نظرسنجی| ۷۰ درصد از آمریکایی‌ها مخالف بازگشت ترامپ هستند

نظرسنجی| ۷۰ درصد از آمریکایی‌ها مخالف بازگشت ترامپ هستند

نظرسنجی| ۷۰ درصد از آمریکایی‌ها مخالف بازگشت ترامپ هستند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، علی‌رغم سرمایه‌گذاری گسترده «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا برای کارزارهای انتخاباتی و نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، نیمی از جمهوری‌خواهان مخالف بازگشت وی هستند. یک نظرسنجی جدید نشان داد که ۷۰ درصد از مردم آمریکا شامل ۴۴ درصد از جمهوری‌خواهان، نمی‌خواهند ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آتی شرکت کند. به نوشته وبگاه «هیل»، در این نظرسنجی که روز پنجشنبه توسط خبرگزاری «آسوشیتدپرس» و مرکز تحقیقات افکارسنجی ملی در دانشگاه شیکاگو منتشر شد، ۹۲ درصد از دموکرات‌ها و ۶۳ درصد از مستقل‌ها نمی‌خواهند ترامپ به عرصه سیاست بازگردد. پاسخ دهندگان تحصیل‌کرده و دارای مدرک دانشگاهی بیشتر از افراد بدون تحصیلات می‌گویند که رئیس جمهور سابق آمریکا نباید بار دیگر در انتخابات کاندید شود. این در حالی است که نظرسنجی‌های دیگرنشان می‌دهد ترامپ در انتخابات مقدماتی فرضی حزب جمهوری‌خواه در برابر «ران دیسانتیس» رقیب بالقوه جمهوری‌خواه خود و فرماندار کنونی ایالت فلوریدا،  فاصله پیشتازی خود را افزایش داده است. طبق این نظرسنجی، فقط ۳۴ درصد از پاسخ‌دهندگان نظر مساعدی نسبت به ترامپ دارند، که شامل ۴ درصد از دموکرات‌ها و ۶۸ درصد از جمهوری‌خواهان می‌شود. این تحقیق که از سیزدهم تا هفدهم آوریل با جامعه آماری ۱۲۳۰ بزرگسال و حاشیه خطای ۳.۹ درصدی انجام شد، نشان داد که «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا در بین همه نامزدهای دیگر، بالاترین میزان محبوبیت را دارد و ۴۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی دیدگاه مثبتی نسبت به او داشتند.  

  در حال تکمیل…

Related Posts

آمریکا: اوکراین در ضدحمله خود از آبرامز و اف-16 استفاده نمی‌کند

آمریکا اعلام کرد، اوکراین در ضد حمله قریب‌الوقوعش علیه ارتش روسیه از تسلیحات سنگینی همچون تانک‌های آبرامز و جنگنده‌های اف-16 استفاده نخواهد کرد.

انگلیس برای اعتصابهای تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

منابع صهیونیست: مجارستان سفارت خود را به قدس اشغالی منتقل می‌کند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از توافق اولیه این رژیم و مجارستان برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی خبر دادند.

انگلیس برای اعتصاب‌های تابستانی آماده می‌شود

اتحادیه‌های صنفی انگلیس از برنامه های خود برای به راه انداختن موج جدیدی از اعتصابات اعتراضی در بخش فرودگاهی و حمل‌ونقل ریلی خبر داده‌اند.

انهدام سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین توسط روسیه

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، قوای ارتش این کشور در دور جدید حملات علیه نیروهای اوکراینی، سامانه‌های دفاع هوایی محافظت کننده از زیرساخت‌های نظامی «مهم» در اوکراین…

زلنسکی تضمین امنیتی از ناتو درخواست کرد

رئیس‌جمهور اوکراین بار دیگر خواستار پیوستن این کشور به ناتو شده و از این ائتلاف نظامی درخواست کرد که در صورت عدم امکان عضویت در شرایط فعلی،…

دیدگاهتان را بنویسید