مدیرروستا: خودمان رویمان نمی‌شد چنین قرعه‌ای برداریم/ کار تیم ملی از یک چهارم شروع می‌شود

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: خودمان رویمان نمی‌شد چنین قرعه‌ای در جام ملت‌های آسیا برداریم.

مدیرروستا: خودمان رویمان نمی‌شد چنین قرعه‌ای برداریم/ کار تیم ملی از یک چهارم شروع می‌شود

علی اصغر مدیر روستا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه ژورنالیست در مورد هم گروهی تیم ملی فوتبال ایران با امارات، فلسطین و هنگ‌کنگ در جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: اگر خود کادرفنی و مدیریت تیم  ملی می‌خواست قرعه تیم ملی در این مسابقات را بردارد، رویش نمی شد چنین قرعه‌ای را بردارد. به همین دلیل در گروه خیلی خوبی قرار گرفته‌ایم. فلسطین و هنگ‌کنگ، حریفان خیلی معمولی و ضعیفی هستند و تنها شاید امارات بتواند نیمچه‌ فشاری به ایران بیاورد. در کل تیم‌های این گروه برای تیم ملی مشکل‌ساز نخواهند شد. وی افزود: شنیده‌ام در مرحله یک هشتم نهایی نیز ایران شاید به مصاف تیم‌هایی مثل لبنان، سوریه، قرقیزستان و تیم‌هایی از این دست برود که آنها نیز حریفان معمولی محسوب می‌‌شوند. کار اصلی ما  در این تورنمنت از یک چهارم شروع می‌شود. هرچند نباید مرحله گروهی و یک هشتم نهایی را آسان بگیریم. 

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص اینکه شنیده می‌شود دیدارهای مرحله گروهی حکم بازی‌های تدارکاتی را برای تیم ملی دارد، توضیح داد: قطعاً همین‌طور است. باید به این بازی‌ها به چشم یک دیدار تدارکاتی برای تقابل با حریفان سطح بالای خود نگاه کنیم زیرا سطح امثال فلسطین و هنگ‌کنگ نسبت به درجه اول فوتبال آسیا خیلی پایین است.  می‌توانیم در مرحله یک گروهی و حتی یک هشتم برای دیدارهای از یک چهارم به بعد گرم شویم. مدیرروستا در خصوص شانس ایران برای قهرمانی در هجدهمین دوره جام ملت‌‌ها عنوان کرد:  تیم‌های درجه یک آسیایی مثل کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، عربستان و حتی قطر دنبال قهرمانی هستند. نباید فقط در حرف زدن بگوییم قهرمان می‌شویم یا نمی‌شویم قهرمانی به جز تلاش، کوشش، کار تیمی، برنامه‌ریزی مناسب و تدارکات قوی به دست نمی‌آید. خیلی از بچه‌های نسل فعلی تیم ملی باید بدانند وقتش که یک جام در آسیا بیاورند تا با خاطره خوش این تیم را ترک کنند. تیم خوبی داریم. هرچند دستیاران قلعه‌نویی بی‌تجربه‌ هستند اما او خودش با تجربه‌ است. اعضای کادر مربی را نیز سرمربی انتخاب می‌کند و در نهایت امیدوارم همه آنها و بازیکنان طبق تفکرات قلعه‌نویی شرایطی را به وجود بیاورند که ایران پس از سال‌ها به فینال و در نهایت به قهرمانی برسد. وی در خصوص اینکه آیا جام ملت‌های آسیا فرصت مغتنمی برای نسل‌سازی تیم ملی محسوب می‌شود، اظهار داشت: خیلی سال است ایران در جام ملت‌ها موفقیتی نداشته و به همین دلیل نمی‌توانیم ریسک کرده و بسیاری از نفرات با تجربه خود را  که در سطح بالای دنیا بازی می‌کنند کنار بگذاریم. نسل‌سازی هم به مرور اتفاق می‌افتد. قطعاً قلعه‌نویی برای استفاده از برخی نفرات جوان در جام ملت‌ها برنامه دارد و آینده‌های فوتبال را می‌بیند. شاید نسبت به جام جهانی فهرست تیم ملی 10-20 درصد تغییر کرده و نفرات جوان جایگزین برخی نفرات قدیمی شوند اما معقول نیست ناگهان 50 درصد تیم را به بهانه نسل‌سازی تغییر داد. اگر رفته رفته این کار را  انجام بدهیم بهتر است. پایان پیام/

Related Posts

شمسایی: تفکر ما انتخاب بهترین ها در تیم ملی فوتسال است

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: بازی کردن با تیم‌های بزرگی مثل برزیل، آرژانتین و … انگیزه بازیکنان را مقابل این تیم‌ها بیشتر می‌کند.

بازی‌های آسیایی| حسین‌پور نقره‌ای شد

پور نماینده کشورمان در وزن 63- کیلوگرم تیم ملی تکواندو با شکست مقابل نماینده تایلند به مدال نقره بازی‌های آسیایی هانگژو دست یافت.

جنجالی‌های هفته| از درگیری دو عضو هیات رئیسه فدراسیون و قاب‌های ماندگار رونالدو تا رونمایی از «مترجمِ بابا»

اتفاقات جنجالی این هفته جهان ورزش اختصاص به حضور رونالدو در تهران دارد و قاب های ماندگاری که این بازیکن رقم زد.

حال و هوای جام جهانی فوتبال در لیگ قهرمانان آسیا

بدون شک رقابت‌های امسال لیگ قهرمانان آسیا با تمام سال‌های گذشته تفاوت دارد.

توضیح کادرپزشکی تیم ملی درمورد مصدومیت بیرانوند

کادرپزشکی تیم‌ ملی فوتبال کشورمان توضیحاتی درمورد آسیب دیدگی علیرضا بیرانوند ارائه کرد.

۲ بازی تدارکاتی در برنامه پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه تمرینات و آمادگی خود برای حضور در مسابقات، دو بازی تدارکاتی در برنامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید