۳۷ بوستان و فضای سبز در کرمانشاه

کامجو غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: ۲۳۷ بوستان در سطح شهر کرمانشاه وجود دارد، از این میزان منطقه هفت با ۳۹ و منطقه چهار با ۱۶ بوستان بیشترین و کمترین بوستان در سطح مناطق هشت گانه را دارند.

وی افزایش سطح فضای سبز شهر کرمانشاه را در دستورکار سازمان فضای سبز شهرداری دانست و افزود: طی تفاهم نامه ای با اداره کل منابع طبیعی که بزودی به امضا می رسد، ۳۱۶ هکتار فضا جهت ایجاد فضای سبز در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت که در این صورت، سرانه فضای سبز عمومی به ۱۳/۶۷ متر مربع افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه در ادامه سخنانش با بیان اینکه ۲۵۶ ست بازی و ۸۳۶ ست ورزشی در پارک های کرمانشاه وجود دارد، تصریح کرد: احداث گلخانه در مناطق یک و هفت از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

غلامی با اشاره به احیا و تقویت درختچه های یاس هلندی در سطح مناطق ادامه داد: در راستای کاهش مصرف آب، حذف چمن و تغییر الگوی کشت به درختچه در حال انجام است و تاکنون بلوارهای غیرتمند، صیادشیرازی، ارشاد، اجاقی، باند تند روی امام علی (ع) و رودکی عملیاتی شده است.

وی در پایان افزود: بوستان ها و فضای سبز جدیدی در شهرک شهرداری حوزه منطقه پنج، شهرک جانبازان فاز چهار حوزه منطقه ۶، جنب بیمارستان بیستون و میدان زیتون حوزه منطقه سه، دوربرگردان سراب قنبر و سه قطعه فضای سبز در شهرک صادقیه در حوزه منطقه چهار در حال احداث است.

46

Related Posts

کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی افتتاح شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: با حضور استاندار سمنان و مدیرعامل صندوق توسعه و احیاء کشور، کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی گرمسار افتتاح…

مهارت و اقتصاد ارکان اصلی توسعه هر کشور است

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهارت و اقتصاد ارکان اصلی توسعه هر کشور است در این راستا نیازمند ایجاد نهضت مهارت‌افزایی…

کرمانشاه برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل دارد

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: استان ما برای برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر آمادگی کامل دارد.

انهدام ۳۳ باند بزرگ سرقت از ابتدای سال در استان اصفهان

فرمانده انتظامی اصفهان استان گفت: از ابتدای سال تا ۱۵ اردیبهشت ماه، ۳۳ باند بزرگ مواد مخدر در استان اصفهان منهدم و ۶ هزار و ۴۵۰ هزار…

ذخیره سازی ۱۵۲۰ تن گوشت و مرغ منجمد در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده است.

داور خوزستانی موفق به کسب درجه داوری آسیا شد

حسین مقدم داور خوزستانی پس از یک دهه؛ کاراته خوزستان را صاحب درجه داوری بین المللی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید