نظرسنجی| ۷۰ درصد از آمریکایی‌ها مخالف بازگشت ترامپ هستند

نظرسنجی| ۷۰ درصد از آمریکایی‌ها مخالف بازگشت ترامپ هستند

نظرسنجی| ۷۰ درصد از آمریکایی‌ها مخالف بازگشت ترامپ هستند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، علی‌رغم سرمایه‌گذاری گسترده «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا برای کارزارهای انتخاباتی و نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، نیمی از جمهوری‌خواهان مخالف بازگشت وی هستند. یک نظرسنجی جدید نشان داد که ۷۰ درصد از مردم آمریکا شامل ۴۴ درصد از جمهوری‌خواهان، نمی‌خواهند ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آتی شرکت کند. به نوشته وبگاه «هیل»، در این نظرسنجی که روز پنجشنبه توسط خبرگزاری «آسوشیتدپرس» و مرکز تحقیقات افکارسنجی ملی در دانشگاه شیکاگو منتشر شد، ۹۲ درصد از دموکرات‌ها و ۶۳ درصد از مستقل‌ها نمی‌خواهند ترامپ به عرصه سیاست بازگردد. پاسخ دهندگان تحصیل‌کرده و دارای مدرک دانشگاهی بیشتر از افراد بدون تحصیلات می‌گویند که رئیس جمهور سابق آمریکا نباید بار دیگر در انتخابات کاندید شود. این در حالی است که نظرسنجی‌های دیگرنشان می‌دهد ترامپ در انتخابات مقدماتی فرضی حزب جمهوری‌خواه در برابر «ران دیسانتیس» رقیب بالقوه جمهوری‌خواه خود و فرماندار کنونی ایالت فلوریدا،  فاصله پیشتازی خود را افزایش داده است. طبق این نظرسنجی، فقط ۳۴ درصد از پاسخ‌دهندگان نظر مساعدی نسبت به ترامپ دارند، که شامل ۴ درصد از دموکرات‌ها و ۶۸ درصد از جمهوری‌خواهان می‌شود. این تحقیق که از سیزدهم تا هفدهم آوریل با جامعه آماری ۱۲۳۰ بزرگسال و حاشیه خطای ۳.۹ درصدی انجام شد، نشان داد که «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا در بین همه نامزدهای دیگر، بالاترین میزان محبوبیت را دارد و ۴۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی دیدگاه مثبتی نسبت به او داشتند.  

  در حال تکمیل…

Related Posts

انصارالله: عملیات نظامی در دریای سرخ تنها علیه کشتی‌های اسرائیلی است

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که عملیات نظامی نیروهای یمنی در دریای سرخ و دریای مکران تنها علیه کشتی‌های اسرائیلی است.

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و در مرگ میلیون‌ها نفر…

ششمین پیشنهاد صلح ارمنستان به جمهوری آذربایجان

رسانه‌های ارمنستانی سه شنبه شب از ارائه پیشنهاد جدید صلح این کشور به جمهوری آذربایجان خبر دادند.

اسرائیل در ازای آزادی هر ۱۰ اسیر یک روز آتش‌بس را تمدید می‌کند

خبرنگار یک پایگاه نزدیک به منابع رژیم صهیونیستی جزئیات تازه‌ای از توافق احتمالی آتش‌بس میان این رژیم و حماس ارائه کرده است.

قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در سفری به قطر با نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و…

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

دیدگاهتان را بنویسید