مهارت و اقتصاد ارکان اصلی توسعه هر کشور است

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهارت و اقتصاد ارکان اصلی توسعه هر کشور است در این راستا نیازمند ایجاد نهضت مهارت‌افزایی در کشور هستیم.

مهارت و اقتصاد ارکان اصلی توسعه هر کشور است

به گزارش باشگاه ژورنالیست از سننندج، محمدرسول شیخی‌زاده در دیدار با سید علی علوی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه اقداماتی که طی چند سال اخیر در مجموعه فنی و حرفه‌ای کردستان نوید بخش آینده‌ای روشن در حوزه آموزش‌های مهارتی در شهرستان قروه است.وی افزود: در جنگ اقتصادی محور اصلی تولید است و آموزش‌های مهارتی زمینه‌ساز افزایش بهره‌وری در تولید و بهبود کیفیت تولیدات داخلی است. نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم ایجاد نهضت مهارت افزایی در کشور اظهار داشت: زیرساخت های لازم برای ایجاد و ادامه فعالیت واحدهای تولیدی مهیا شود.

ایجاد اکوسیستم علم و فناوری در حوزه سنگ در قروه

شیخی‌زاده گفت: در آینده‌ای نزدیک اکوسیستم علم و فناوری در حوزه سنگ در شهرستان قروه ایجاد می‌شود. وی افزود: شهرستان قروه باید به عنوان سرآمد و پایلوت حوزه سنگ کشور شناخته شود و در این راه باید کلیه دستگاه‌های اجرایی استان سهیم باشند. نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای بیان کرد: توسعه بیش از پیش آموزش‌های مهارتی در شهرستان های قروه و دهگلان به عنوان یک مطالبه عمومی پیگیری خواهد شد و در این راه برای جذب اعتبارات لازم تلاش خواهیم کرد.

ضرورت سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه آموزش‌های مهارتی

سیدعلی علوی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان نیز در سخنانی توسعه آموزش‌های مهارتی را زمینه ساز توسعه همه جانبه استان کردستان دانست و اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد یکی از ارکان اصلی توسعه کشور است.وی تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی نقش سازنده‌ای در تحقق تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد ایفاء دارد.علوی افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه آموزش‌های مهارتی در سطح استان در حقیقت سرمایه‌گذاری مطمئن در راستای برون رفت از مشکل بیکاری استان است.وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با نگاه ویژه نمایندگان مردم استان در مجلس به حوزه آموزش‌های مهارتی شاهد کمک به توانمندسازی مهارتی جوانان کردستانی بر اساس نیاز واقعی بازارکار در این استان باشیم.

46

Related Posts

کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی افتتاح شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: با حضور استاندار سمنان و مدیرعامل صندوق توسعه و احیاء کشور، کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی گرمسار افتتاح…

کرمانشاه برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل دارد

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: استان ما برای برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر آمادگی کامل دارد.

فعالیت ۲۳۷ بوستان و فضای سبز در کرمانشاه

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: ۲۳۷ بوستان و فضای سبز در سطح شهر کرمانشاه وجود دارد.

انهدام ۳۳ باند بزرگ سرقت از ابتدای سال در استان اصفهان

فرمانده انتظامی اصفهان استان گفت: از ابتدای سال تا ۱۵ اردیبهشت ماه، ۳۳ باند بزرگ مواد مخدر در استان اصفهان منهدم و ۶ هزار و ۴۵۰ هزار…

ذخیره سازی ۱۵۲۰ تن گوشت و مرغ منجمد در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده است.

داور خوزستانی موفق به کسب درجه داوری آسیا شد

حسین مقدم داور خوزستانی پس از یک دهه؛ کاراته خوزستان را صاحب درجه داوری بین المللی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید