مرگ 10 غیرنظامی در حمله گروه جدایی‌طلب در کامرون

حمله گروه جدایی طلب در شمال غربی کامرون به کشته شدن 10 نفر و جراحت چند نفر دیگر منجر شد.

مرگ 10 غیرنظامی در حمله گروه جدایی‌طلب در کامرون

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، یک گروه جدایی طلب در کامرون در یک حمله مسلحانه  در شمال غربی این کشور شماری از غیر نظامیان را کشت.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» یک مقام دولت کامرون روز دوشنبه گفت که جدایی طلبان مسلح در حمله‌ای به یک منطقه شلوغ در شمال غرب کامرون ۱۰ غیرنظامی را کشتند و سه نفر را مجروح کردند.به گفته فرماندار منطقه، ۸ نفر در محل حادثه و ۲ نفر پس ازبستری شدن در بیمارستان جان باختند.

درگیری مسلحانه طولانی مدت در ۶ سال گذشته کشور آفریقایی کامرون را ویران کرده است و جدایی طلبان مسلح با نیروهای دولتی درگیر می‌شوند. پس از سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز در سال ۲۰۱۶، گروه‌های شورشی مسلح متعهد شدند که برای استقلال مناطق انگلیسی زبان این کشور که «آمبازونیا» نامیده می‌شوند، مبارزه کنند.

کامرون کشوری در غرب آفریقا با اکثریت فرانسوی زبان است. کامرون از سال ۲۰۱۶ به این سو با بحرانی موسوم به «بحران انگلیسی‌ زبانان» مواجه است. کامرون در پایان جنگ جهانی اول به دو بخش فرانسوی و انگلیسی تقسیم شد. کامرونی‌های انگلیسی‌زبان یک ‌پنجم جمعیت ۲۲ میلیونی این کشور را شکل می‌دهند.

دیدبان حقوق بشر تخمین زده است که تا سال ۲۰۲۲، دستکم ۴۰۰۰ غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۷۰۰۰۰۰ نفر در اثر خشونت‌ها آواره شده‌اند.

فرماندار منطقه گفت که نیروهای امنیتی در پی مهاجمان هستند. تصاویر منتشر شده از این حادثه اجساد کشته‌شدگان را در حالی  روی زمین نشان می‌دهد که رهگذران به آن نگاه می‌کنند و بسیاری با گوشی‌های هوشمند خود از آن عکس می‌گیرند و برخی گریه می‌کنند.

پایان پیام/

Related Posts

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

سفیر عربستان در فلسطین، بازدید از مسجدالاقصی را لغو کرد

سفیر غیر مقیم عربستان سعودی در فلسطین که در رام‌الله به سر می‌برد، امروز اعلام کرد که بازدیدش از مسجدالاقصی را لغو کرده است. هاآرتص دلیل آن…

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

رژیم صهیونیستی، کرانه باختری و نوار غزه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به بهانه یکی از اعیاد یهودی، کرانه باختری را به طور کامل محاصره و منطقه بسته نظامی اعلام می‌‌کند و گذرگاه‌های…

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

دیدگاهتان را بنویسید