نگاهی به رشد درآمدهای صندوق صدقات در ۵ سال اخیر/ صدقه‌ها کجا هزینه می‌شوند؟

نگاهی به درآمدهای صندوق صدقات کمیته امداد در ۵ سال اخیر نشان می‌دهد که میزان کمک‌های مردم به محرومان از طریق صندوق‌های صدقه، رشد نسبتاً مطلوبی را طی کرده است.

نگاهی به رشد درآمدهای صندوق صدقات در ۵ سال  اخیر/ صدقه‌ها کجا هزینه می‌شوند؟

به گزارش خبرنگار گروه رفاه اجتماعی باشگاه ژورنالیست،کمیته امداد امام(ره) در ۱۴ اسفندماه سال ۱۳۵۷ از سوی امام خمینی(ره) با هدف ساماندهی و رسیدگی به وضعیت معیشت محرومان و نیازمندان کشور ایجاد و تاکنون توانسته خدمات بسیار گسترده‌ای را به محرومان و مستمندان جامعه ارائه دهد. امروزه کمیته امداد امام خمینی(ره) در حوزه های اشتغال و خودکفایی، حمایت و سلامت خانواده، حمایت‌های حقوقی، مسکن و حمایت از مددجویان مستأجر، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی، خدمات عمرانی و کمک به اقشار محروم جامعه نقش آفرینی می‌کند.همواره یکی از موضوعاتی که کمیته امداد به آن توجه داشته رسیدگی به امور محرومان است، موضوعی که از طریق روش‌هایی مانند جمع آوری صدقات و زکات و دیگر کمک‌های مردمی پیگیری می‌شود.

صدقه، یکی از روش‌هایی است که می‌توان از طریق آن در جهت یاری رساندن به محرومان جامعه اقدام کرد که براساس آمارها پرداخت صدقه‌ در طول سال‌های گذشته افزایش داشته است و این نشان می‌دهد مردم ایران همواره خیرخواه هستند. نگاهی به درآمدهای صندوق صدقات کمیته امداد در ۵ساله اخیر ​براساس آخرین آمارها در سال ۱۴۰۱ مردم ایران ۷۳۰ میلیارد تومان از طریق صندوق صدقات و روش‌های الکترونیکی توانسته‌اند برای کمک به نیازمندان و مستمندان صدقه پرداخت کنند. این در حالی است که نرخ تورم براساس گزارش مرکز آمار ایران در این سال، ۴۷.۷درصد بوده است که با این میزان تورم ما شاهد رشد ۱۹ درصدی پرداخت صدقه در ایران بوده‌ایم. در سال ۱۴۰۱ مردم ایران ۷۳۰ میلیارد تومان از طریق صندوق صدقات و روش های الکترونیکی توانسته‌اند برای کمک به نیازمندان و مستمندان صدقه پرداخت کنند

Related Posts

ترافیک سنگین در پایتخت

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور پایتخت امروز سه‌شنبه از ترافیک سنگین در معابر بزرگراهی در پی بارندگی و لغزندگی معابر خبر داد.

انهدام باند پولشویی ۱۰۰۰ میلیارد ریالی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از انهدام باند پولشویی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال خبرداد.

تفاهم ساخت ۱۰۰۰ اتوبوس تولید داخل برای شهر تهران

شهردار تهران از خط تولید یک کارخانه اتوبوس‌سازی ایرانی بازدید کرد. این کارخانه بناست تا تابستان آینده ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای شهرداری تهران تولید کند.

پرده‌برداری از ابرموضوع پنهان دستگاه برنامه‌ریزی کشور

معاون فرهنگی اجتماعی معاون اول رئیس جمهور با اشاره به یک ابر موضوع پنهان در هفتادسال اخیر گفت: دستگاه کارشناسی در امر برنامه ریزی در ایران چه…

نابینایان بی‌صدا فریاد می‌زنند!

قریب به 850 هزار نفر دارای آسیب بینایی در ایران زندگی می‌کنند که 150 هزار نفر از آن‌ها نابینای مطلق هستند، در این بین نیاز به تجهیزات…

فارس من| از کاهش ساختمان‌های ناایمن تا پلمب املاکی‌های متخلف

معاون عمرانی فرمانداری تهران به دغدغه‌های شهروندان و مخاطبان خبرگزاری فارس در خصوص سرویس مدارس، ساختمان‌های فرسوده و ناایمن، خانه‌های ۲۵ متری و …پاسخ گفت.

دیدگاهتان را بنویسید