هشدار روسیه در خصوص پرواز جت‌های «اف-16» ناتو

یک مقام بلند پایه روسیه روز چهارشنبه هشدار داد که جنگنده‌های «اف-16» که از پایگاه‌های ناتو در لهستان، رومانی و اکراین برمی‌خیزند به عنوان مشارکت این کشورها در جنگ با اوکراین خواهند بود.

هشدار روسیه در خصوص پرواز جت‌های «اف-16» ناتو

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «کنستانتین گاوریلوف» رئیس هیات روسیه در مذاکرات امنیت نظامی و کنترل تسلیحات در «وین» روز چهارشنبه گفت که  جنگنده‌های «اف-۱۶» که از پایگاه‌های هوایی در لهستان، رومانی و اسلواکی به پرواز در می‌آیند و نزدیک حریم هوایی روسیه می‌شوند، به عنوان مشارکت این کشورها در درگیری‌های اوکراین خواهد بود.

به گزارش وبگاه «پراودا» این مقام روس گفت: «این هشدار جدی ماست: مسکو شاهد استفاده از جنگنده‌های اف-۱۶ از قلمرو این کشورهای عضو ناتو به عنوان مشارکت آنها در درگیری در اوکراین خواهد بود و روسیه باید اقدامات تلافی جویانه انجام دهد.»

به گفته این مقام بلندپایه روس، کشورهای غربی به ایجاد تهدیدات امنیتی در مرزهای غربی روسیه ادامه می‌دهند.

پیشتر رسانه‌ها گزارش کرده بودند که جت‌ها و هواپیماهای جاسوسی ناتو با ماموریت‌های خود به نیروهای مسلح اوکراین در نبرد با روسیه کمک می‌کنند.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اخیرا گفت که سامانه‌های پدافند هوایی روسیه می‌تواند تمام جنگنده‌های اف-۱۶ وعده داده شده غرب به اوکراین را در ۲۰ روز سرنگون خواهند کرد.

شویگو در نشستی در شهر «مسکو» پایتخت روسیه گفت:«می‌خواهم تأکید کنم که ۳۷ هواپیما که توسط پدافند هوایی روسیه در ماه گذشته سرنگون شد، 2 برابر تعداد هواپیماهای اف-۱۶ است که به اوکراین تضمین شده است.»

یک نظامی سابق آمریکا که سابقه حضور در افغانستان وعراق را دارد گفت که سامانه‌های دفاع موشکی‌ «اس-۳۰۰» و «اس-۴۰۰» ساخت روسیه جنگنده‌های «اف-۱۶» ساخت آمریکا را سرنگون می‌کنند.

«دانیل دیویس» افسر بازنشسته ارتش آمریکا گفت، سامانه‌های جامع و پیشرفته پدافند هوایی روسیه به طور کامل قادر به رهگیری جنگنده «اف-۱۶» آمریکاست که قرار است در اختیار نیروهای مسلح اوکراین قرار گیرد.

دیویس گفت:«روسیه دارای سامانه دفاع هوایی درجه یک و در مقایسه با اوکراین و حتی آمریکا، فوق‌العاده موثر و پیشرفته است.»

پایان پیام/  

Related Posts

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت…

ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ به‌رغم مواجه بودن با اتهامات جنایی، در اولین رقابت انتخاباتی جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا توانست به پیروزی قاطعی دست یابد.

یونان: نیروهای مسلح ما برای دوره بی ثباتی پس از اردوغان آماده می‌شوند

وزیر دفاع یونان روز دوشنبه گفت، ارتش یونان باید برای هرگونه احتمالی پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری «اردوغان» در ترکیه آماده باشد.

زاخارووا: صلح اوکراین در گروی توقف تسلیح این کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت غرب در صورتی که مایل به کمک به مذاکرات صلح برای اوکراین است باید جریان تسلیح این کشور را متوقف کند.

بایدن: سفر بلینکن به خاورمیانه برای رایزنی درباره آزادی سایر گروگان‌ها بود

رئیس جمهور آمریکا میگوید که سفر هفته گذشته وزیر خارجه این کشور به غرب آسیا به منظور رایزنی برای پیدا کردن راهی برای آزادی سایر اسرا در…

دیدگاهتان را بنویسید