معاون اردوغان: حدود ۴۱۸۰۰ ساختمان در زلزله تخریب شدند

معاون رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه اوضاع امنیتی در مناطق زلزله‌زده تحت کنترل است، گفت دولت اجازه موج مهاجرت غیرقانونی از این کشور را نمی‌دهد.

معاون اردوغان: حدود ۴۱۸۰۰ ساختمان در زلزله تخریب  شدند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «فؤاد اُکتای» معاون ریاست‌جمهوری ترکیه بامداد سه‌شنبه با حضور مقابل دوربین رسانه‌ها، به ارائه توضیحات و آماری از خسارات و تلفات زلزله شدید هفته قبل در جنوب این کشور پرداخت. اکتای که در مقر سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه در آنکارا صحبت می‌کرد، گفت زلزله در استان قهرمان‌مرعش که به ۹ استان دیگر هم آسیب رساند، ۴۱۷۹۱ ساختمان را تخریب کرده است. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی درباره عملیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان توضیح داد: «اوضاع کاملاً تحت کنترل است و عملیات جستجو و نجات را در برخی استان‌ها تکمیل کرده‌ایم. شورای وزیران فردا تشکیل جلسه می‌دهد». معاون رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه میلیون‌ها وعده غذایی برای آسیب‌دیدگان فراهم می‌شود، اظهار داشت: «۱۲ هزار ماشین آلات سنگین در مناطق زلزله‌زده فعالیت می‌کنند. قطر هم ۱۰ هزار خانه سیار می‌فرستد که از آنها برای اسکان زلزله‌زدگان استفاده خواهیم کرد». اکتای ضمن اشاره به تحت کنترل بودن مرزهای ترکیه، ادامه داد: «اجازه موج مهاجرت غیرقانونی را نخواهیم داد و شایعه‌سازان را پاسخگو خواهیم کرد. ما کمک‌های بلاعوض و کمک‌های غیرنقدی را به زلزله‌زدگان می‌رسانیم و اجازه نمی‌دهیم در جایی دیگر خرج شوند». طبق این گزارش، وی با بیان اینکه دولت ترکیه در تلاش برای بازگشت سریعتر برق به مناطق آسیب‌دیده است، افزود: «۲۵۰ بازار برای دسترسی آسان به کمک‌های غیرنقدی ایجاد خواهد شد. ۱۰۰ بازار در چادر و ۱۵۰ مرکز در مدارس خواهند بود». پیش از این، خبرگزاری «رویترز» گزارش داده بود که بدترین زمین لرزه تقریبا یک قرن اخیر ترکیه ممکن است ۸۴.۱ میلیارد دلار برای آنکارا هزینه داشته باشد، در حالی که یک مقام دولتی این رقم را بیش از ۵۰ میلیارد دلار اعلام کرد. (جزئیات بیشتر) پایان پیام/خ

Related Posts

پیشنهاد جهاد اسلامی برای مسلح کردن ساکنان کرانه باختری

جنبش جهاد اسلامی فلسطین برای مقابله با طرح وزیر امنیت رژیم صهیونیستی مبنی بر مسلح شدن شهرک‌نشینان، طرح مسلح کردن ساکنان کرانه باختری را مطرح کرد.

واشنگتن: انتظار نداریم جنگ داخلی در اسرائیل روی دهد

هماهنگ کننده روابط راهبردی در شورای امنیت کاخ سفید روز دوشنبه گفت که رئیس جمهور آمریکا نگران احتمال روی دادن جنگ داخلی در اسرائیل نبوده و انتظار…

توافق امیرعبداللهیان و وزیر خارجه سعودی برای دیدار در ماه رمضان

توافق امیرعبداللهیان و وزیر خارجه سعودی برای دیدار در ماه رمضان

پوتین: کی‌یف مهمات رادیواکتیو دریافت کند، روسیه نیز آنها را به‌کار می‌برد

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه غرب در حال افزایش تولید تسلیحات است، به آنها هشدار داد که باید هزینه‌های نظامی و جنگی خود را کاهش دهند.

باکو و ایروان یکدیگر را به گلوله‌باران مواضع مرزی متهم کردند

وزارت‌های دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان همدیگر را به گلوله باران مواضع هم در نقاط مرزی و قره باغ متهم کردند.

سفیر سعودی میهمان جشن نوروز سفارت ایران در تاجیکستان

سفیر عربستان سعودی در مراسم جشن نوروز ۱۴۰۲ در سفارت ایران در تاجیکستان به عنوان مهمان شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید