چین: جنگ اوکراین به دلیل توسعه ناتو به شرق است

نماینده چین در سازمان ملل شامگاه جمعه در سخنانی تاکید کرد که بحران اوکراین اوج درگیری امنیتی در اروپا بوده که به توسعه ناتو به شرق ارتباط دارد.

چین: جنگ اوکراین به دلیل توسعه ناتو به شرق است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست،‌ «ژانگ جان» نماینده چین در سازمان ملل شامگاه جمعه تاکید کرد که توسعه ناتو به شرق دلیل اصلی جنگ اوکراین است.  وی طی سخنانی گفت: «در واقع بحران اوکراین اوج درگیری امنیتی در اروپا بوده که به طور تنگاتنگی با توسعه پیوسته ناتو به شرق از زمان جنگ سرد، ارتباط دارد». ژانگ چان در ادامه سخنانش با دعوت از روسیه و اوکراین برای آغاز مذاکرات در سریعترین زمان ممکن گفت: «چین از روسیه و اوکراین می‌خواهد تا درگیری را متوقف کرده و در سریعترین زمان ممکن گفت‌وگوها آغاز شود و آمریکا و ناتو نیز باید وارد گفت‌وگو با روسیه شده تا امنیت ناگسستنی تضمین شود». این سخنان در حالی مطرح می‌شود که دبیر کل ائتلاف ناتو به رهبری آمریکا از افزایش حمایت‌های تسلیحاتی و نظامی از اوکراین  و تقویت توان دفاعی خود خبر داد. «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز چهارشنبه پس از نشست وزرای دفاع ناتو اظهار داشت، ائتلاف ناتو حمایت از اوکراین را افزایش می‌دهد و در عین حال به تقویت بازدارندگی و دفاع و افزایش ذخایر تسلیحاتی خود ادامه خواهد داد. به گفته وی، وزرای دفاع ناتو تصمیماتی برای تقویت بیشتر بازدارندگی و دفاع ائتلاف اتخاذ کرده‌اند که شامل تصویب دستورالعمل جدید برنامه ریزی دفاعی است. به گفته استولتنبرگ، این اقدامات شامل بازنگری در مورد ذخیره مهمات ناتو است. وی همچنین از ایجاد  گروه هماهنگی زیرساخت‌های در حیاتی زیر دریا در مقر ناتو خبر داد. پایان پیام/.

Related Posts

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و در مرگ میلیون‌ها نفر…

ششمین پیشنهاد صلح ارمنستان به جمهوری آذربایجان

رسانه‌های ارمنستانی سه شنبه شب از ارائه پیشنهاد جدید صلح این کشور به جمهوری آذربایجان خبر دادند.

اسرائیل در ازای آزادی هر ۱۰ اسیر یک روز آتش‌بس را تمدید می‌کند

خبرنگار یک پایگاه نزدیک به منابع رژیم صهیونیستی جزئیات تازه‌ای از توافق احتمالی آتش‌بس میان این رژیم و حماس ارائه کرده است.

قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در سفری به قطر با نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و…

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

مقام صهیونیست: غزه را بسوزانید؛ اجازه ورود آب و سوخت ندهید

شهادت ۲ فلسطینی در الخلیل

نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت علیه فلسطینیان کرانه باختری، دو فلسطینی را به بهانه تلاش آن‌ها برای اجرای عملیات ضد صهیونیستی، به شهادت رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید