چین: جنگ اوکراین به دلیل توسعه ناتو به شرق است

نماینده چین در سازمان ملل شامگاه جمعه در سخنانی تاکید کرد که بحران اوکراین اوج درگیری امنیتی در اروپا بوده که به توسعه ناتو به شرق ارتباط دارد.

چین: جنگ اوکراین به دلیل توسعه ناتو به شرق است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست،‌ «ژانگ جان» نماینده چین در سازمان ملل شامگاه جمعه تاکید کرد که توسعه ناتو به شرق دلیل اصلی جنگ اوکراین است.  وی طی سخنانی گفت: «در واقع بحران اوکراین اوج درگیری امنیتی در اروپا بوده که به طور تنگاتنگی با توسعه پیوسته ناتو به شرق از زمان جنگ سرد، ارتباط دارد». ژانگ چان در ادامه سخنانش با دعوت از روسیه و اوکراین برای آغاز مذاکرات در سریعترین زمان ممکن گفت: «چین از روسیه و اوکراین می‌خواهد تا درگیری را متوقف کرده و در سریعترین زمان ممکن گفت‌وگوها آغاز شود و آمریکا و ناتو نیز باید وارد گفت‌وگو با روسیه شده تا امنیت ناگسستنی تضمین شود». این سخنان در حالی مطرح می‌شود که دبیر کل ائتلاف ناتو به رهبری آمریکا از افزایش حمایت‌های تسلیحاتی و نظامی از اوکراین  و تقویت توان دفاعی خود خبر داد. «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز چهارشنبه پس از نشست وزرای دفاع ناتو اظهار داشت، ائتلاف ناتو حمایت از اوکراین را افزایش می‌دهد و در عین حال به تقویت بازدارندگی و دفاع و افزایش ذخایر تسلیحاتی خود ادامه خواهد داد. به گفته وی، وزرای دفاع ناتو تصمیماتی برای تقویت بیشتر بازدارندگی و دفاع ائتلاف اتخاذ کرده‌اند که شامل تصویب دستورالعمل جدید برنامه ریزی دفاعی است. به گفته استولتنبرگ، این اقدامات شامل بازنگری در مورد ذخیره مهمات ناتو است. وی همچنین از ایجاد  گروه هماهنگی زیرساخت‌های در حیاتی زیر دریا در مقر ناتو خبر داد. پایان پیام/.

Related Posts

باکو و ایروان یکدیگر را به گلوله‌باران مواضع مرزی متهم کردند

وزارت‌های دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان همدیگر را به گلوله باران مواضع هم در نقاط مرزی و قره باغ متهم کردند.

سفیر سعودی میهمان جشن نوروز سفارت ایران در تاجیکستان

سفیر عربستان سعودی در مراسم جشن نوروز ۱۴۰۲ در سفارت ایران در تاجیکستان به عنوان مهمان شرکت کرد.

سرنوشت دولت ماکرون در دستان پارلمان فرانسه

دولت فرانسه بعد از دور زدن پارلمان این کشور در به تصویب رساندن اصلاحات قانون بازنشستگی، حالا منتظر است این نهاد قانونگذار، سرنوشتش را در یک رای‌‌‌گیری…

درگیری مسلحانه رزمندگان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در کرانه باختری

رزمندگان فلسطینی در چند عملیات، به سمت صهیونیست‌ها در چند نقطه از کرانه باختری تیراندازی و دستگاه انفجاری پرتاب کردند.

واکنش بایدن به صدور قرار بازداشت برای پوتین توسط دیوان کیفری بین‌المللی

واکنش بایدن به صدور قرار بازداشت برای پوتین توسط دیوان کیفری بین‌المللی

واکنش وزیر خارجه آمریکا به توافق ریاض و تهران

وزیر خارجه آمریکا پس از گذشت چند روز در نهایت به توافق جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای ازسرگیری روابط واکنش نشان داد.

دیدگاهتان را بنویسید