کوچ هزاران کلونی زنبور عسل به شهرستان خنج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج از استقرار بیش از 450 زنبوردار همراه با به گل نشستن درختان کُنار در این شهرستان خبر داد.

کوچ هزاران کلونی زنبور عسل به شهرستان خنج

به گزارش باشگاه ژورنالیست از خنج، علی علی پور اظهار کرد: پوشش گیاهی بسیار مناسب (درختان کنار)، مساعد بودن شرایط جغرافیایی و… جهت تقویت و توسعه زنبورستان ها، زنبورداران استان های همجوار(یزد، اصفهان، چهارمحال بختیاری، همدان و …) و مناطق شمالی استان فارس را راغب به کوچ به این شهرستان کرده است که پیش بینی می شود بیش از 160هزار کلونی در این شهرستان اسکان داده شود.

این مقام مسئول بیان کرد: به منظور تولید اقتصادی و جلوگیری از ضرر و زیان زنبورستان ها، تمامی زنبورداران ملزم به رعایت فاصله قانونی از یکدیگر هستند که این مهم در صدور مجوز اسکان به تمام زنبورداران توصیه می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه درختان کنار به شکوفه نشسته‌اند از هر کندو به طور متوسط می‌توان بین 5-8 کیلوگرم عسل کنار برداشت.

 علی‌پور گفت: با توجه به تعداد کندوهای مستقر در شهرستان پیش‌بینی می شود بیش از 1400 تن عسل، 20 کیلوگرم گرده گل، 120 کیلوگرم موم و یک و نیم کیلوگرم بره موم در این شهرستان تولید شود.

وی افزود: کنار جنوب بیش از سایر درختان نواحی گرمسیری رشد می‌کند، پوشش خوب کنارها در تمام نقاط شهرستان چشم انداز خوبی را ایجاد نموده به طوری‌که می توان این شهرستان را یکی از قطب های تولید عسل کنار در فصل پاییز دانست.

پایان پیام/ن

Related Posts

رفع تداخلات اراضی مطالبه کشاورزان پلدختری است

امام جمعه پلدختر گفت: با توجه به این‌که در این شهرستان صنعتی وجود ندارد و درآمد ناشی از کشاورزی منبع درآمد خانواده‌ها است، رفع تداخلات برای جامعه…

حلقه گمشده‌ تی‌تی‌ها برای قهرمانی

تراکتور پس از بازگشت به لیگ برتر، به جز یکی دو سال، همواره تیم خوب و پرستاره‌ای را راهی مسابقات کرده، با این حال فقط دو کاپ…

پاسخگوی قیمت متلاطم مرغ در باشت کیست؟

در شرایطی که قیمت مرغ در استان کهگیلویه و بویراحمد طی ماه‌های اخیر به ثبات نسبی رسیده بود، طی روزهایی اخیر مجددا شاهد افزایش قیمت این ماده…

افزایش میزان صادرات محصولات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد در ۸ ماهه ۱۴۰۲

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: صادرات استان در هشت ماهه امسال جهش خوبی نسبت به سال‌های گذشته داشته است.

پیش بینی هوای استان قزوین تا ۵ روز آینده

مدیرکل هواشناسی استان قزوین وضعیت جوی امروز یکشنبه تا پنجشنبه آخر هفته را تشریح کرد.

رزمایش اقتدار بسیجیان در اردبیل

رزمایش اقتدار بسیجیان با حضور پرشور و مقتدرانه بسیجیان اردبیلی در مصلای اردبیل برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید