نخستین پرواز از صنعا به عربستان پس از ۷ سال

رسانه‌های عربی از نخستین پرواز هواپیمای یمن از فرودگاه بین‌المللی صنعا به مقصد جده پس از گذشت هفت سال خبر دادند.

نخستین پرواز از صنعا به عربستان پس از ۷ سال

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، نخستین پرواز هواپیمای یمن که حامل حجاج این کشور بود شنبه شنبه(امشب) فرودگاه صنعا را به مقصد فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز در شهر جده ترک کرد.

شبکه المیادین گزارش داد که این هواپیما حامل ۲۷۵ زائر خانه خدا بود.

«خالد الشایف» مدیر فرودگاه بین‌المللی صنعا پیشتر اعلام کرده بود که پروازهای صنعا به مقصد عربستان سعودی پس از هفت سال وقفه، شنبه ازسر گرفته می‌شود.

الشایف در حساب توئیتری خود نوشت: «با تلاش‌ها زیاد سرتیپ عبدالوهاب الدرة وزیر حمل و نقل، پروازهای صنعا به عربستان از روز شنبه برای انتقال حجاج ازسر گرفته می‌شود».

از چند ماه پیش تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای دستیابی به راه‌حل سیاسی بحران یمن افزایش یافته و در همین ارتباط اخیرا هیأت‌های سعودی و عمانی به صنعا سفر کردند.

پایان پیام/

Related Posts

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت…

ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ به‌رغم مواجه بودن با اتهامات جنایی، در اولین رقابت انتخاباتی جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا توانست به پیروزی قاطعی دست یابد.

یونان: نیروهای مسلح ما برای دوره بی ثباتی پس از اردوغان آماده می‌شوند

وزیر دفاع یونان روز دوشنبه گفت، ارتش یونان باید برای هرگونه احتمالی پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری «اردوغان» در ترکیه آماده باشد.

زاخارووا: صلح اوکراین در گروی توقف تسلیح این کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت غرب در صورتی که مایل به کمک به مذاکرات صلح برای اوکراین است باید جریان تسلیح این کشور را متوقف کند.

بایدن: سفر بلینکن به خاورمیانه برای رایزنی درباره آزادی سایر گروگان‌ها بود

رئیس جمهور آمریکا میگوید که سفر هفته گذشته وزیر خارجه این کشور به غرب آسیا به منظور رایزنی برای پیدا کردن راهی برای آزادی سایر اسرا در…

دیدگاهتان را بنویسید