میلی: ضدحمله اوکراین دشوار و خونین خواهد بود

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ به سوالات درباره ضدحملات علیه روسیه در شرق و جنوب اوکراین گفت با شکست فاصله زیادی دارد اما طولانی، دشوار و خونین خواهد بود.

میلی: ضدحمله اوکراین دشوار و خونین خواهد بود

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «مارک میلی» ژنرال ارشد آمریکایی سه‌شنبه (۱۸ ژوئیه) در اظهاراتی درباره ضدحملات اوکراین علیه روسیه گفت با شکست فاصله زیادی دارد اما جنگ پیش‌رو طولانی و خونین خواهد بود. 

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا ضدحملات دستکم تاکنون شکست خورده، گفت: با شکست فاصله زیادی دارد. فکر می‌کنم برای چنین قضاوتی خیلی زود است.

او که بعد از دور دیگری از گفت‌وگوها درباره تسلیحات برای اوکراین در جنگ با روسیه که اکنون حدود ۱۷ ماه از آن گذشته، گفت ضدحمله اوکراین کُند خواهد بود و توضیح داد: فکر می‌کنم نبردهای زیادی باقی مانده و من بر سر آنچه قبل گفتیم، خواهم ماند. سخت و خونین خواهد بود. 

 به نوشته رویترز، از زمانی که اوکراین در ماه گذشته ضدحمله خود را آغاز کرد، برخی از روستاها در جنوب و مناطق اطراف شهر ویران شده باخموت در شرق را پس گرفته اما هنوز به پیشروی قابل توجه در خطوط به شدت دفاعی روسیه دست نیافته است. 

کی‌یف می‌گوید عمداً کند پیش می‌رود تا از تلفات بالا در خطوط دفاعی مستحکم شده و پر از مین روسیه جلوگیری کند و در حال حاضر بر تضعیف لجستیکی و فرماندهی آن متمرکز است. مسکو اما می‌گوید ضدحملات اوکراین شکست خورده است. 

 «دیمیتری پولیانسکی» معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شامگاه دوشنبه (۱۷ ژوئیه) در نشست شورای امنیت این سازمان گفت اوکراین بیش از یک ارتش و تقریباً همه تسلیحات خود را از زمانی که از شرکت در مذاکرات خودداری کرد، از دست داده است. 

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه هم ۲۱ تیر در جمع خبرنگاران گفت از چهارم ژوئن (۱۴ خرداد) نیروهای مسلح اوکراین بیش از ۲۶ هزار نظامی و بالغ بر سه هزار سخت‌افزار نظامی (انواع تسلیحات) خود را در جریان ضدحملات از دست داده‌اند. 

روسیه ماه‌ها به حفاری در مواضع دفاعی خود پرداخت و آن‌ها را با مین‌های زمینی احاطه کرد و استحکاماتش را تقویت کرد که پیشروی اوکران را در شرق و جنوب با دشواری همراه کرده است.

میلی گفت مانورهای مختف سطوح خاصی از پیشروی اوکراینی را پیش‌بینی کرده بود اما درگیری روی کاغذ با واقعیت مواجهه با میدان‌های مین پیچیده، سیم‌های خاردار و سنگرهای روسیه متفاوت بوده است. وی افزود: جنگ واقعی غیرقابل پیش‌بینی است. پر از ترس، ابهام و برخورد است. 

پایان پیام/م

Related Posts

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

ترامپ: دولت بایدن، اقتصاد آمریکا را وابسته کرده است

ترامپ: دولت بایدن، اقتصاد آمریکا را وابسته کرده است

لاپید: ماجرای لیبی، رسوایی ملی برای اسرائیل است

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق و رهبر کنونی اپوزیسیون رژیم صهیونیستی ضمن محکوم کردن درز خبر دیدار وزیر خارجه این رژیم با همتای لیبیایی، این اقدام را رسوایی…

مسئولان امنیتی صهیونیست: حماس بازدارندگی اسرائیل را از بین برده است

مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی گفتند که تلاش علنی حماس در عملیاتهای کرانه باختری، نشانگر آسیب زیادی است که به بازندارندگی این رژیم وارد کرده است.

نیجر سفیر آمریکا را هم اخراج کرد

نیجر بعد از ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته به سفیر فرانسه برای ترک این کشور سفیر آمریکا را هم اخراج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید