قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در سفری به قطر با نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و درباره تحولات غزه گفت‌وگو کرد.

قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «برت مک‌گورک» هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا امروز شنبه در دوحه با «محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» نخست وزیر و وزیر خارجه قطر دیدار کرد. 

دو طرف در این دیدار به بررسی تحولات نوار غزه و اراضی اشغالی فلسطین پرداختند. 

خبرگزاری قطر (قنا) گزارش داد که آل ثانی در این دیدار بر ضرورت تشدید تلاش‌های دیپلماتیک منطقه‌ای و بین‌المللی برای دستیابی به برقراری فوری آتش‌بس و بازگشایی دائمی گذرگاه رفح به منظور تضمین ورود کاروان‌ کمک‌های انساندوستانه به غزه تأکید کرد. 

وی نگرانی عمیق قطر درباره نابسامانی اوضاع فاجعه‌بار انسانی در نوار غزه را بیان کرد.

وزیر خارجه قطر همچنین مخالفت قاطع این کشور با جنایت‌های مکرر رژیم صهیونیستی و حمله به اهداف غیرنظامی از جمله بیمارستان‌ها و مدارس نوار غزه را اعلام می‌کند و آن را اقدامی خطرناک دارای پیآمدهای ناگوار برای امنیت و ثبات منطقه می‌داند. 

وزیر خارجه قطر با اشاره به تداوم تلاش‌های میانجی‌گری این کشور برای آزادی اسرا، گفت که استمرار بمباران غزه، فاجعه انسانی در این منطقه را تشدید و تلاش‌های مربوط به میانجی‌گری را پیچیده می‌کند. 

پایان پیام/

Related Posts

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت…

ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ به‌رغم مواجه بودن با اتهامات جنایی، در اولین رقابت انتخاباتی جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا توانست به پیروزی قاطعی دست یابد.

یونان: نیروهای مسلح ما برای دوره بی ثباتی پس از اردوغان آماده می‌شوند

وزیر دفاع یونان روز دوشنبه گفت، ارتش یونان باید برای هرگونه احتمالی پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری «اردوغان» در ترکیه آماده باشد.

زاخارووا: صلح اوکراین در گروی توقف تسلیح این کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت غرب در صورتی که مایل به کمک به مذاکرات صلح برای اوکراین است باید جریان تسلیح این کشور را متوقف کند.

بایدن: سفر بلینکن به خاورمیانه برای رایزنی درباره آزادی سایر گروگان‌ها بود

رئیس جمهور آمریکا میگوید که سفر هفته گذشته وزیر خارجه این کشور به غرب آسیا به منظور رایزنی برای پیدا کردن راهی برای آزادی سایر اسرا در…

دیدگاهتان را بنویسید