پایان بررسی برنامه هفتم توسعه در هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکیل جلسات فوق‌العاده‌ای، بررسی مصوبات مجلس درباره برنامه هفتم توسعه را پایان داد.

پایان بررسی برنامه هفتم توسعه در هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش گروه سیاسی باشگاه ژورنالیست، هیأت عالی نظارت روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و شنبه ۱۹ ، ۲۰ و ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ به منظور ادامه بررسی برنامه هفتم مصوب مجلس شورای اسلامی و انطباق آن با سیاست‌های کلی نظام به ریاست محمدباقر ذوالقدر به صورت فوق‌العاده تشکیل جلسه داد و بررسی مصوبات مجلس در این برنامه را پایان داد.

در این نشست محمدباقر ذوالقدر با بیان اینکه هیأت عالی نظارت از تاریخ ۹ آبان الی ۲۴ دی‌ماه، با یک کار جهادی در ۲۷ جلسه، بررسی برنامه هفتم مصوب مجلس شورای اسلامی را انجام داده است، گفت: هیأت عالی نظارت در مجموع ۱۴ مورد عدم انطباق و ۷۰ مورد مغایرت برنامه هفتم مصوب مجلس با سیاست‌های کلی نظام را تشخیص داده که به شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

گفتنی است، کمیسیون مشترک برنامه هفتم مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز که متشکل از نمایندگان کمیسیون‌های پنجگانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده‌اند، با حضور نمایندگان و کارشناسان دستگاه‌ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی  در ۳۲ جلسه به بررسی کارشناسی برنامه هفتم مصوب مجلس پرداخت که ماحصل بررسی‌ها و مصوبات آن در هیأت عالی نظارت رسیدگی شد.

همچنین، مصوبات هیأت عالی نظارت از طریق شورای نگهبان در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت و مجلس شورای اسلامی نیز در موعد مقرر به اصلاح مصوبات خود در رفع مغایرت و انطباق با سیاست‌های کلی مبادرت خواهند کرد.

پایان پیام/

Related Posts

موشک باران مقر عاملان جنایت تروریستی کرمان و راسک توسط سپاه

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از موشک باران مقر تروریست ها در منطقه خبر داد.

مصوبه کمیسیون تلفیق برای استفاده دولت از معلمان قرآنی، خرید خدماتی و نهضتی

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1403، گفت: در جلسه امشب این کمیسیون مقرر شد، دولت از معلمان قرآنی، خرید خدماتی و نهضتی استفاده کند.

مردم و دانشجویان در محکومیت اقدام تروریستی کرمان تجمع کردند

جمعی از دانشجویان و مردم در محکومیت اقدام تروریستی در گلزار شهدای کرمان بامداد امروز در تهران و برخی شهرهای دیگر کشور تجمع کردند.

جامعه اسلامی مهندسین: مکتب شهید سلیمانی مکتب مقاومت، قدرت و صلابت در برابر دشمنان است

جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: مکتب شهید سلیمانی مکتب مقاومت، قدرت و صلابت در برابر دشمنان و…

امیر نعمتی: امکان صادرات تجهیزات تولیدی نیروی زمینی ارتش وجود دارد

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تجهیزات تولید شده در نیروی زمینی ارتش کاملاً بومی و با صرفه اقتصادی است و امکان صادرات آن به کشورهای دوست…

همایش هزار نفری جریان مردمی «جماران» برگزار شد

همایش جریان مردمی جماران با عنوان «ایران آینده؛ اعتلای حکمرانی برای پیشرفت» با حضور‌ بیش از هزار نفر از جوانان نخبه و اقشار گوناگون مردم، فعالان سیاسی…

دیدگاهتان را بنویسید