کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت کمتر حرکت کرده است.

کاخ سفید: حماس همچنان تهدیدی فعال برای اسرائیل است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه ژورنالیست، «جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه گفت: «حماس همچنان یک تهدید فعال برای اسرائیل است و سران آن تهدید کرده‌اند که حملات مشابه ۷ اکتبر را تکرار کنند». کربی طی نشست خبری در کاخ سفید مدعی شد: «اسرائیل در عملیات نظامی در جنوب و شمال نوار غزه، به مرحله حملات با شدت کمتر حرکت کرده است». به نوشته وبگاه کاخ سفید، وی در ادامه توضیح داد: «[جیک سالیوان] مشاور امنیت ملی کاخ سفید با نخست وزیر قطر درباره طرح‌های در حال انجام برای تسهیل رسیدن کمک‌ها به غزه و تلاش‌ها برای آزادی همه گروگان‌های باقی‌مانده در دست حماس گفتگو کرد». سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه نماینده آمریکا در جریان گفتگوها در قطر بر آزادی گروگان‌های آمریکایی در غزه تمرکز کرده، اظهار داشت: «ما در قطر در حال گفتگوهای بسیار فشرده و جدی در مورد امکان انعقاد قرارداد جدید مبادله گروگان هستیم». طبق این گزارش، کربی اضافه کرد: «ما در حال آماده شدن برای افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه و تعیین شرایط مناسب برای بازگشت مردم به شمال نوار غزه هستیم». وی با بیان اینکه آمریکا قصد دارد حملات ارتش یمن به کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ را متوقف کند، گفت: «ما به دنبال درگیری با آنها نیستیم ولی با حملات آنها به نحو مقتضی مقابله خواهیم کرد». در حال تکمیل…

Related Posts

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

واکنش انصارالله به اقدام ضدیمنی جدید آمریکا

ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ به‌رغم مواجه بودن با اتهامات جنایی، در اولین رقابت انتخاباتی جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا توانست به پیروزی قاطعی دست یابد.

یونان: نیروهای مسلح ما برای دوره بی ثباتی پس از اردوغان آماده می‌شوند

وزیر دفاع یونان روز دوشنبه گفت، ارتش یونان باید برای هرگونه احتمالی پس از خاتمه دوران ریاست جمهوری «اردوغان» در ترکیه آماده باشد.

زاخارووا: صلح اوکراین در گروی توقف تسلیح این کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت غرب در صورتی که مایل به کمک به مذاکرات صلح برای اوکراین است باید جریان تسلیح این کشور را متوقف کند.

بایدن: سفر بلینکن به خاورمیانه برای رایزنی درباره آزادی سایر گروگان‌ها بود

رئیس جمهور آمریکا میگوید که سفر هفته گذشته وزیر خارجه این کشور به غرب آسیا به منظور رایزنی برای پیدا کردن راهی برای آزادی سایر اسرا در…

روسیه: تایوان بخش جدانشدنی چین است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به انتخابات ریاست جمهوری اخیر تایوان گفت از نظر مسکو این جزیره بخش لاینفک چین محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید