کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی افتتاح شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: با حضور استاندار سمنان و مدیرعامل صندوق توسعه و احیاء کشور، کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی گرمسار افتتاح شد.

کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی افتتاح شد

به گزارش باشگاه ژورنالیست استان سمنان، بهمن اخلاقی گفت: کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی با حضور استاندار سمنان، مدیرعامل صندوق توسعه و احیاء، نماینده مردم شریف شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان شهرستانی و استانی افتتاح شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: این بنا با مدیریت صندوق توسعه و احیاء و با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی مرمت، احیاء و تجهیز شده است و در قالب هتل سنتی با کاربری اقامتی ـ پذیرایی در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان سمنان، به زائران حرم امام هشتم و گردشگران خدمت‌رسانی می‌کند.

بهمن اخلاقی گفت: با افتتاح کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی تعداد ۲۴ اتاق اقامتی سنتی با ظرفیت مجموعاً ۸۰ نفر به امکانات گردشگری استان سمنان افزوده شد.

او افزود: کاروانسرای ایوانکی همچنین دارای دو سالن مجزا برای مراسم و پذیرایی است که جمعاً ۳۰۰ نفر گنجایش دارد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: راه‌اندازی این مجموعه، علاوه بر اینکه موجب رونق منطقه و افزایش گردشگر می‌شود، به‌طور مستقیم نیز برای ۶۸ نفر اشتغال‌زایی در پی داشته است.

بهمن اخلاقی بابیان اینکه این کاروانسرا از معروف‌ترین کاروانسراهای استان سمنان است که قدمت آن به دوره صفوی بازمی‌گردد و به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران و با شماره ثبت ۱۷۶۳ به ثبت رسیده است افزود: کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی نخستین منزلگاه کاروان‌هایی بود که از تهران عازم خراسان می‌شدند.

ساختمان این کاروانسرا از سنگ و آجر بناشده و دارای تزئینات آجرکاری است، همچنین این کاروانسرا ازنظر معماری چهار ایوانی است که دارای پلانی مربع شکل و به‌صورت شرقی – غربی است.

۴۶

Related Posts

مهارت و اقتصاد ارکان اصلی توسعه هر کشور است

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهارت و اقتصاد ارکان اصلی توسعه هر کشور است در این راستا نیازمند ایجاد نهضت مهارت‌افزایی…

کرمانشاه برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل دارد

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: استان ما برای برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر آمادگی کامل دارد.

فعالیت ۲۳۷ بوستان و فضای سبز در کرمانشاه

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: ۲۳۷ بوستان و فضای سبز در سطح شهر کرمانشاه وجود دارد.

انهدام ۳۳ باند بزرگ سرقت از ابتدای سال در استان اصفهان

فرمانده انتظامی اصفهان استان گفت: از ابتدای سال تا ۱۵ اردیبهشت ماه، ۳۳ باند بزرگ مواد مخدر در استان اصفهان منهدم و ۶ هزار و ۴۵۰ هزار…

ذخیره سازی ۱۵۲۰ تن گوشت و مرغ منجمد در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده است.

داور خوزستانی موفق به کسب درجه داوری آسیا شد

حسین مقدم داور خوزستانی پس از یک دهه؛ کاراته خوزستان را صاحب درجه داوری بین المللی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید