نظارت 40 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی بر نذورات مردم در عید قربان

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور نظارت فراگیر و مؤثر بر نذورات مردم 40 اکیپ ثابت و سیار در سطح استان در روز عرفه و عید قربان آمادگی کامل دارند تا لاشه‌های قربانی مردم را بررسی و سلامت آن را تأیید کنند.

نظارت 40 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی بر نذورات مردم در عید قربان

محمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: به منظور نظارت فراگیر و مؤثر بر نذورات مردم ۴۰ اکیپ ثابت و سیار در سطح استان در روز عرفه و عید قربان آمادگی کامل دارند تا لاشه‌های قربانی مردم را بررسی و سلامت آن را تأیید کنند.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: عید قربان امسال با توجه به گرمای هوا و احتمال شیوع بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو از حساسیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: همـاهنگی لازم با شهرداری‌ها در خصوص فعال بودن کشتارگاه‌ها در این ایام انجام شده و بازرسان دامپزشکی، سلامت دام ذبح شده در کشتارگاه را بررسی و اعلام می‌کنند.

اسدی اضافه کرد: اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم در خصوص بیماری تب کریمه کنگو در صدر اقدامات همکاران و رؤسای دامپزشکی شهرستان‌هاست.

وی همچنین از مردم خواست تا با توجه به خطر ابتلا به تب خونریزی‌دهنده از مصرف گوشت کشتار شده خارج از کشتارگاه یا بدون تأیید بازرسان دامپزشکی خودداری کرده و گوشت قربانی  را حتما به مدت ۲۴ ساعت و امعاء و احشاء مانند جگر را به مدت ۴۸ ساعت در یخچال نگه‌داری و سپس مصرف کنند.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: قصابان، زنان‌ خانه‌دار و افرادی که با خردکردن گوشت سر و کار دارند حتماً از دستکش استفاده کرده و نکات ایمنی را رعایت کنند.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

Related Posts

برای موفقیت در لیگ برتر، نیازمند نگاه بلند مدت و حمایت مردم و مسوولان هستیم

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین گفت: باید به تیم «شمس آذر» نگاه بلند مدت داشته باشیم و برنامه ریزی های مناسبی صورت بگیرد. اگر اینگونه نباشد…

ارائه خدمات رایگان به دامداران ایلامی در قالب اردوهای جهادی

مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: از جمله مهم‌ترین برنامه های هفته دامپزشکی می‌توان به ارائه خدمات رایگان به دامداران در قالب اردوهای جهادی اشاره کرد.

رشد ۳۰۰ درصدی پیش ثبت نام انتخابات مجلس در ایلام

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: میزان ثبت نامی های های انتخابات مجلس نسبت به گذشته به میزان ۳ برابر و معادل ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

کونگ‌فوکار خراسان‌شمالی مدال برنز مسابقات قهرمانی کشور را کسب کرد

رئیس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی خراسان‌شمالی گفت: مهدی گل‌محمدی کونگ‌فو کار شیروانی موفق شد در وزن ۷۸ کیلوگرم رده سنی جوانان مدال برنز مسابقات قهرمانی کونگ‌فو…

واگذار شدن 380 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی در خراسان‌جنوبی

آیین واگذاری زمین به 380 متقاضی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خراسان‌جنوبی برگزار شد.

نماینده مجلس: بانک‌ها در طرح نهضت ملی مسکن همراهی لازم را ندارند

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دستگاه‌ها باید برای حل مشکلات طرح نهضت ملی مسکن و سرعت بخشیدن به این پروژه همکاری لازم را داشته…

دیدگاهتان را بنویسید