قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و در مرگ میلیون‌ها نفر نقش داشت.

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا که روز پنجشنبه درگذشت گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و باعث مرگ میلیون‌ها نفر شد.

هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی پیشین ایالات متحده در ۱۰۰ سالگی در خانه خود در ایالت «کنتیکت» در  آمریکا درگذشت.

به گزارش منابع خبری، «میک والاس» قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در پستی در شبکه اجتماعی «ایکس» درخصوص «هنری کیسینجر»  وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا نوشت: «کیسینجر یک جنایتکار جنگی بود که در نابودی زندگی میلیون‌ها نفر نقش داشت اما هرگز مورد بازخواست قرار نگرفت.»

وی در ادامه نوشت: «اکنون اتحادیه اروپا از رژیم اسرائیل که در حال ارتکاب جنایات جنگی بی پایان علیه فلسطینی‌ها هستند حمایت بی قید و شرط خود را ارائه می‌دهد .آنها باید پاسخگو باشند.»

این دیپلمات آمریکایی در دهه هفتاد میلادی در بحبوحه جنگ سرد در بسیاری از رویدادهای مهم جهانی در حالی که به عنوان مشاور امنیت ملی و وزیر خارجه در دولت جمهوری‌خواه «ریچارد نیکسون» فعالیت می‌کرد، نقش داشت.

جایزه صلح نوبل که در سال ۱۹۷۳ به او اعطا شد، به یکی از بحث‌برانگیزترین جایزه‌ها تبدیل شد و دو عضو کمیته نوبل به دلیل این انتخاب استعفا کردند زیرا سوالاتی درباره بمباران مخفی کامبوج توسط ایالات متحده مطرح شد.

پایان پیام/

Related Posts

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت…

ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ به‌رغم مواجه بودن با اتهامات جنایی، در اولین رقابت انتخاباتی جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا توانست به پیروزی قاطعی دست یابد.

یونان: نیروهای مسلح ما برای دوره بی ثباتی پس از اردوغان آماده می‌شوند

وزیر دفاع یونان روز دوشنبه گفت، ارتش یونان باید برای هرگونه احتمالی پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری «اردوغان» در ترکیه آماده باشد.

زاخارووا: صلح اوکراین در گروی توقف تسلیح این کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت غرب در صورتی که مایل به کمک به مذاکرات صلح برای اوکراین است باید جریان تسلیح این کشور را متوقف کند.

بایدن: سفر بلینکن به خاورمیانه برای رایزنی درباره آزادی سایر گروگان‌ها بود

رئیس جمهور آمریکا میگوید که سفر هفته گذشته وزیر خارجه این کشور به غرب آسیا به منظور رایزنی برای پیدا کردن راهی برای آزادی سایر اسرا در…

دیدگاهتان را بنویسید