پدافند تایوان با سامانه «ناسام -2» به تقابل با جت‌های چین می‌رود

در حالیکه جنگنده‌های چین بارها برتری خود را به پدافند تایوان نشان داده‌اند، وزیر دفاع این جزیره گفت که قصد خرید سامانه موشکی میان برد «ناسام-2» را از آمریکا دارد.

پدافند تایوان با سامانه «ناسام -2» به تقابل با  جت‌های چین می‌رود

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، در حالیکه جزیره تایوان بطور معمول با نمایش قدرت هوایی چین مواجه می‌شود وزیر دفاع  این جزیره روز سه شنبه تایید کرد که تایوان قصد خرید سامانه دفاع موشکی پیشرفته را از آمریکا دارد.

به گزارش وبگاه «فوکوس تایوان»،«چیو کو چنگ» وزیر دفاع تایوان گفت که این جزیره برنامه خرید سامانه موشکی پیشرفته سطح به هوای «ناسام -۲» را از ایالات متحده دارد.

وزیر دفاع تایوان گفت که گزارش رسانه‌ها در مورد این خرید درست است. او مدعی شد که این سامانه عملکرد خود را در اوکراین نشان داده شده است.

بر اساس این گزارش، چین در سال‌های اخیر با افزایش پرواز هواپیماهای نظامی اطراف تایوان، نارضایتی خود را از تحرکات سیاسی و نظامی این جزیره نشان داده است. چین همواره با هرگونه تماس بین نمایندگان تایوانی و مقامات غربی به ویژه مسئولان عالی‌رتبه سیاسی یا نظامی از کشور‌هایی که پکن با آن‌ها روابط دیپلماتیک دارد، مخالف بوده و می‌گوید این سفرها، اصل چین واحد را نقض می‌کند و پیام‌های نادرستی به جدایی‌طلبان تایوان ارسال می‌کند. 

 

یک کارشناس نظامی تایوان گفت که  این سامانه دفاع موشکی میان برد می‌تواند برابر انواع تهدیدات هوایی از جمله حملات پهپادی، موشکی، بالگردی از فاصله ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری با اهداف نام برده  درگیر شود.

تایوان قصد ادغام این سامانه دفاع هوایی پیشرفته را با دیگر تجهیزات پدافندی خود دارد وهدف اول این جزیره تقابل با حملات محتمل هوایی چین است.

در ادامه نمایش قدرت چین به تایوان، ارتش چین به تازگی ۳۸ هواپیمای جنگی و ۹ کشتی جنگی را ا اطراف تایوان فرستاد. تایوان نیز اعلام کرده که قصد برگزاری  رزمایشی را دارد.

 پایان پیام/

Related Posts

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

سفیر عربستان در فلسطین، بازدید از مسجدالاقصی را لغو کرد

سفیر غیر مقیم عربستان سعودی در فلسطین که در رام‌الله به سر می‌برد، امروز اعلام کرد که بازدیدش از مسجدالاقصی را لغو کرده است. هاآرتص دلیل آن…

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

درخواست واشنگتن از باکو برای حفاظت از غیرنظامیان قره‌باغ

رژیم صهیونیستی، کرانه باختری و نوار غزه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به بهانه یکی از اعیاد یهودی، کرانه باختری را به طور کامل محاصره و منطقه بسته نظامی اعلام می‌‌کند و گذرگاه‌های…

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش «اف-۳۵» به کره جنوبی

جروزالم پست: ایران با سامانه پدافندی «صیاد» لایه‌های دفاعی خود را تقویت کرده است

یک رسانه صهیونیستی در تحلیلی در خصوص سامانه پدافندی «صیاد» نوشت، ایران اینک به خود می‌بالد که پدافند این کشور می‌تواند پهپادها و سایر تهدیدات را در…

دیدگاهتان را بنویسید