مسی نه؛ رونالدو قرار است این رکوردها را بشکند

حدود 20 روز دیگر در آلمان شاهد آخرین حضور کریستیانو رونالدو در رقابت های یورو خواهیم بود.

مسی نه؛ رونالدو قرار است این رکوردها را بشکند

به گزارش باشگاه ژورنالیست؛ حدود 20 روز تا شروع رقابت های یورو 2024 به میزبانی آلمان است. رونالدو اولین بازیکن تاریخ این رقابت‌ها خواهد بود که در 6 دوره مسابقات قهرمانی اروپا حضور دارد. اگر او موفق به گلزنی شود، اولین بازیکن زننده گل در 6 یورو تبدیل می‌شود رونالدو می تواند اولین بازیکن تاریخ باشد که به چهار تیم منتخب تورنمنت‌های یورو می‌رسد. در حال حاضر، رونالدو، پپه، پائولو مالدینی و لوران بلان در 3 تیم منتخب از یورو حضور داشته‌اند.

ایویکا واستیچ در حال حاضر رکورد مسن‌ترین گلزن یورو را دارد.او در ۳۸ سال و ۲۵۷ روز گلزنی کرد. اگر رونالدو گل بزند، این رکورد را به دست خواهد آورد. رونالدو تنها 2 پاس گل تا تبدیل شدن به بهترین پاسور تاریخ این رقابت‌ها فاصله دارد. کارل پوبورسکی، بال سابق جمهوری چک با ۸ پاس گل در حال حاضر رکورددار است. اگر رونالدو بتواند بیش از 4 گل در یوروی امسال به ثمر برساند، بیش از دوبرابر هر بازیکن دیگری در تاریخ این رقابت ها گل زده . رونالدو تاکنون ۱۴ گل به ثمر رسانده و دومین گلزن برتر، میشل پلاتینی۹ گله نام دارد. رونالدو با داشتن یک کفش طلای قهرمانی اروپا در صورت کسب کفش طلای امسال، می تواند اولین بازیکن برنده 2 کفش طلای یورو باشد.رونالدو در حال حاضر با آندرس اینیستا به طور مشترک با 6 جایزه بهترین بازیکن زمین، این عنوان را تاریخ یورو را در اختیار دارد. اگر تنها یک جایزه بهترین بازیکن زمین مسابقه را در آلمان کسب کند به تنهایی رکورد را در اختیار خواهد داشت.

257 251

Related Posts

پایان درخشان ووشو ایران با 25 مدال!

کاروان ۱۸ نفره ووشو ایران در بازی‌های بریکس موفق به کسب ۲۵ مدال رنگارنگ شامل ۴ طلا، ۱۰ نقره و ۱۱ برنز شد و با این نتیجه…

دعوت نامزدهای ریاست جمهوری به تغییر باور به ورزش 

نامزدهای ریاست‌جمهوری نباید ورزش را امری فرعی و از جنس سرگرمی و اوقات فراغت ، قلمداد کنند.

عکس| ساعت علی دایی؛ 180.000.000 ناقابل!

علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان همواره از ساعت‌های یونیک و خاص استفاده می‌کند.

فردای سرنوشت‌ساز برای پرسپولیس

سرمربی برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس برای تمدید قرارداد خود تا پنج‌شنبه فرصت خواسته تا تصمیم بگیرد.

واکنش سامان قدوس به حضور در تیم سابق زلاتان

سامان قدوس جملات کوتاهی در مورد آینده خود به زبان آورد.

غلامپور: این همه آدم زحمت می‌کشند و یک سوت همه چیز را عوض می‌کند

مربی دروازه‌بانان استقلال گفت: صد درصد به قهرمانی در لیگ برتر امید داریم.

دیدگاهتان را بنویسید